Jump to content
bimbelt

Wysyłka piwa za granicę

Recommended Posts

Pytanko do praktyków. Jak w miarę legalnie i bezpiecznie wysłać piwo za granicę. Konkretnie mam na myśli Anglię. Tani przewoźnicy niestety odmawiają przewożenia alkoholu. Da się jakoś oficjalnie to załatwić czy trzeba się kryć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgrzebuję temat. Przymierzam się do wysyłki piwa domowego do Anglii i ciężko mi znaleźć jakieś konkretne informację jak to zrobić. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym UPS lub innym kurierem/pocztą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wysyłałem i z UK i z PL i sprawa jest bardzo prosta.

 

Dzwonisz po firmach, które jeżdżą busem, a nie np. korzystają z DPD i prosto z mostu mówisz - "panie mam trzy flaszki i 30 piw do transportu". Za drugim razem już mi się udało usłyszeć - "nie ma problemu". Ponadto jak zamawiałem browary z Niemiec w celu wykorzystania butelek z krachlą kurier dostarczył bez problemu, a był to UPS o ile dobrze pamiętam. Sklep z browarami online, więc jakoś sobie radzą.

 

Problem miałem tylko jak wysyłałem w UK piwo na konkurs. Z domowym piwem jednak problemu nie ma, gdyż wysyłasz "drożdże piwowarskie w cieczy".

 

Podziałało :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem do kuzyna oczywiście nie mówiąc że to piwo tylko szkło. To po dwóch dniach wróciło porozbijane. Więcej nie wyślę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopuję temat, bo mam taki sam problem.

 

Jakiś czas temu wraz ze znajomym z Azji uwarzyliśmy kilka warek. Kiedy piwo leniwie bulkało współtwórca musiał wracać do swojej ojczyzny. Ostatnio zapytał się mnie jak tam efekty i czy jest opcja by przesłać mu kilka butelek. Na stronie Poczty Polskiej (http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html) można wyliczyć że wysyłka 6 butelek to koszt około 90 PLN, czyli nie ma tragedii (podczas gdy UPS chce za wysyłkę 439 PLN).

Zatem pytanie brzmi: Jak w pełni legalnie (bez przekrętów typu wysyłam 'butelki z sokiem' itp.) wysłać piwo poza UE ? Potrzeba zapłacić akcyzę ? Jakieś dodatkowe dokumenty ? Potrzebna wizyta w jakimś urzędzie celnym ??  Czy po prostu wystarczy dobrze zabezpieczyć karton i iść na pocztę ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz sprawdzić regulację kraju docelowego, aby nie narazić kolegi na kłopoty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.