Skocz do zawartości
yarrro

Jaki gwint manometru od reduktora ODL

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić manometr od ciśnienia po redukcji - chodzi o reduktor ODL (taki: http://allegro.pl/reduktor-co2-odl-piwo-spawanie-akwarystyka-i3099521091.html).

Zmierzona średnica zewnętrzna gwintu - po "szczytach" - to 13,7 mm, wewnętrzna, po "dolinach" 12,8 mm. Jaki to będzie rozmiar gwintu ? Na aukcjach widzę manometry z gwintem 12 mm, są też 3/8". A może to jest 1/4" ? Niestety, z zagadnień mechnicznych jestem totalnym lamerem. Mógłby ktoś podpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Celli ma 1/4". Tutaj ciężko mi odpowiedzieć bo nie miałem z tym kontaktu, ale po wymiarach skłaniał bym się do 1/4". Wniosek, reduktor pod pachę i do sklepu - sprawdzić empirycznie wkręcając manometr, ewentualnie jakąś kształtkę np. nypla z danym gwintem i wsio.

Edytowane przez Mariusz_CH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę wymienić manometr od ciśnienia po redukcji - chodzi o reduktor ODL (taki: http://allegro.pl/re...3099521091.html).

Zmierzona średnica zewnętrzna gwintu - po "szczytach" - to 13,7 mm, wewnętrzna, po "dolinach" 12,8 mm. Jaki to będzie rozmiar gwintu ? Na aukcjach widzę manometry z gwintem 12 mm, są też 3/8". A może to jest 1/4" ? Niestety, z zagadnień mechnicznych jestem totalnym lamerem. Mógłby ktoś podpowiedzieć ?

rozkręciłem swój reduktor taki jak w linku.

Gwint 1/4 cala.

pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

ps

myślę że temat do zamknięcia.

Edytowane przez bnp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi