Skocz do zawartości

Wrocławska Społeczność Pasjonatów Piwa


Mesive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Użytkowników,

 

od pewnego czasu intensywnie poszukuję w Sieci mniej lub bardziej formalnej wrocławskiej grupy pasjonatów piwa. Jako, że żadnej nie znalazłem, zwracam się z prośbą do Was o wskazanie mi takowej, jeśli ją znacie. Coś w klimacie regularnych spotkań przy dobrym piwie i wymiany doświadczeń lub pomysłów z zakresu piwowarstwa. Aktualnie nie mam warunków na warzenie piwa w mieszkaniu, dlatego nie mogę nazwać się piwowarem. Jest ono jednak moją pasją. Pochodzę z okolic Częstochowy, gdzie bardzo sprawnie funkcjonuje Bractwo Piwne. Niestety nie ma ono swojego oddziału we Wrocławiu.

A może ktoś myślał o jego założeniu?

http://www.bractwopiwne.pl/artykul/10086_statut-bractwa-piwnego.html

 

Bardzo proszę o wszelakie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elroy

Dziękuję za informację - o tych spotkaniach wiem, aczkolwiek warunkiem uczestnictwa jest warzenie piwa (co więcej - przyniesienie go na degustację). Dlatego się nie kwalifikuję.

 

@Undeath

Nie musi być formalna. Dziękuję za odzew.

Edytowane przez Mesive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają trwają ale trzeba to wszystko ubrać ładnie w słowa a na to potrzebne jest czas ;) myślę że po spotkaniu w lochach we Wrocławiu się wyklaruje wszystko co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat przewija się inicjatywa Piwowarzy Wrocławscy, nawet na b.bizie swojego czasu opracowywaliśmy logo, ale jakoś ciągle się rozchodzi po kościach:)

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=86847&highlight=piwowarzy+wroc%C5%82awscy

Kiedyś się spotykaliśmy sporą grupą piwno-piwowarską w Czeskim Raju, ale teraz zdarza się to raczej sporadycznie - też jest temat "skrzynka kontaktowa":

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=1115679#post1115679

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie były takie spotkania w Czeskim Raju i nawet na jednym była prezentowana przykładowa koszulka z logo (na cycku oraz na prawym ramieniu) oraz ryciną mostu grunwaldzkiego (na plecach). Do masowej produkcji niestety nie weszła i boję się, że jestem właścicielem jedynego egzemplarza.

post-3100-0-38130700-1366571471_thumb.jpg

post-3100-0-15501400-1366571474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na wczorajszym spotkaniu w ZUPie ustaliliśmy, że 13 października o godz. 15.00 tamże odbędzie się spotkanie organizacyjne Wrocławskich Piwowarów - zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że piwowarzy z Wrocławia (i okolic) to wyjątkowa grupa na mapie polskiego piwowarstwa domowego :)

 

Program spotkania w skrócie: kto, co i po co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa. Oczywiście się pojawię, o ile znowu coś mi nie wypadnie :( Pomysł z "firmową" koszulką również nie jest zły :)

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.