Jump to content

1% podatku


GaGacek
 Share

Recommended Posts

Wiem, że może to forum nie na ten temat ale każdy z nas może w jakiś sposób wspomóc ludzi potrzebujących. Każdy z nas może odliczyć 1% od podatku i przekazać go fundacji ? nie koniecznej tej, która ja podaje. Nie ukrywam, cieszył bym się niezmiernie jak byście wparli fundację, która w przyszłości pomoże mojej siostrzenicy.

 

Łukasz

 

 

 

Prośba o pomoc

 

 

 

Chcielibyśmy zwrócić się do Was z prośbą o pomoc dla naszej córki Marty.

 

Martuśka przyszła na świat z zespołem wad lewej rączki, która przez to obecnie jest całkowicie dysfunkcjonalna. Mała ma znacznie skrócone kości długie ramienia i przedramienia, brak jej kości łokciowej, części kości śródręcza oraz V paliczka. Zniekształcone są również kości obojczyka i łopatki. Staw barkowy i nadgarstek funkcjonują w ograniczonym zakresie, natomiast największym problemem jest brak stawu łokciowego.

 

Dotychczasowe konsultacje ortopedyczno-chirurgiczne wskazują na konieczność przeprowadzenia wielu zabiegów operacyjnych, których liczbę trudno jest oszacować. O ile z kosztami rehabilitacji Marty mamy nadzieję sobie poradzić, to koszty zabiegów chirurgicznych rodzą spory problem finansowy, gdyż wymagają zgromadzenia znacznych środków w krótkim czasie. Z oczywistych względów operacje te muszą być wykonane jak najszybciej. Tymczasem zdecydowana większość z nich albo nie jest finansowana przez NFZ albo okres oczekiwania na realizację w naszym kraju przekracza kilka lat albo też w ogóle nie są możliwe do wykonania w Polsce.

 

Dzięki uprzejmości Fundacji Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą?, która otworzyła dla Marty subkonto (http://www.dzieciom.pl/7229), zbieramy środki na leczenie Martusi od wszystkich, którzy zechcieliby nas wesprzeć. Można nam pomóc wpłacając tam 1% swojego podatku za pośrednictwem Urzędu Skarbowego.

 

 

 

By to zrobić, w zeznaniu podatkowym trzeba wpisać:

 

- w rubryce ?Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)? w pozycjach:

 

?Nazwa OPP?: Fundacja Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą?

 

?Numer KRS?: 0000037904

 

- natomiast w rubryce ?Informacje uzupełniające, cel szczegółowy 1%? (PIT-28: poz. 133, PIT-36: poz. 309, PIT-36L: poz. 109, PIT-37: poz. 128, PIT-38: poz. 62): Marta Weronika MARCZAK

 

Wypełnienie rubryki przewidzianej na podanie celu szczegółowego 1% jest niezwykle istotne, gdyż tylko w ten sposób Wasze pieniądze trafią na subkonto Martuśki.

 

Wszystkim z Was, którzy zechcieliby i mogliby przyjść nam z pomocą, z góry gorąco dziękujemy.

 

http://www.galeria.michala.ozz.pl/

 

Agnieszka i Marek oraz dzieciaki - Michał i Marta Marczak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.