Skocz do zawartości

2013.12.07 III Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych 2013


LJajecznica

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy ktoś spojrzał na ranking:

 

http://www.pspd.org....ranking-sedziow

 

wg znanych norm C=dostateczny, zaś tacy co mają raptem B to Pan Kowalczyk i Jajecznica, a reszta nie ma punktów, albo ma pojedyńcze jakieś spadki, ze szczególnym uwzględnieniem "pana pśewodniciącego", który w rankingu nie figuruje, albo oślepłem od dobrego piwa chyba.

 

 

Przepraszam Kolego, ale kategorie B i C (poskreślam, ze KATEGORIE a nie OCENA) wg PSPD są jasno opisane tutaj:

http://www.pspd.org.pl/uploads/sedziowie/pspd-regulamin-nadawania-klas-sedziowskich.pdf

Plecam zaposnanie się zanim będziesz się dalej wypowiadał w tych kwestiach...

 

A tak się składa, że naprawdę niewielu sędziów miało w ogóle okazję zaliczyć taką aktywność aby uzyskać klasę B, lub uzyskała certyfikacje PSPD mniej niż 2 lata temu i nie zdążyła jeszcze przystąpić do drugiego egzaminu.

 

A czytał pan regulamin przyznawania kategorii? Pan Przewodniczący to ma chyba certyfikat europejski

 

Tomek Rogaczewski ma certyfikację międzynarodową BJCP, w Polsce takie certyfikacje posiada na razie 2 osoby.

http://www.bjcp.org/index.php

 

 

Tak europejski jak cała wasza unia. Pomnicie jeszcze moje słowa, że piwa dajecie na żer dyletantów i leserów-pierdaczy, gdzie każdy o własnej pysze, a nie o wiedzy świadczy.

 

Przepraszam Cię, ale naprawdę nie widzę związku Twojego maila z obecną edycją Mikołajkowego Konkursu Piw Domowych. Bardzo proszę Cię o powstrzymanie się od obrażania w tym wątku ludzi, którzy poświęcając swój czas i pieniądze, sędziują w rożnych konkursach w tym w III MKPD.

Nie uznajesz zasad oceny piwa ułożonych przez PSPD czy BJCP - Twój wybór, ale nie zaśmiecaj proszę wątków ważnych dla ludzi, którzy lubią i chcą startować w konkursach.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jeszcze kopyr ma certyfikat bjcp, więc to daje 3 osoby :)

 

komisja sędziowska zacna. Niezłą ekipę zebraliście :)

 

Z Polaków w Polsce 2 osoby ja i Kopyra, jest jeszcze jedna osoba z naszym obywatelstwem mieszkająca w Kanadzie. Więc w sumie faktycznie to 3 osoby.

Edytowane przez tieroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

przypominam, że rozpoczyna się ostatni tydzień przyjmowania piw do konkursu.

 

To aż strach wysłać do Krakowa piwo. :/

Ale zaryzykuję tym razem.

Janek, tu nie ma ryzyka, wysyłasz - wygrywasz ;)

 

Czy są już formularze zgłoszeniowe do pobrania?

 

Cały czas :)

tu:

http://pspd.org.pl/catpages/iii-mikolajkowy-kpd

i tu:

http://www.piwo.org/page/index.html/_/konkursy-piwowarskie/mikolajkowy-konkurs-piw-domowych-zaproszenie-r103

 

 

p.s. Mam do Was prośbę, jeśli wysłaliście piwa pocztą (paczką, pocztexem, itp), minął już jakiś czas, albo macie już nawet numer awizo na stronie, a nie dostaliście maila ode mnie, że piwo doszło to napiszcie do mnie na PW.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to eliminacje będą tylko w kategorii świąteczne, pozostałe kategorie nie dopisały, (dawno nie orientowałem się w temacie, mogę się mylić) ale na dokładne dane trzeba poczekać na Wasyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nie lubię pisać niepotwierdzonych do końca informacji, ale skoro taka presja środowiska to napiszę co nieco ;)

 

Czekamy na ostatnie wpłaty i wtedy dokładnie podamy ilości piw w każdej kategorii. Natomiast mogę potwierdzić to, co napisał Łukasz. Eliminacje odbędą się w ten weekend tylko w Kategorii 1: Świąteczne Ale.

 

Pozostałe kategorie nie dopisały. Nie będę ukrywał – jest słabo :(. Do finałów idą wszystkie piwa w kategorii 2 i 3.

 

Trzeba będzie z tego wyciągnąć wnioski na kolejne edycje, ale jeszcze nie czas na rozliczenia….

 

p.s. 7 grudnia zapraszamy na finały do Strefy Piwa w Krakowie– otwarcie pewnie koło godziny 17-tej. Wyniki w okolicy. 19-tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są po prostu popularniejsze style i mniej popularne.

Według mnie koniec roku to jest trochę kiepski termin na lagery bo tuż przed sezonem, co też widać było w Poznaniu.

Ja skocza robiłem na początku września :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to kategorie były podane w kwietniu, żeby móc spokojnie się przygotować. Widać, style za trudne, ludzie zapomnieli, trudno. Wybraliśmy ciężkie kategorie, typowo zimowe, zły pomysł. Najlepiej dać coś na Ameryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy może na finały i zobaczymy jeszcze jaka była jakość przesłanych :) może się okazać, że przyszły same świetne piwa.

 

myślę, że po ogłoszeniu wyników będzie chwila czasu na wnioski i lekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorie , kategoriami ale nie wiem czy za frekwencją nie czai się "smród" poprzednich edycji. Wiem, że teraz są nowi organizatorzy ale pewien niesmak pozostaje.

Życzę wszystkiego dobrego i wyciągnięcia jedynie słusznych wniosków.

Edytowane przez Giziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.