Skocz do zawartości

Drożdże Safcider - działał kto kiedyś?


zbynieks

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Bratki, mam na stanie sporo dobrego soku i drożdże firmy Safale Safcider suche. Działał ktoś w temacie? Uwadniać toto? Dokarmiać odżywką? Matkę drożdżową tworzyć? w 21 stopniach można?

Dzięki!

Edytowane przez zbynieks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fermentis...-SafciderEN.pdf może to Ci pomoże ? :)

Ciężko znaleźć info w języku polskim...

W tym info z linka pisze że to Bayanusy ;)

 

Uwadnia się je w ten sposób :

Rehydrate the desired quantity of

yeasts

in 10 times its weight of water at 35-38°C.

-

Stir

avoiding the formation of lumps and leave to rest for 15 minutes.

-Progressively

add must from the tank (2 or 3 additions) so that the temperature difference between the

yeast starter and the initial must does not exceed 10°C. This stage allows the yeast to become acclimatized

and avoids a thermal shock.

Example: If must that needs tobe pitched is 14

°C, the yeast starter temperature should not be more than 24°C prior to inoculation.

-

Stir and leave to rest for ~8-10 minutesafter each must additions

.

-

Incorporate the yeast starter in the fermentation tank during a pumping over with a

eration.

The rehydration procedure should not exceed 45 minutes.

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to też znalazłem. Poszukuję informacji, kto może praktykował. Na razie zadałem 4 gramami uwodnionymi standardowo 11 litrów soku świeżo tłoczonego.

W trakcie procedury uwadniania wyglądają fajnie, szybko powstała ładna emulsja. Uwadniałem w roztworze 1-1 soku z wodą, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Niby 10 gram ma starczyć na 50 litrów, ale dałem 4/11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 2 wina na Bayanusach i w obu przypadkach te drożdże przejadły wszystko. Moim zdaniem są to drożdże do robienia mocnych win z myślą destylacji. Ale z drugiej strony pewnie mają szerszy zakres tolerancji dla temperatury fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Jakiekolwiek drożdże aktywne do cydru polecam stosować w 1/4 dawki producenta. Ja na połowie paczuszki http://www.swiatdrozdzy.pl/app/upload/images/cache/c113a548-b045-dea1_805x605.jpeg zrobiłem 50l bardzo aromatycznego cydru na 100% soku jabłkowym. W porównaniu do cydru wykonanego wg. wskazań producenta jest ogromna różnica na plus - mocniejszy aromat, delikatniejszy, mniej kwaśny smak. Czas fermentacji jest niewiele dłuższy niż na dawce standardowej, a sam nastaw klaruje się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.