Skocz do zawartości

schładzacz do piwa kegi cornelius


jaworek346

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wpadł mi taki pomysł, aby zamiast schładzacza do piwa zastosować poprostu pojemnik z lodem i wodą i w nim zanurzoną miedzianą rurkę przez ktorą będzie przepływać piwo do nalewaka. I oczywiście pojemnik obłoże styropianem.

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak najbardziej. Na tej zasadzie działają "barowe" schładzarki przepływowe. Chociaż lepiej byłoby włożyć do takiego urządzenia np. parownik ze starej lodówki w tych starszych polskiej produkcji z zamrażalnikiem można wyjąć całą płytę z nim co wyeliminuje konieczność wymiany lodu.

Rurka najlepsza byłaby ze stali KO bo w mniejszym stopniu reaguje z piwem (co nie ma znaczenia gdy po każdym użyciu będziesz chłodnicę płukał i (najlepiej) suszył). Średnica wewnętrzna najlepiej max. 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o to aby nie uzywac zadnych urzadzen zasilanych pradem bo nie zawsze jest do tego dostep i np. jak bym chcial zimne piwko to bym wyjal z zamrazarki lod i wlozyl i juz nie musialbym wlaczac chlodziarki a zamrazarki itak zawsze wlaczona.

a z tego co mi wiadomo to miedz dziala przeciw brateryjnie i oczyszcza ciecze z zanieczyszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zrobic takiego boxa gdyz mam juz szafke ladna zrobiona przez stolarza troche bar z uchwytami i zamontowany nalewak i w srodku butle i nie chcialbym tego zbyt mocno psuc a ze jest miejsce to dlatego chce cos takiego zamontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podepnę. Myślałem o kegatorze w przyszłości ale na to trzeba mieć miejsce w mieszkaniu/domu. Tak się składa, że jak kupowałem chłodnice to kupiłem odrazu dwie więc jednen z ważniejszych elementow już mam. A teraz po kolei: lodówka turystyczna, kran (i tu pytanie czy standarnowy nalewak do piwa dałoby się zamontować?), wąż do piwa, kilka uszczelek i chyba tyle? No w moim przypadku to nabycie Corneliusa i butli CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.