Skocz do zawartości

średni koszt produkcji piwa domowego


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. To zresztą jest mało istotne czy w tym czasie bym pracował czy nie - chodzi o to ile dla mnie wart jest mój czas. A wyceniam go po tym ile ktoś (w tym momencie mój pracodawca) jest w stanie mi za niego zapłacić.

 

Jeśli już chcecie koniecznie przyjmować jakąś średnią, to nie powinna to być średnia krajowa, a średnia zarobków piwowarów. W końcu o czasie piwowarów mówimy, prawda?

 

Mimo to, w tym konkretnym przypadku to ja wyceniam swój czas, nie kto inny. A ja wyceniam go właśnie na takiej zasadzie. Dlaczego niby miałbym go wycenić po średniej krajowej, która nijak ma się do rzeczywistości?

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhh, rozumiem, że skoro już taka dyskusja to zainteresowany ma za sobą etap czytania warunków ogólnych swojej polisy i analizę zakresu odpowiedzialności swojego ubezpieczyciela.

 

IMHO jeśli rzeczony ubezpieczyciel jeszcze się nie spotkał z taką szkoda to równie dobrze może potraktować to jak utratę/zniszczenie kolekcji cennych znaczków jak i utratę/zniszczenie zapasu przetworów domowych. Oczywiście zrobi, niestety, tak jak będzie uważał :( i jak będzie dla niego korzystne, ponieważ w pełni zdaje sobie sprawę o niemożliwości ściągnięcia odszkodowania z kogokolwiek.

Skąd to wiem? przede wszystkim "z życia", a także z doświadczeń własnych.

Niestety ubezpieczyciela prawie zawsze stać na lepszego prawnika i w d.. ma interes ubezpieczonego.

Z mojego doświadczenia niestety wynika, że ubezpieczyciel traktuje ubezpieczonego jak "kupę" zwłaszcza kasy, którą należy przejąć.

Tak, że w temacie uważam, że szkoda czasu na jakieś kalkulacje (równie dobrze można wykorzystać generator liczb losowych).

Z resztą widać, że autor pytania też nie może się sam zdecydować bo mało to źle, a dużo też niedobrze.

Niemniej jednak życzę powodzenia w walce o odszkodowanie bo sam bym też nie odpuszczał.

 

Aha zapomniałem: ubezpieczyciel zawsze może to zdarzenie podciągnąć pod "akt wandalizmu", a takie szkody z reguły są wyłączone spod ich odpowiedzialności :(

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować, ale wtedy musi być zintegrowana z mieszkaniem. Ja mam np piwnicę pod sobą, ale ma oddzielne wejście itd - jest fragmentem części wspólnej użytkowanym akurat przez mnie - tego nie jestem w stanie ubezpieczyć, bo formalnie nie jest właścicielem.

 

Można próbować jako oddzielną umowę, ale obawiam się, że żaden ubezpieczyciel na to nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crosis

 

Widzisz teraz już wszystko jasne, wytłumaczyłeś co i jak. Uwzględniając moje zarobki tez cena będzie inna za typowe piwo a jeszcze biorąc pod uwagę że mi zniszczono kilku letnie RISy i portery ....

nie potrzebnie sie unosimy, powstają pewne niedomówienia ...

 

Co do ubezpieczenia jacer to ubezpieczenie obejuje wszystkie pomieszczenie nalezące do mieszkania tak więc przykład z rolnikiem kturemu zalało gnojówką piwo jest jak najbardziej na miejscu.

 

dalej

tak, to jest pierwsza taka sytuacja u mego ubezpieczyciela. dzwoniłem i jak najbardziej opis/kosztorys pomoże rzeczoznawcy

 

a teraz najlepsze kto zgadnie na ile firma sprzątajaca wyceniła doprowadzenie piwniczki do stanu użyteczności ? z czyszczeniem kazdej butelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bnp jak u ciebie, ale @crosis u mnie wszystkie części wspólne są własnością wspólnoty mieszkaniowej (małej, jedna klatka tylko) i to wszystko jest ubezpieczone.

 

Ale raczej nie Twoim ubezpieczeniem mieszkaniowym, prawda? My mamy przecież dokładnie taką samą wspólnotę. Co innego ubezpieczenie budynku jako całości, ale w przypadku piwnicy takiej jak u mnie żaden ubezpieczyciel nie obejmie jej tą samą polisą co mieszkanie nad nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.