Skocz do zawartości

2 kegi i pojedynczy reduktor (przy rozlewie piwa) - można?


Lord_Leoric

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam takie pytanko:

Czy można wykorzystać pojedynczy reduktor do rozlewu piwa z dwóch kegów jednocześnie? Myślałem aby zrobić prosty rozdzielacz na rurkach z gazem, przed samymi kegami.

Taką kombinację chciałbym zastosować jedynie podczas rozlewu a nie przy wymuszonym, sztucznym nagazowywaniu. Czy raczej będzie wymagany podwójny reduktor? Ktoś już tak kombinował? Jeśli tak, to może jakieś sugestie, obserwacje, wnioski??

 

Na zdjęciu zestaw jakim obecnie dysponuję. Dzisiaj po raz pierwszy zabeczkowałem piwo w kegu oraz stosuję sztuczne nagazowywanie, mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie :)

Korzystałem z tabel oraz z kalkulatora na zagranicznych stronach aby obliczyć wymagane ciśnienie potrzebne do nagazowania piwa w kegu.

 

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!

 

Pozdrawiam,

 

Michał

post-3961-0-10229000-1365981051_thumb.jpg

Edytowane przez Lord_Leoric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej, musisz zaopatrzyć się w rozgałęźnik, zaworki nyple do połączenia z wężem w rozmiarze najprawdopodobniej 1/4". Ja dodałem do tego jeszcze zaworki zwrotne, żeby w przypadku kiedy w jednym schodzi gaz, albo gazuję go na początku wyższym ciśnieniem nie wyrównywał się poziom ciśnień w obydwu kegach.

tu masz sklep gdzie to dostaniesz www.pneumat.com.pl

 

Jak zrobię zdjęcie to wkleję

img4220y.jpg

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam taki sam reduktor jak josefik. Na jaki gwint są wkręcane manometry? Bo nie wiem jakie kupić. Takie będą ok?

http://allegro.pl/manometr-reduktora-lpg-6-bar-1-4-63-mm-i4915653636.html

http://allegro.pl/manometr-ar-co2-0-315-bar-i4875326738.html

 

Pod nie idą jakieś uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.