Skocz do zawartości

VI Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Pora już się przypomnieć - to jeszcze tylko 2 miesiące!

 

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie'09

 

Mam niewątpliwą (dla mnie przynajmniej) przyjemność poinformować, że WWP odbędą się w tym samym miejscu, co rok i dwa lata temu, czyli w C.K. Agora

 

Niestety, będą to ostatnie Warsztaty... (Uwaga! chwila niepewności) tamże, gdyż Agora przenosi się do nowo wybudowanego przybytku przy ul. Serbskiej - czy w 2010 tam będą WWP? Zobaczymy... w każdym razie będzie inny klimat - oby jeszcze lepszy, niż dotychczas

 

Data: 9 maja 2009

 

W tym roku zapowiadają się też dodatkowe atrakcje po za samymi Warsztatami - szczegóły wkrótce.

 

Sama formuła Warsztatów jest w trakcie opracowywania, aczkolwiek stałe elementy pozostają, czyli:

 

- Konkurs piw domowych - w tym roku startują pils i dubbel - szczegóły tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=80397

- pokaz warzenia - poszerzony o prezentację dla początkujących za pomocą projektora ze slajdami

- degustacja piw domowych - w tym roku rotacyjna, czyli podzielona czasowo na różne style, choć - bardziej prawdopodobne - na stopniowanie od jasnych mało ekstraktywnych - do - poprzez... itd.

- konkurs na śrutowanie słodu - w tym roku zmodyfikowany, śruty na podłodze będzie dwa razy więcej

 

Nie obejdzie się też bez:

 

- t'shirtów i innych przyjemności dla piwowarów wystawiających piwo

- nagród dla zwycięzców konkursu piw domowych

- loterii fantów

- degustacji piw z zaprzyjaźnionych dobrych browarów polskich - a może nie tylko polskich

 

Ale najważniejsze - spotkamy się w ekipie osób ceniących dobre piwo

 

Chętnych do przedstawienia swoich produktów do degustacji zapraszam do tematu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=82176, a dla osób nie będących użytkownikami browar.biz proponuję zapisy w tym temacie:)

 

Mam nadzieję, że Admin nie ma nic przeciw powyższym linkom, bo przecież nie ma sensu tworzyć analogicznej rozbudowanej forurmuły tutaj:)

 

Będę informować na bieżąco o rozwoju sytuacji, właśnie zabieram się za sponsorów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Specjalnie robię imprezę co roku ZAWSZE w druga sobotę maja, żeby można było sobie czas dopasować. Nie zamierzam tego zmieniać, zatem za rok mam nadzieję, że zobaczę tych, którzy w tym roku nie dadzą rady:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrakcji napewno nie zabraknie. W zeszłym roku w konkursie śrutowania, jedna dama z takim impetem podeszła do zadania że korbę od śrutownika urwała :D:P;)

Ja czekam na szczegóły dotyczące konkursu. Pilsik na burzliwej więc stanę w szranki z najlepszymi :cool2:

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin wkrótce zamieszczę - póki co szukam organizatora konkursu, bo mi dotychczasowy zrezygnował. Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam do lektury:

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=82212

 

Co do śrutowania w zeszłym roku - to była moja wina, bo nie zauważyłam, że w ferworze przygotowań odkręcił się "motylek", ten przy rączce:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie' date='

 

Pora już się przypomnieć - to jeszcze tylko 2 miesiące![/quote']

Mało casu, kruca bomba, mało casu :cool:

Ale na co? Przecież receptura na konkurs zapodana jest dawno temu, a z czym innym co Ci się tak śpieszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja za temperatury to już nie odpowiadam:D

 

U mnie były odpowiednie, tylko, że jako łorganizator warśtatów;) piwa nie wystawiam do konkursu. Ale przyniosę do degustacji porównawczej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry, że nie zamieściłam wszystkich szczegółów też na piwo.org, cała masa roboty jest przy takiej imprezie (no i ostatnio zawodowe sprawy się dołączyły intensywnie). Thobeta, jeśli chcesz przytachac piwa do degustacji, to zapiszę Cie na listę "gadżeciarzy" (w tym przypadku nie jest to określenie pejoratywne:D)- czyli osób otrzymujących upominki z tytułu zaopatrzenia imprezy w piwa:)

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piw przysłano po 16 w obu kategoriach, to jest max, na co mogę narazić jurorów:D Jakby było więcej, to trzeba by było preeliminacje wykonać:D

Impreza robi się za krótka, w przyszłym roku będę musiała pomyśleć o wydłużeniu całości (w tym roku, jak na złość, jest jeszcze krócej niż w zeszłym). Rok temu jury obradowało prawie cały czas trwania Warsztatów, a jeszcze kiedyś trzeba ogłosić wyniki, wręczyć nagrody...

 

W zeszłym roku były dziury programowe, w tym roku zapowiada się, że nie starczy czasu na wszystko:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACER KOPYR cieszcie się, macie jednego konkuręta mniej. Życzę Wam powodzenia. JK

Ale wykrakał :) Uśmialiśmy sie z tego wczoraj.

 

 

 

Zawsze to jedno miejsce wyżej, a nuż uda się zmieścić na podium. :smilies:

No i udało Ci się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.