Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2013


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Karczmarz - przeczytaj proszę 138 post w tym temacie

http://www.piwo.org/topic/9398-chmielnik-sezon-2013/page__st__120?do=findComment&comment=223249

 

Jak dokładnie suszycie swój chmiel? jestem po zbiorze Lubelskiego i chciałbym poznać wasze sposoby na ususzenie chmielu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierać możesz chmiel gdy po lekkim ściśnięciu szyszki usłyszysz taki wyrazisty szelest (moja dziewczyna nazywa to chrupaniem :P) po którym szyszka wróci do swojej poprzedniej formy to znaczy że szyszka dobra do zbioru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lupulina w srodku ma intensywny zolty (czasem nawet lekko pomaranczowy) kolor.

 

Co do suszenia, to stosuje metode hamerykanska. 2 krzesla, ramka z siatka do okien, w miare ciemne i cieple pomieszczenie, czasem podlaczam wiatrak. Tak ok. 2 dni.

 

Szybsza metoda: w piekarniku w temp ok 45-50 C, przez np noc.

 

Ogolna zasada jest taka, jezeli uzyskasz ok 20% pierwotnej, 'mokrej' wagi. To chmiel nadaje sie do pakowania i mrozenia :)

 

Jezeli zbior jest na prawde mizerny, mozna suszyc w malym kartonowym pudelku, podziurkowanym z kazdej strony i obracanym co np. godzine :)

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie suszycie swój chmiel? jestem po zbiorze Lubelskiego i chciałbym poznać wasze sposoby na ususzenie chmielu

W suszarce do grzybów, ziół i warzyw z termostatem,

swego czasu używana tylko do grzybów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lupulina w srodku ma intensywny zolty (czasem nawet lekko pomaranczowy) kolor.

 

Moje szyszki ładnie "szeleszczą" ale są jasno ,nawet b jasno zielone ,wrzuciłem jedną do szklanki,zalałem 3/4 wrzątkiem ,kolor-b słaba mięta ,nie tak jak ktoś tu pokazywał ,wręcz czerwony - czekać jeszcze ze zbiorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za patenty z suszeniem :)

Jak na razie zebrałem tylko Lubelski i to może wyszło ze dwie garści.. więc susze w kartoniku ale za to Marynka u mnie ładnie obrodziła! :P może będą trzy garści! :D

Marbelka - też miałem po zalaniu wrzątkiem lekką miętke ale spróbuj 1 świeżą szyszkę pogotować chwilę w np małym garnuszku i po ostygnięciu powinieneś uzyskać taki kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Was zapytać czy te szyszki nadają się już do zbioru? Czy dziki chmiel da się rozpoznać, bo chciałem się upewnić

 

Szyszka dojrzała do zbioru powinna:

 

1. mieć swoisty, chmielowy zapach, wyraźny po roztarciu na dłoni

2. listki zamykają się, dokładne przyleganie łusek na całej powierzchni z wyraźnym domknięciem czubka.

3. Szyszki stają się sprężyste,jedwabista w dotyku, podczas lekkiego ugniatania powinna charakterystycznie szeleścić i wykazuje pewna lepkość , po zwolnieniu nacisku musi wrócić do poprzedniego kształtu, koniec szyszki powinien być jaśniejszy

4. przy potarciu o dłoń lub białą kartkę powinna pozostać tłusta plama po mączce chmielowej, barwa mączki powinna być złocistożółta do bursztynowej

5. po rozerwaniu szyszek wzdłuż osi widać złocisto-bursztynowe kuleczki lupuliny. Lupulina znajdująca się między listkami szyszki nabiera żółtego zabarwienia.

6. mają właściwe dla danej odmiany zabarwienie oraz kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie oczywiście grzecznościowo pochwalić się ilością zbiorów chmielu? U mnie z 3 (czwarta uszkodzona) sadzonek tegorocznych było 110gr, mogło być 0 więc jest ok.

 

Hallertau - 300g

Sybilla - 180g

Lubelski - 230g

Marynka - 120g

Magnum - zrudział i usechł jakies choróbsko wlazło , dziwne bo w środku był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zebrałem lubelski, za dużo to go nie było (zaledwie 3 garści) więc susze w otwartej papierowej torbie przerzucając parę razy dziennie. Susze 1 raz w życiu i mam pytanie czy ten chmiel u Was też tak wygląda podczas suszenia swobodnego? tzn że płatki szyszek się otwierają?

 

Zdjęcie0135

Zdjęcie0134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie oczywiście grzecznościowo pochwalić się ilością zbiorów chmielu? U mnie z 3 (czwarta uszkodzona) sadzonek tegorocznych było 110gr, mogło być 0 więc jest ok.

 

Lubelski (3 krzaki) (zbiór na 2 razy) ok 400 gram po wysuszeniu

Sybilla (2 krzaki) ok 300 gram po wysuszeniu (może było tego więcej - nie zapisałem sobie wagi)

Marynka (3 krzaki) ok 220 gram po wysuszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie oczywiście grzecznościowo pochwalić się ilością zbiorów chmielu? U mnie z 3 (czwarta uszkodzona) sadzonek tegorocznych było 110gr, mogło być 0 więc jest ok.

 

Moje pierwsze zbiory:

Lubelski - 50g po wysuszeniu

Sybilla - 38g po wysuszeniu

Marynka - 55g po wysuszeniu

Hallertau - najsłabiej disłownie kilka sztuk

No ale cóż myślę, że jedną warkę i tak tym obsłóżę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę moja mama była na działce, oto co zobaczyła u działkowca z jednej alejki. Dziś byłem tam, oczywiście zjadłem jedną szyszkę (ok 5cm), aromatyczna, pyszna, zrobiłem tel fotki, zostawiłem karteczkę z zapytaniem 'jaki to chmiel itp' . Ekstra wygląda. . Jeszcze jeden temat, zlałem do butelek młode piwo na swoich chmielach, bardzo czyste, gęstwa czysta, zero zdechlaków na dnie, z torebki S-04, (pilz 5kg, 0,2kg jęczmienia 13do3blg) aż 0.9litra, bardzo mały osad żywic chmielowych na styku brzeczki z powietrzem. Jak się nagazuje i ułoży to dam znać.

post-6562-0-96799500-1378755705_thumb.jpg

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę moja mama była na działce, oto co zobaczyła u działkowca z jednej alejki.

Moim zdaniem to chmiel ozdobny, tzw. złoty chmiel, Aureus. Pnie się po balkonie aż na drugie piętro, szyszki okazałe, zapach przyjemny, lekka goryczka,

ale jak porównywałem szyszki z innymi odmianami to mają małą ilość lupuliny.

Edytowane przez lopusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda chmiel zebrałem już ok tydzień temu, to dopiero teraz mam czas się pochwalić zbiorami:

-marynka (2 sezon) ok 200g

-lubelski (2 sezon) 69g

-sybilla (1 sezon) ok 15g

-hallertau (1 sezon) kilka szyszek

Każda odmiana po 1 krzaku (co prawda mam 2 sybille ale drugą podczas kwitnienia ciachnąłem przez przypadek kosą i 3/4 krzaka poszło spać, więc nie miała szyszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

gdzie mozna kupić nasiona/ sadzonki dobrych / konkretnych odmian chmieli ?

 

Poczekaj do wczesnej wiosny.

Na Alledrogo pojawią się aukcje. Być może nawet któryś z forumowiczów podzieli się sztoberkiem. Ja póki co mam roślinki jednoroczne ale nieźle wyrosły w tym roku.

Nawet trochę zebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo napisz e-mail do pani Ewy Lasoty, która właśnie co roku sprzedaje na alledrogo sztoberki. W zeszłym roku zamawiałem i mogę polecić! ewalasota@wp.pl pomaga on też jak będziesz miał jakieś wątpliwości. Co chwilę pytacie ;) cierpliwości na wiosnę będą: http://www.piwo.org/topic/8859-uprawa-chmielu/page__st__20?do=findComment&comment=240760

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.