Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2013


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

A jak w ogóle rosną wam "świeże" nabytki. Pytam bo u mnie to największy chmiel będzie miał tak z 160cm, reszta będzie mieścić się w granicach metra i tak się zastanawiam czy to standard:)

U mnie z 5szt przyjęło się 4,5 :cool: ten 0,5 dla tego że długo siedział i dopiero ruszył myślę że moja wina chyba lekko w bok dałem korzeń . Największy ma około 1m ale idą dość mocno ( obornik działa :P ) . Dziś podwiązałem i dopiero ruszą . Mam dwie Marynki , dwa Lubelskich i jeden Hellertauer .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowych nabytków to największy jakieś 180 cm, a reszta też tak koło metra, jeden nawet tylko 50 cm.

Niczym jeszcze nie podsypywałem, cały czas dużo wody po deszczach się zbiera i nie mam kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie powinno być aż tak zimno żeby zaszkodziło chmielom :)

Mój chmiel dzisiaj osiągnął 2,8m :)

 

 

 

Ray czy to na pewno fotka z tego roku ???

Nie pomyliło Ci się. ;) Ilu letni to chmiel.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się dowiedziałem jak dodawać fotki do postów. :lol:

 

A więc i ja się pochwalę swoim chmielnikiem. Konstrukcja ma wysokość 3,5 m.

Na zdjęciach 6 sadzonek 3 x Marynka i 3 x Lubelski.

Z boku mam jeszcze 2 x Sybilla (jedną widać na 1wszej fotce w prawym rogu), ale te już na płocie kolczastym się płożą.

post-4929-0-96804900-1372101165_thumb.jpg

post-4929-0-44382100-1372101183_thumb.jpg

Edytowane przez Kerni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te Wasze foty i oczom nie wierzę :P Wsadziłem 4 sadzonki i w zasadzie 2-ie mają ok. 1.5m, 2 pozostałe są niższe. I jak to porównywać do tych Waszych kolosów? :P Tempo wzrostu zdecydowanie bardzo niskie w porównaniu do Waszych. Nawadniałem chyba odpowiednio, grunt raczej nienajgorszy, w nasłonecznionym miejscu. Coś leniwe te moje roślinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy pasynkujecie (usuwacie liście od ziemi od 0,5 do 1m) liście w swoich chmielach? Atakują je jakieś choroby?

 

Edit: Jeżeli tak to czy wraz liśćmi usuwacie z bocznymi pędami na szyszki?

Edytowane przez Aiterens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanko czy będzie można liczyć od was szanowni koledzy na jakieś sadzonki na jesień? Niestety nie udało się założyć chmielnika na wiosnę. Oczywiście dogadamy się co do odpłatności. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanko czy będzie można liczyć od was szanowni koledzy na jakieś sadzonki na jesień? Niestety nie udało się założyć chmielnika na wiosnę. Oczywiście dogadamy się co do odpłatności. Pozdrawiam

 

Ja od Pani Ewy Lasoty kupowałem chmiel w tym roku i to 3 + 1 gratis. Łącznie z przesyłką płaciłem coś koło 40 zł? Nie pamiętam już dokładnie.

Napisz do Niej (tu masz link do jej aukcjii na allegro --> http://allegro.pl/chmiel-sybilla-1kg-na-piwo-i3355902652.html)

Zapytaj się czy posiada lub będzie posiadać na jesień jakieś sadzonki na sprzedaż a wiem że miała Lubelski, Marynke, Sybille i Magnum.

Daj znać co ustaliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoimi chmielami, miałem pisać wcześniej ale coś się zebrać nie mogłem. I tak chmieliki ładnie już wyrosły każdy około 2 metrów ma. Lubelski mimo kocurów po moim patencie z gałęziami z akacji, kolczastymi przestały szczać, bardzo ładnie odbił i wypuścił 2 pędy, które od razu poszły w górę. gdy chmiele osiągnęły około 0,5 metra zrobiłem konstrukcję nie za wymyślną, polegającą na linkach zawieszonych i naciągniętych między haczykami przytwierdzonymi na dole do podlewki betonowej, i u góry do ściany, wysokość 6 metrów z lewej strony (marynka i hallertau) i 7 m z prawej (sybilla i Lubelski). Owinąłem ładnie chmiele zgodnie z ruchem wskazówek zegara na linkach i ładnie pną się w górę. W trakcie dorobiłem się mszyc, ale udało się ich pozbyć mi sposobem naturalnym tzn, liście pomidorów pozawieszane na chmielu i część roztarta na miazgę i wymoczona w wodzie, następnie tym zrobiony oprysk, znikły momentalnie... Na przyszły rok między chmiele wsadzam pomidory i tyle, powinny odstraszyć mszyce. W zeszłym tygodniu podcinałem też dolne liście do wysokości 0,5 metra, a w tym mam nadzieję że popielę trochę wśród chmieli ;) No to na zdjęciach od lewej Marynka 3 pędy powoli pnie się w górę, potem Hallertau 3 pędy, już zaczyna dawać pędy na boki, następny w rogu lubelski 2 pędy, odżywa po ataku kocurów i ładnie rośnie, i ostatnia całkiem po prawej Sybilla jeden pęd ale za to najwyższa, nie spodziewam się po niej w tym roku niczego ;)

post-3297-0-18762100-1372751142_thumb.jpg

post-3297-0-40071200-1372751165_thumb.jpg

post-3297-0-57092800-1372751184_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.