Skocz do zawartości

Nowy piwowar z W-w


Rotartos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum.

 

Temat ('nowy piwowar') nieco wprowadza w błąd - moja pierwsza warka była z puszki (warzenia nie było... za to ważenie owszem:), ale w planie druga warka ma już być zacierana.

 

Przed nastawieniem pierwszego piwa sporo czytałem - forum jest naprawdę wielką kopalnią wiedzy piwowarskiej i chwała Wam za to.

Nieco tej wiedzy już "uszczknąłem", efektem jest Sparkling Ale dojrzewające w butelkach. Surowcem był brewkit Coopersa + ekstrakt WES.

Z pierwszą warką było nieco przygód, błędów i potknięć - np. stłuczony aerometr (na szczęście już w trakcie fermentacji). Nie do końca przemyślane butelkowanie (ale to już dłuższa historia). Ogólnie póki co chyba wszystko w porządku - skrzynki pełne butelek "uśmiechają się jak 200zł" :) młode piwo smakuje jak Heineken (spodziewałem się w sumie czegoś o klasę ciekawszego), ale ponoć leżakowanie pomaga, w każdym bądź razie - jestem dobrej myśli.

Piwo skończyło pracę na niecałym 1Blg, dostało glukozę i trafiło do butelek (chyba w sumie za wcześnie, achhhh ta niecierpliwość).

 

W planach mam "słodki stout", jeśli jest ktoś z Wrocławia i ma jakieś doświadczenia w tym temacie to chętnie bym ich posłuchał :)

 

Pozdrawiam, dziękuję i życzę sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na warsztatach w leśnicy będzie można spotkać całą masę piwowarów.

 

Chodzi o Festiwal Dobrego Piwa?

 

W zasadzie mieszkam właśnie w Leśnicy.

Do tej pory FDP kojarzył mi się z tonami szkła walającymi się wszędzie, tudzież tłumami "średnio" trzeźwiej młodzieży pchającej się z znienacka pod koła/na maskę ;) i tym sposobem skutecznie zniechęciłem się do uczestnictwa.

Hmmm...

Z drugiej strony czytam właśnie o tym festiwalu, stoiska 21-22 (Artezan!, Pinta!) wyglądają bardzo kusząco.

Chyba nie mam innego wyjścia jak tylko powiedzieć "do zobaczenia!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Festiwal Dobrego Piwa?

nie do końca, w ramach FDP odbywają się też warsztaty piwowarskie. Jeżeli chcesz przyjść z własnym piwem, to zapisy są na Browar.biz jeżeli chcesz wejść pogadać (bez piwa), to musisz czekać na informację od Marusi na temat dystrybucji wejściówek do lochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na warsztatach w leśnicy będzie można spotkać całą masę piwowarów.

 

Chodzi o Festiwal Dobrego Piwa?

 

W zasadzie mieszkam właśnie w Leśnicy.

Do tej pory FDP kojarzył mi się z tonami szkła walającymi się wszędzie, tudzież tłumami "średnio" trzeźwiej młodzieży pchającej się z znienacka pod koła/na maskę ;) i tym sposobem skutecznie zniechęciłem się do uczestnictwa.

Hmmm...

Z drugiej strony czytam właśnie o tym festiwalu, stoiska 21-22 (Artezan!, Pinta!) wyglądają bardzo kusząco.

Chyba nie mam innego wyjścia jak tylko powiedzieć "do zobaczenia!"

 

Witam ziomala z Leśnicy!

Nie będę już jedyny. :)

 

Stouta słodkiego warzyłem kilka razy.

Mogę doradzić co nie co.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ciepłe przywitanie. Szczególne podziękowania dla sąsiada 'zza miedzy' ;)

 

Widzę, że Wrocław dobrym piwem płynie... jak długi i szeroki.

 

 

ps. szukam w opcjach profilu jak dodać swoją pozycję na mapie, do tej pory bez sukcesu. Znalazłem temat o mapie, jest tam instrukcja, ale wygląda że nieaktualna. Zapewne coś przeoczyłem - np. muszę uzyskać jakąś rangę na forum?

Hm? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.