Skocz do zawartości

Piwo domowe a podatki


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w cenie produktów do wrzenia piwa(słód, brewkit itp.) jest wliczona akcyza czy podobny podatek inny niż VAT.Do wszystkiego teraz potrafią się przyczepić byle trochę kasy wyrwać, to może wpadli, żeby od razu akcyzę ściągnąć.Jak sądzę nie, to w takim razie kolejny argument żeby trochę zaoszczędzić i robić domowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, jakby tak patrzeć to i od cukru można by akcyzę liczyć.Temat do kasacji, bo jeszcze wejdzie na forum Jacek R. i wpadnie na jakiś pomysł ;-)

Gdzieś tu na forum pisali, że za 0.5 l piwa (12 procent) jest aż 50gr akcyzy , imo bardzo dużo kasy.

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio 1/3 ceny piwa, to akcyza i inne opłaty. W Polsce póki co warunki do piwowarstwa domowego mamy idealne, ale jak hobby stanie się bardziej popularne, to kto wie co zrobią "by żyło się nam lepiej".

Brrrr aż się straszno zrobiło, mam nadzieję, że ten poseł który był zainteresowany tematem piwowarskim (a propos komisji PSPD ds legislacji) nie jest kretem, który wywącha co się dzieje w środowisku a potem doniesie mr. Rothfeldowi a ten nas "dopieści" odpowiednia daniną.

Edytowane przez Magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarstwo domowe jest zwolnione z podatku akcyzowego nie tylko na podstawie naszej ustawy akcyzowej, ale również dyrektywy UE.

A jak się mają dyrektywy UE do tego co pisał Volker, że w Niemczech powyżej 200 litrów muszą płacić akcyzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarstwo domowe jest zwolnione z podatku akcyzowego nie tylko na podstawie naszej ustawy akcyzowej, ale również dyrektywy UE.

A jak się mają dyrektywy UE do tego co pisał Volker, że w Niemczech powyżej 200 litrów muszą płacić akcyzę?

Tak samo jak te z Czech gdzie w zasadzie uproszczenie jest dużo większe niż w Polsce, dyrektywa dyrektywą - to zarys, poszczególne państwa decyduja o tym jak ma to wyglądać w szczegółach.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrrr aż się straszno zrobiło, mam nadzieję, że ten poseł który był zainteresowany tematem piwowarskim (a propos komisji PSPD ds legislacji) nie jest kretem, który wywącha co się dzieje w środowisku a potem doniesie mr. Rothfeldowi a ten nas "dopieści" odpowiednia daniną.

A który to poseł?

Nawet jak był zainteresowany, to jeszcze nic nie znaczy. Byłem dwa razy na komisji sejmowej i wiem, że jak ktoś nie zapłaci, to może się pocałować. To co tam się dzieje, może tylko spowodować zwątpienie w resztki szans tego kraju na przetrwanie.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdania, że dyrektywa dyrektywą, ale jak góra wywącha możliwość dowalenia kolejnego podatku/akcyzy i sięgnięcia do kieszenie podatników, to to zrobi... Swoją drogą polecam filmik:

smutne, ale prawdziwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to poseł?

 

Nawet jak był zainteresowany, to jeszcze nic nie znaczy. Byłem dwa razy na komisji sejmowej i wiem, że jak ktoś nie zapłaci, to może się pocałować. To co tam się dzieje, może tylko spowodować zwątpienie w resztki szans tego kraju na przetrwanie.

Była taka wzmianka podana przez Czesa na forum PSPD: "Pomysł na uruchomienie komisji jest skutkiem kontaktu z zainteresowanym posłem na Sejm RP." Czym zainteresowany jest poseł niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to poseł?

 

Nawet jak był zainteresowany, to jeszcze nic nie znaczy. Byłem dwa razy na komisji sejmowej i wiem, że jak ktoś nie zapłaci, to może się pocałować. To co tam się dzieje, może tylko spowodować zwątpienie w resztki szans tego kraju na przetrwanie.

Była taka wzmianka podana przez Czesa na forum PSPD: "Pomysł na uruchomienie komisji jest skutkiem kontaktu z zainteresowanym posłem na Sejm RP." Czym zainteresowany jest poseł niestety nie wiem.

 

No to podpytam, bo trochę znam to $#@#$*.

Ale żeby się nie okazało, że jest zainteresowany wiadomo czym.

Bo jeżeli obecny wice.... (wtedy jeszcze poseł) daje mi jasno do zrozumienia, że na przeszkodzie stoi duża kasa i "wiecie, rozumiecie", to o czym tu mówić.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy akcyzę nalicza się od słodu? Albo ekstraktu słodowego? Przecież w tych produktach nie ma alkoholu.

Akcyza nie jest naliczana od zawartości alkoholu ale od ekstraktu!

A gdzie ja napisałem, że od zawartości?

Akcyzę płaci się od m.in. alkoholu, tytoniu i paliwa.

Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle usunął temat "Ile piwa uwarzyliśmy.." gdyż bardzo łatwo obliczyć jaka kwota "ucieka" z budżetu. Za 2012 rok było to prawie 50 tyś. zł. Wiadomo, że nie wszyscy się chwalą, więc ta suma może być nawet dwa razy większa. Vincent, drobny złodziejaszek, może nam nie odpuścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle usunął temat "Ile piwa uwarzyliśmy.." gdyż bardzo łatwo obliczyć jaka kwota "ucieka" z budżetu. Za 2012 rok było to prawie 50 tyś. zł. Wiadomo, że nie wszyscy się chwalą, więc ta suma może być nawet dwa razy większa. Vincent, drobny złodziejaszek, może nam nie odpuścić ;)

 

Implementacja przepisów i przygotowanie wszystkich urzedów skarbowych kosztowała by dużo więcej niż pieniądze zebrane w ten sposób. Pozatym te przepisy byłyby skazane na bycie martwymi przepisami z założenia.

 

Póki co surowce, które używamy są surowacmi typowo spożywczymi, a akcyzy na żywność nie wprowadzą.

 

W UK kilka lat temu znaleźli sposób na dobranie się do piwowarów domowych. Chmiel jako produkt rolny jest sprzedawany z 0% vat... ten spakowany w 100g paczku musi być sprzedawany już z vatem 20%. Słody chyba też są tak sprzedawane. Muszę dopytać w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Implementacja przepisów i przygotowanie wszystkich urzedów skarbowych kosztowała by dużo więcej niż pieniądze zebrane w ten sposób

To akurat naszemu Państwu zupełnie by nie przeszkadzało - w Polsce bardzo łatwą ręką wydawane są publiczne pieniądze. Jedyna szansa w tym, że nie wpadną na pomysł jak określić nasze "możliwości produkcyjne", co było by podstawą do naliczania opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś słyszałem, że firma kupiła kompa z linuxem. Więc nie wydała kasy na windowsa, zaoszczędzone pieniądze to zysk, należy się podatek!

My przez to swoje warzenie nie kupujemy x litrów tyskiego, więc należy się podatek :)

 

EDIT: Ale w sumie przez uświadomienie wychodzi to x litrów sporo droższego piwa...

Edytowane przez wyvern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, po podanym wcześniej dolujacym acz prawdziwym pewnie w większości faktów filmiku.Gość jest naprawdę niezły.To chyba tu mówi, że kiedy władzy brakuje pieniędzy to ta nie cofnie się przed niczym.

No tak ,tak może być budżet się sypie więc na gwałt trzeba będzie łupić obywateli. Na razie na pożarcie pójdzie OFE, mam nadzieje że do nas piwowarów jeśli się dobiorą to na samym końcu bo na razie za małymi żuczkami jesteśmy i obdzierać nas jeszcze za bardzo nie ma z czego. I tym średnio optymistycznym akcentem kończę wywód a także pić swoje piwko. Dobranoc. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle usunął temat "Ile piwa uwarzyliśmy.." gdyż bardzo łatwo obliczyć jaka kwota "ucieka" z budżetu. Za 2012 rok było to prawie 50 tyś. zł. Wiadomo, że nie wszyscy się chwalą, więc ta suma może być nawet dwa razy większa. Vincent, drobny złodziejaszek, może nam nie odpuścić ;)

To może działać też w drugą stronę - stwierdzą że takimi ochłapami nie warto w ogóle się zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.