Skocz do zawartości

Browar Kopyra


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

No to inaugurujemy sezon 2011/2012 upałów mam nadzieję nie będzie. Na początek do szybkiego picia weizen. Z racji, że nie mam jakichś niemieckich szlachetnych chmieli, to postanowiłem sprawdzić jak sprawdzi się w tej roli Cascade. Przepis jest klonem mojej warki 8. z zestawu BA, zwiększyłem tylko zasyp podstawowych słodów o 10% (na wypadek jakby stare były). Zresztą chciałbym uzyskać taką 13-tkę.

 

Warka 71.

Hefeweizen

 

Surowce:

s. pszeniczny - 2,7kg

s. pilzneński - 1,8kg

s. Carahell - 0,2kg

Cascade szyszka - 30g

 

Zacieranie:

 

45°C - 20'

->63°C (20')

63°C - 30'

->72°C (20') (zacierałem w kociołku i zamiast dać full, dałem na 70°C no i tak mieszam, mieszam a tu ciągle 70°C, patrzę nie grzeje - stąd tak długo to trwało, ale nie ma tego złego chciałem zrobić postój 10' w 72°C, to odpuściłem).

 

Gotowanie 90'

Cascade 30g szyszka - 70'

 

Zadam zrehydratyzowanymi WB-06 (termin 1/2011).

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jutro już na serio zaczynam sezon od stouta, żeby szybko powędrował do beczki i było co pić, bo pszenica całkiem fajna zeszła w ubiegłą niedzielę.

 

Warka 72. Stout

Zasyp:

s. pale ale - 3,2 kg

s. pszeniczny - 0,3 kg

palony jęczmień 0,7 kg

 

Chmiel:

East Kent Golding - 60g

Citra - 10g

 

Zacieranie:

66°C - 60'

72°C - wygrzew

 

Chmielenie:

50g EKG - 55'

10g EKG - 10'

10g Citra - 10'

 

Zadane zrehydratyzowaną połową otwartej paczki Notthinghamów.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na jakich drożdżach będzie to piwko, lubię stouty a pierwsze zacieranie na dniach , wiec zbieram informacje.

 

pozdrawiam Kas

Jak ruszą to na otwartej saszetce Nottinghamów, jak nie to S-04 (i te polecam do stoutów) chyba że chciałbyś głębiej odfermentowane,bardziej wytrawne, to Notthinghamy lub US-05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Brown ale i angielski porter to dwa różne piwa

Miał być angielski porter, ani grama palonego jęczmienia, ciemnych słodów też oszczędnie i nie wiem ale odniosłem wrażenie, że jest trochę za jasne i za mało porterowe. Aczkolwiek jak je butelkowałem, to już pomyślałem, że może to jednak będzie porter. Jak by nie był, to by musiał być brown ale. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown ale i angielski porter to dwa różne piwa

Miał być angielski porter' date=' ani grama palonego jęczmienia, ciemnych słodów też oszczędnie i nie wiem ale odniosłem wrażenie, że jest trochę za jasne i za mało porterowe. Aczkolwiek jak je butelkowałem, to już pomyślałem, że może to jednak będzie porter. Jak by nie był, to by musiał być brown ale. :)

A jak skwaśnieje to będzie black lambik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown ale i angielski porter to dwa różne piwa

Miał być angielski porter' date=' ani grama palonego jęczmienia, ciemnych słodów też oszczędnie i nie wiem ale odniosłem wrażenie, że jest trochę za jasne i za mało porterowe. Aczkolwiek jak je butelkowałem, to już pomyślałem, że może to jednak będzie porter. Jak by nie był, to by musiał być brown ale. :)

A jak skwaśnieje to będzie black lambik :)

Brune nie black. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być angielski porter' date=' ani grama palonego jęczmienia, ciemnych słodów też oszczędnie i nie wiem ale odniosłem wrażenie, że jest trochę za jasne i za mało porterowe. Aczkolwiek jak je butelkowałem, to już pomyślałem, że może to jednak będzie porter. Jak by nie był, to by musiał być brown ale. :)

A jak skwaśnieje to będzie black lambik :)

Brune nie black. :)

A jakie dawałeś chmiele do tego portera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to black' date=' bo żeby było brune musiałbyś dać co najmniej lubelski skarpetowy w szyszkach :) :)[/quote']

To kolor zależy od odmiany chmielu? :o

Ty jako obeznany w tematach piwowarskich, powinieneś wiedzieć że nie, ale chodzi o wyraz kopyrku drogi, jeśli użyłbyś jakiegoś europejskiego chmielu to mógłbyś nazwać brune, jak użyłeś amerykańców to będzie black. Nie słyszałem, żeby do lambików używali chmieli amerykańskich. A tak w ogóle to jaja sobie robię, a Ty się spinasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to black' date=' bo żeby było brune musiałbyś dać co najmniej lubelski skarpetowy w szyszkach :) :)[/quote']

To kolor zależy od odmiany chmielu? :o

Ty jako obeznany w tematach piwowarskich' date=' powinieneś wiedzieć że nie, ale chodzi o wyraz kopyrku drogi, jeśli użyłbyś jakiegoś europejskiego chmielu to mógłbyś nazwać brune, jak użyłeś amerykańców to będzie black. Nie słyszałem, żeby do lambików używali chmieli amerykańskich. A tak w ogóle to jaja sobie robię, a Ty się spinasz :)

Jak już nie ma :) to jest od razu napinka? To przepraszam, nie chciałem, żebyś poczuł się przez moje napinanie, osaczony.

 

A co do chmieli, to akurat jestem sceptyczny wobec koncepcji, że wszystko co chmielimy amerykańskim chmielem, musi mieć w nazwie American. Jak pochmielę wita Cascadem, to nie będzie witbier?

 

PS: to było :o a nie :).

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolor zależy od odmiany chmielu? :o

Ty jako obeznany w tematach piwowarskich' date=' powinieneś wiedzieć że nie, ale chodzi o wyraz kopyrku drogi, jeśli użyłbyś jakiegoś europejskiego chmielu to mógłbyś nazwać brune, jak użyłeś amerykańców to będzie black. Nie słyszałem, żeby do lambików używali chmieli amerykańskich. A tak w ogóle to jaja sobie robię, a Ty się spinasz :)

Jak już nie ma :) to jest od razu napinka? To przepraszam, nie chciałem, żebyś poczuł się przez moje napinanie, osaczony.

 

A co do chmieli, to akurat jestem sceptyczny wobec koncepcji, że wszystko co chmielimy amerykańskim chmielem, musi mieć w nazwie American. Jak pochmielę wita Cascadem, to nie będzie witbier?

 

PS: to było :o a nie :).

A pochmieliłeś kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pochmielę wita Cascadem' date=' to nie będzie witbier?[/quote']

A pochmieliłeś kiedyś?

Wita nie' date=' weizena tak, ale na goryczkę.[/quote']

To nie wiesz co wyjdzie, może znowu lambik :) jak jeszcze cascada uprawiali blisko stadniny, to derka 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pochmieliłeś kiedyś?

Wita nie' date=' weizena tak, ale na goryczkę.[/quote']

To nie wiesz co wyjdzie, może znowu lambik :) jak jeszcze cascada uprawiali blisko stadniny, to derka 100% :)

Nie no wyszedł normalny weizen. Chciałem się doszukać więcej nut cytrusowych, ale na pewno nie był wprost cytrusowy w stylu IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.