Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Zielonej Wyspy


Veridian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników zacnego forum piwo.org !

 

Mam na imię Tomek, mieszkam w Irlandii i w temacie domowego piwa jestem jeszcze prawiczkiem ;)

Dokładnie 3 dni temu dowiedziałem się właśnie na tym forum, że w ogóle jest możliwe warzenie piwa w warunkach domowych... Natchniony wspomnieniami z dzieciństwa szukałem w Google przepisu na domowy podpiwek i natrafiłem na to forum...

i wsiąkłem na kilka dni... To miejsce w przestworzach internetu jest istną kopalnią praktycznej wiedzy i ogromnej inspiracji !!

 

Do tego zauroczyła mnie pozytywna i przyjacielska atmosfera piwowarskiego "bractwa", chętnego do dzielenia się swoim doświadczeniem... Mam nadzieję, że doświadczeni koledzy znajdą cierpliwość dla jeszcze jednego "oseska" i jego naiwne pytania ;)

Osobny szacun dla Administratora za techniczną stronę tego projektu. Bardzo estetyczny, a do tego funkcjonalny "silnik" tego forum. Przez kilka ostatnich dni funkcja "szukaj" była przeze mnie wręcz katowana i zawsze znalazłem odpowiedź, a do tego strona się nie wysypała ;)

 

Szczególnie uważnie zacząłem studiować mapę piwowarów. Żyjąc na wyspie gdzie wszechobecna jest "jedyna słuszna" marka piwa Guinness wydaje się, że zjawisko home brewing nie jest zbyt popularne... Mam cichą nadzieję, że się mylę

Liczę tu na wsparcie i podpowiedzi kolegów z UK w temacie dostępu do sprzętu i surowców.

 

Jeszcze raz pozdrawiam i wracam do nadużywania funkcji "szukaj" ;)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Witamy na forum!

Czytając wypowiedzi 'wyspiarzy' mam wrażenie, że kompletowanie sprzętu na zasadzie 'zrób to sam' może być łatwiejsze niż w Polsce. Tutaj zrobiło się szaleństwo na kegi (ceny niekoniecznie podbijane przez piwowarów) i garnki typu 'LIDL'.

 

Podstawy z Wiki i 'przemyśleń' z Piaskownicy są kluczowe w nawarzeniu pierwszego piwa :) Do dzieła, nie ma co czekać :) Powodzenia na słusznej drodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum,

znalazłem kiedyś jeden sklepik w Irlandii

http://www.thehomebrewcompany.ie/contact-us-c-16.html

 

Poszukaj jeszcze w necie bo nie pamiętam już dobrze, ale wydaje mi się, że był też jakiś w Dublinie.

 

Pozdrawiam Szmaragdową Wyspę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjąc na wyspie gdzie wszechobecna jest "jedyna słuszna" marka piwa Guinness wydaje się, że zjawisko home brewing nie jest zbyt popularne... Mam cichą nadzieję, że się mylę

Kolega sie myli i to dosyc mocno :P

O'Haras, Galway Bay, White Gypsy,Metalman czy 8 Degrees to jedne z wielu mikrobrowarow dzialajacych na wyspie i dostepnych w wielu pubach i sklepach.

Ze spolecznosci piwowarskich wymienie NHC i Beoir bo wiecej nikomu nie trzeba.

Sklepow online jest kilka a jesli czegos brakuje to zamawia sie z uk.

Po szczegoly zapraszam na priv.

 

Pozdrowienia z Dublina! :P

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.