Skocz do zawartości

stalowy garnek 30 litrów


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten kupiony dokładnie u tego sprzedawcy. Z tego co wiem inni też używają tych garów i nawet mają do nich po wspawywane rzeczy.

Jaka jest grubość blachy w tym garze? Nie jest podejrzanie tani taki gar?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: tak jest z cienkiej blachy! I co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam taki gar, od tego sprzedawcy tylko 38l

Jaka jest grubość blachy w tym garze? Nie jest podejrzanie tani taki gar?

i nie jest z cienkiej blachy (pytanie co to znaczy cienka blacha?). Dno ma b.grube. Sprawuje się b.dobrze. Co prawda używam go tylko do chmielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osłaniam gar matą, którą używa się za kaloryfery, do kupienia w marketach budowlanych i super się sprawdza:-) nie pamiętam jak dokładnie się nazywa taka ze styropianem i folia aluminiową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem własnego gara udało mi się pożyczyć emaliowaną 30stkę, ale niestety w kilku miejscach ma odbitą warstwę emalii i zastanawiam się, czy mogę taki garnek użyć do warzenia piwa.

Z jednej strony spotkałem się z opiniami, że odpryski emalii dyskwalifikują garnek, a z drugiej strony wyczytałem, że niektórzy warzą w obitych garnkach i jak twierdzą nie ma to większego wpływu na smak piwa, aspekt zdrowotny tutaj pomijam, bo chciałbym na tym garze uwarzyć 1-2 warek.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja należy do Ciebie, jedni wyczuwają posmak metalu inni nie. Ja bym robił w obitym, jak robiłem wino i moszcz trzymałem przez 5dni w emaliowanym obitym garnku, tak konkretnie obitym, to wino smakuje wybornie i nic nie czuć metalem. Dzięki temu od razu kupisz większy gar, jak zobaczysz, że taka 30stka jest za mała :D

 

Mam pytanie, bo w innym temacie nie dostałem odpowiedzi.. Są emaliowane garnki o pojemności 70litrów? Chcę kupić 70litrowy, ale na taki ze stali nierdzewnej mnie nie stać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo w innym temacie nie dostałem odpowiedzi.. Są emaliowane garnki o pojemności 70litrów? Chcę kupić 70litrowy, ale na taki ze stali nierdzewnej mnie nie stać..

Ja największy widziałem 40 litrowy, większych nie udało mi się znaleźć, ale patrzyłem na nowe, spróbuj poszukać używanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem wyboru gara. Mam do wyboru zakup stalowego, podobnego do tych linkowanych powyżej. Jest używany, ale jedyne oznaki tego faktu to osmolone ścianki po zewnętrznej stronie. Ma 40 litrów pojemności, wklęsłe dno usprawniające whirlpool, nie ma pokrywki i kosztowałby mnie ok 170zł. Najtańszy emaliowany garnek o takiej samej pojemności, jednak z pokrywką kosztowałby mnie 130zł. Czy różnica w jakości tych garnków jest warta 50zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.