Skocz do zawartości

stalowy garnek 30 litrów


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pierwsza warka z brew kita nastawiona, czas przejść na wyższy poziom wtajemniczenia i zacząć od pełnego warzenia :)

 

Aby przeskoczyć na ten wyższy poziom potrzebuję garnka zacierno-warzelnego, a ponieważ dysponuję tylko kuchenką elektryczną, pomyślałem sobie, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie garnka stalowego o pojemności 30 litrów i tutaj pojawił się problem, bo nie bardzo mogę takiego namierzyć, a jak już coś się znajdzie to cena jest zaporowa. Stąd mój post i prośba o pomoc, może ktoś z Was dysponuje takim naczyniem i wie gdzie można taki garnek nabyć za rozsądną cenę, kiedyś widziałem takie garnki na Allegro, ale teraz już niestety ich nie widzę.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie w tej kwestii.

Edytowane przez Bzdzionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu masz 38l za dobra cenę: http://allegro.pl/garnek-stalowy-do-gastronomii-38l-i3131874631.html

 

Niedawno kupiłem u tego sprzedającego garnek 35l za taką sama kwotę (jest wyższy i ma mniejszą średnicę) i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 38l za dobra cenę: http://allegro.pl/ga...3131874631.html

 

Niedawno kupiłem u tego sprzedającego garnek 35l za taką sama kwotę (jest wyższy i ma mniejszą średnicę) i jestem bardzo zadowolony.

Wielkie dzięki za link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz garnek 30 L z nierdzewki z grzałka i termostatem.

Taki jak mój patrz moja galeria: http://www.piwo.org/gallery/member/4792-kamilo/

 

http://allegro.pl/st...3139310391.html

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to ta rozsądna cena? :D

Myślę, że 300 złotych to max :)

Bierz ten 50 L :okey: ,jest tylko 20 zł droższy a średnica prawie identyczna.

Po kilkunastu warkach będziesz dziękował za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to ta rozsądna cena? :D

Myślę, że 300 złotych to max :)

Bierz ten 50 L :okey: ,jest tylko 20 zł droższy a średnica prawie identyczna.

Po kilkunastu warkach będziesz dziękował za radę :)

 

A czy kuchenka mu wytrzyma taki ciężar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat, widział może ktoś garnek ale emaliowany 70l w jakimś sklepie czy na allegro? (pomijam ostatnie ogłoszenie na tablica.pl - bo tamten był używany a poza tym szybko ktoś go zakupił:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gar-garnek-kociol-kociolek-cukierniczy-34l-gdansk-i3145978249.html

 

Kupiłem jedną sztukę takiego i dobrze mi służy. Z wad to brak pokrywki (nadrabiam prowizorką z folii aluminiowej) i zaokrąglone dno, które pasuje tylko na jeden palnik lub nietypową kratkę (bez prętów dzielących palniki). Dla mnie to w sumie nie wady, bo i tak mam tę nietypową kratkę od Gorenje w kuchence. Zresztą ostatnio nawet na pojedynczym, największym palniku gotowało mi się szybciutko. Gar osmalony, ale przez to nie żal patrzeć jak go dalej smalą płomienie.

 

Sprzedawca teraz litrażu nie zmyśla, jest faktycznie 34-35l mierzone ostatnią warką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem niedawno taki 50l http://allegro.pl/garnek-50-l-garnek-gastronomiczny-100-70-okazja-i3134084220.html

Niedługo chce do niego zamontowac kranik i filtrator z miedzianych rurek. Bedzie to gar zacierno - filtracyjno- warzelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie, czytając Wasze propozycje pojawił się pewien mętlik w mojej głowie, bo początkowo zakładałem zakup garnka nie większego niż 30l, a tutaj pojawiają się sugestie żeby zakupić jednak większy tzn 50, albo 70 l i teraz już nie sam nie wiem tzn jeśli już to zastanawiam się nad 50 tylko nie wiem czy to jednak nie za dużo, pojemnościowo może nie tylko średnica 40 cm to sporo jak na jeden palnik płyty kuchenki elektrycznej i czy ta moja kuchenka wogóle da radę, ale z drugiej strony te 30 litrowe nie są dużo mniejsze jeśli chodzi o średnicę :D

Zastanawiałem się też przez moment nad garnkiem emaliowanym tylko on chyba będzie lepszy do kuchenki gazowej niż elektrycznej

W takim razie zadam nieco odmienne pytanie jakie są Wasze doświadczenia, rozwiązania etc. jeśli chodzi o wykorzystanie kuchenki elektrycznej może to rozwiąże mój problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ga...3150866034.html

 

Tu masz nierdzewke 29L z termostatem i grzalką za 339 zl

tak widziałem ten garnek tylko się zastanawiam czy taki potrzebuje i jaką on ma przewagę nad kuchenką elektryczną, pewnie chodzi o ten termostat, rozumiem, że Ty jesteś zadowolony z użytkowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na innych elektrycznych ale na indukcji emalia dziala :) tylko musi miec plaskie dno ;)

GRUBE, a dopiero później płaskie dno ;)

to prawda, ale jak one tzn emailiowane sprawdzają się na kuchence elektrycznej, bo na gazie na pewno świetnie, ale ja niestety nie mam takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zastanawiasz się nad pojemnością. Koledzy dobrze radzą, kupuj większy. Sam mam 30litrowy ''pożyczony'' od cioci, po 5 warkach już mam ochotę przesiąść się na co najmniej gar 50litrowy i beczki do fermentacji (pokryte teflonem w środku, bardzo tanie na allegro). Wkład pracy w warkę będzie ten sam, a efekt w postaci ilości butelek znacznie lepszy ;)

Ja sobie pozwalam na takie fantazje, bo jestem posiadaczem taboretu gazowego i butli, tzn do 30litrowego i tak używam na razie kuchenki.

Pozdrawiam i polecam większy garnek.

 

P.S.

ja używam starego ruskiego gara, 30litrów, kolor kawowy z takimi białymi dziwnymi drobinkami, to emaliowany raczej. Zaletą jest, że jest w budowie stożkiem, więc ma wąskie dno i duża część przylega do palnika. Szukaj takiego jak chcesz mały gar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wyłącznie płytę ceramiczną, kiedyś próbowałem podgrzewać wodę w starej brytfance emaliowanej i miałem wrażenie że to nie to, ale była ona wcześniej używana na gazie. Przy kuchence indukcyjnej płaskość nie ma takiego znaczenia jak element grzejny w postaci grubego dna - można to także ominąć wstawiając pod garnek kawał blachy, który staje się elementem grzejnym, ale wtedy ważna jest płaskość dna. W wielu opisach garnków emaliowanych widziałem informację, że nadają się one na wszystkie rodzaje kuchenek, nie mniej ja osobiście będę zmieniał gar na stalowy z tzw "kapselboden" czyli dnem warstwowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wyłącznie płytę ceramiczną, kiedyś próbowałem podgrzewać wodę w starej brytfance emaliowanej i miałem wrażenie że to nie to, ale była ona wcześniej używana na gazie. Przy kuchence indukcyjnej płaskość nie ma takiego znaczenia jak element grzejny w postaci grubego dna - można to także ominąć wstawiając pod garnek kawał blachy, który staje się elementem grzejnym, ale wtedy ważna jest płaskość dna. W wielu opisach garnków emaliowanych widziałem informację, że nadają się one na wszystkie rodzaje kuchenek, nie mniej ja osobiście będę zmieniał gar na stalowy z tzw "kapselboden" czyli dnem warstwowym.

OK a co myślisz o pojemności garnka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zastanawiasz się nad pojemnością. Koledzy dobrze radzą, kupuj większy. Sam mam 30litrowy ''pożyczony'' od cioci, po 5 warkach już mam ochotę przesiąść się na co najmniej gar 50litrowy i beczki do fermentacji (pokryte teflonem w środku, bardzo tanie na allegro). Wkład pracy w warkę będzie ten sam, a efekt w postaci ilości butelek znacznie lepszy ;)

Ja sobie pozwalam na takie fantazje, bo jestem posiadaczem taboretu gazowego i butli, tzn do 30litrowego i tak używam na razie kuchenki.

Pozdrawiam i polecam większy garnek.

 

P.S.

ja używam starego ruskiego gara, 30litrów, kolor kawowy z takimi białymi dziwnymi drobinkami, to emaliowany raczej. Zaletą jest, że jest w budowie stożkiem, więc ma wąskie dno i duża część przylega do palnika. Szukaj takiego jak chcesz mały gar ;)

w kwestii ilości to jak na razie jestem zwolennikiem warek nie przekraczających 20 litrów, co i tak daje 40 butelek piwa tylko takiego samego :), więc chyba wolałbym uwarzyc kilka warek 20 litrowych, ale z różną zawartością. Tylko problem w tym, że jestem zupełnie początkującym piwowarem, więc wszystko się może zmienić z każdą kolejną warką :)

Jak rozumiem pojemność garnka 30 litrów pozwala uwarzyć właśnie około 20 litrów piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.