Skocz do zawartości

konkursy piwowarskie


dobrzanek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie konkursów :

1. jak dostarczacie tam piwo?(jeśli nie osobiście) pocztą, kurierem?

2. czy osoby, które brały udział wyniosły jakieś wymierne korzyści? nie pytam tu o nagrody ale np. czy opinia sędziów była pomocna w dalszym rozwoju, itp

3. czy na początku drogi piwowara domowego udział w konkursie ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś postawiłem sobie takie pytania.

 

1) tylko kurier, cena podobna ale jest pewność dostarczenie na następnym dzień

2) i tak i nie, uważam jest wiele innych, lepszych źródeł niż konkursy na opinie o własnym piwie

3) ma sens jeśli potraktujesz to jako zabawę, ale najlepiej zrób 5-10 warek i wtedy zdecyduj aby coś uwarzyć i wysłać na konkurs, będziesz miał wtedy większe pojęcie co smakuje dobrze a co nie

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie : chce ważyć tylko piwo na konkursy bo chce zrobić"karierę" czy chce mieć fajne hobby i dobre piwo.

W tym hobby głównie chodzi o dobre piwo dla siebie, rodziny, znajomych :]

W sumie to WIHURA bardzo przejrzyście już Ci wyjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Piwo pocztą albo osobiście, pocztą polecam e-przesyłkę, szybko, sprawnie i tanio.

2) Sam fakt, że się startowało, albo przeszło eliminacje już o czymś świadczy

3) Wypadałoby dysponować paroma rodzajami, żeby mieć co wysłać, ale jeśli uważasz, że to piwo, które masz aktualnie się nadaje, czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie chce zostać "karierowiczką" konkursową ;-) pytam bo ostatnio dużo konkursów pojawiło się na stronie. czysta ciekawość. a jak już chciałabym coś wysłać to zastanawiałam się w jaki sposób. dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiHuRa wydaje mi się błędnym założeniem taktowanie dobrzanek za "pcie" męską;

 

yyyy..., korzen16, w której części?

 

Mam kilka pytań odnośnie konkursów :

1. jak dostarczacie tam piwo?(jeśli nie osobiście) pocztą, kurierem?

2. czy osoby, które brały udział wyniosły jakieś wymierne korzyści? nie pytam tu o nagrody ale np. czy opinia sędziów była pomocna w dalszym rozwoju, itp

3. czy na początku drogi piwowara domowego udział w konkursie ma sens?

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy..., korzen16, w którym fragmencie?

 

jak dla mnie to tu:

będziesz miał wtedy większe pojęcie

 

na co dobrzanek:

nie chce zostać "karierowiczką" konkursową

 

to powyżej to jeszcze może być dwojako zrozumiane, ale tu to już ewidentnie

a jak już chciałabym coś wysłać to zastanawiałam się w jaki sposób.

 

ale proszę o rozwianie wszelkich wątpliwości osobę najlepiej zorientowaną czyli dobrzanka:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to napisała po wypowiedzi WiHuRy przecie... mi chodzi o pierwszą wypowiedź EOT z mojej strony

oczywiście że tak, ale nie zmienia to faktu że "pcia" jakby niemęska :P

 

no i oczywiście składnia pierwszego postu wyraźnie wskazuje na kobietę ;)

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens, czy nie to pewnie sporo zależy od nastawienia samego piwowara. Ja ten rok chcę poświęcić na naukę i eksperymentowanie z różnymi stylami. Kto wie, może w przyszłym planując warki wezmę pod uwagę kategorie konkursowe. Choć nie wiem, czy więcej nie da pojawienie się ze swoim piwem na jakimś zlocie, czy spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak dostarczacie tam piwo?(jeśli nie osobiście) pocztą, kurierem?

1) tylko kurier, cena podobna

Dziś wysłałem 2 paczki pocztą ok 13kg. Od 1 kwietnia pojawił się jakiś vat 23% i ceny na PP wzrosły niemiłosiernie.

Zapłaciłem ponad 25 zł za zwykłą paczkę nieprioryretową o wadze 13 kg!. Nawet porozmawiałem o tym z panią na poczcie bo to rozbój i strzelanie sobie w kolano przez firmę państwową.

Każdy kurier wyjdzie taniej i to do 30kg i paczka jest na drugi dzień.

 

Co do konkursów - kategorie są częso tak dobierane aby pewne style spopularyzować, odrodzić z niebytu bo były/są zapomniane, sprawdzić kunszt piwowara itp. Moim zdaniem warzenie zaproponowanych styli przez organizatorów ma w związku z tym walor edukacyjny. Dany styl można poznać, poczytać, uwarzyć ale wysyłać już nie ma przymusu. Taki piwowar (a wiem to po sobie) na pewno pogłębi swoją wiedzę na temat danego stylu piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. korzystam z poczty polskiej - połowę taniej niż kurier, a na razie bez wpadek.

2. wymierna korzyść była taka, że dowiedziałem się, że moje piwa nie są tak zajebiste jak o nich myślałem ;). Metryczka konkursowa nie da zbyt dużej informacji zwrotnej, już lepiej poczęstować bardziej doświadczonego piwowara w okolicy i na żywo podyskutować.

3. Na początku, tzn.? Te 10-15 warek wypadałoby uwarzyć, zanim pośle się piwo na konkurs...

 

Ja widzę inne wymierne korzyści. Startowanie w konkursach zmusza mnie do dokładnego zapoznania się ze stylem, przejrzeniu sporej ilości receptur i ułożenie własnej, a także zostają drożdże do stylów o podobnym charakterze. Świadomość, że piwo ma być "konkursowe" motywuje do zachowania większej ostrożności i dbalości o szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.