Skocz do zawartości

Pierwszy stacjonarny sklep winiarsko piwowarsko destylacyjny w SIEDLCACH! :)


Rekomendowane odpowiedzi

Piwowarów z okolicy Siedlec może ucieszyć fakt powstania stacjonarnego sklepu winiarsko-piwowarsko-destylacyjnego "Destylacik". Znajduje się on przy ulicy Rynkowej 12 C. Asortyment piwowarski na razie jest skromny ale właściciel Pan Marek obiecał stopniowe jego uzupełnianie. Dostaniemy tam takie produkty jak: fermentory, lejki, kapsle, kapslownice drożdże US-05, chmiele Lubelski i Marynkę oraz podstawowe słody. Znacznie większy asortyment sklep oferuje amatorom tzw "mocniejszych swojskich trunków". Nie będę wymieniał artykułów destylacyjnych bo po prostu jest tam tego za dużo. :) Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to piwowarstwo w tym sklepie jeszcze raczkuje głównie na "destylaty" się nastawili i to im najlepiej schodzi, ale jak będzie zainteresowanie piwowarów to może będzie więcej artykułów piwowarskich. Telefonu nie mam i w google też nie znalazłem.

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Już nie będę spamował w nowym temacie, biorę łopatę i odkopuję :)

Rozważania dotyczą sklepu w Białej Podlaskiej.

Ktoś mi podpowie jak wrażenia z zakupów składników piwowarskich i potem piw warzonych na nich?

Byłem raz, niby fajnie dużo rzeczy do domowych wyrobów. Ale zauważyłem, że chmiele leżą na półce poza zamrażarką (zapakowane były próżniowo). O drożdże już nie pytałem, ale widziałem, że te pod destylaty też leżały na półce także poza lodówką (ale nie wiem czy te należy przechowywać w lodówce) - na części piwowarskich producent zaleca przechowywanie w chłodzie.

Dodatkowo nie śrutują sami, tylko udostępniają śrutownik - sprzedawca tłumaczył to tym, że nie wie jak grubo chcemy.

Czy podobne praktyki mają miejsce także w sklepie w Siedlcach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.