Skocz do zawartości
Kamilo

Pierwszy stacjonarny sklep winiarsko piwowarsko destylacyjny w SIEDLCACH! :)

Rekomendowane odpowiedzi

Piwowarów z okolicy Siedlec może ucieszyć fakt powstania stacjonarnego sklepu winiarsko-piwowarsko-destylacyjnego "Destylacik". Znajduje się on przy ulicy Rynkowej 12 C. Asortyment piwowarski na razie jest skromny ale właściciel Pan Marek obiecał stopniowe jego uzupełnianie. Dostaniemy tam takie produkty jak: fermentory, lejki, kapsle, kapslownice drożdże US-05, chmiele Lubelski i Marynkę oraz podstawowe słody. Znacznie większy asortyment sklep oferuje amatorom tzw "mocniejszych swojskich trunków". Nie będę wymieniał artykułów destylacyjnych bo po prostu jest tam tego za dużo. :) Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam z okolic Radzynia Podlaskiego, chyba tam najbliżej, tym bardziej, że często bywam. A jakiś numer telefonu, żeby sprawdzić czy akurat coś jest? A słody śrutowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to piwowarstwo w tym sklepie jeszcze raczkuje głównie na "destylaty" się nastawili i to im najlepiej schodzi, ale jak będzie zainteresowanie piwowarów to może będzie więcej artykułów piwowarskich. Telefonu nie mam i w google też nie znalazłem.

Edytowane przez Kamilo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z własnego doświadczenia wiem, że mieć stacjonarny sklep pod ręką to super sprawa!

Z czasem zapewne zwiększy się asortyment... i obie strony będą zadowolone :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No miejmy nadzieję że się asortyment zwiększy. Może uda się jakieś warsztaty piwowarskie wspólnie z nimi zorganizować w Siedlcach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy zmieniło się coś w sprawie piwowarstwa?

tzn. czy są jakieś słody bo ostatnio jak byłem to był tylko wędzony do whisky bodajże!

albo czy w ogóle bedzie w asortymencie słód?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod temat Kamila.

Właśnie dzisiaj odkryłem że na Brzeskiej 4 w Białej Podlaskiej mamy wreszcie sklep stacjonarny i jest nim właśnie "Destylacik" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już nie będę spamował w nowym temacie, biorę łopatę i odkopuję :)

Rozważania dotyczą sklepu w Białej Podlaskiej.

Ktoś mi podpowie jak wrażenia z zakupów składników piwowarskich i potem piw warzonych na nich?

Byłem raz, niby fajnie dużo rzeczy do domowych wyrobów. Ale zauważyłem, że chmiele leżą na półce poza zamrażarką (zapakowane były próżniowo). O drożdże już nie pytałem, ale widziałem, że te pod destylaty też leżały na półce także poza lodówką (ale nie wiem czy te należy przechowywać w lodówce) - na części piwowarskich producent zaleca przechowywanie w chłodzie.

Dodatkowo nie śrutują sami, tylko udostępniają śrutownik - sprzedawca tłumaczył to tym, że nie wie jak grubo chcemy.

Czy podobne praktyki mają miejsce także w sklepie w Siedlcach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi