Skocz do zawartości

Jak zabrać się do Kegowania?


Rekomendowane odpowiedzi

No Witam Was

wpadł mi pomysł, że chciałbym w miare szybko móc mieć gazowane piwko bez czekania na długą refermentacje i układanie się piwka, czasem taką ochotę mam na szybko napić się świeżego witbiera.. ;)

no i teraz pytanie co dokładnie potrzebuję i jakie to są mniej więcej koszta?

powiedzmy z dwa kegi 30 litrów, butla Co2, no i pewnie wężyki i nalewak. czy po zlaniu piwka z cichej i nagazowaniu sztucznym piwko po jakimś tygodniu jest w miarę pijalne i może iść w obrót ? :D

czy kegowanie nie zmienia zbytnio tego i tak trzeba czekać na efekty kilka tygodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tego szukałem w szukajce, ale ona działa gorzej niż kiepsko. wyszukuje totalnie niezwiązane posty.. dzięki! :)

czyli bardziej się opłaca w kegi po pesi pchać, niż te kompanii piwowarskiej itp ? więcej zachodu z nimi jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy której szukajki używałeś i jak :) Działa wbrew pozorom całkiem sprawnie (pierwszy z brzegu wynik http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/page__st__120#entry191499 ). Ale nie ważne.

 

Kegowanie w Pepsi będzie na pewno prostsze, wygodniejsze i tańsze. Większość piwowarów używa tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zabrać się do pierwszego rozlewu piwa do kegów po pepsi, wszystko mam przygotowane poza CO2, Moje pytanie czy stosujecie CO2 przeznaczone dla gastronomi ( jeśli takie jest ) czy też CO2 ogólnego przeznaczenia przemysłowego ( np. do migomatów). Czy stosujecie filtry do wyłapania nieczystości z butli np. takiego typu jak przy sprężarkach stosują lakiernicy ( filtr ma za zadanie wyłapanie wody bardzo często rdzawej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zrobie troche wykopek i odswieze temat. Czy mozna gdziekolwiek obecnie zaopatrzec sie w gotowy zestaw do kegowania Cornelius i wyszynku czy nadal zostaje kompletowanie samemu? 

 

P.S.

 

Wpisy o kegowaniu z tematu kolegi @Undeath mam przestudiowane i w ostatecznosci ogarne to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre sklepy proponują elementy do złożenia np.  TB, BA czyCP, ale wyniesie Cię to kilkukrotnie więcej niż jest wart sprzęt. Więc lepiej samemu skompletować. Ogólnie co jakiś czas ktoś wyprzedaje sprzęt jak masz czas to popoluj na OLX i na giełdzie u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem są jeszcze firmy specjalizujace się w sprzęcie:

http://www.grupaibc.pl/beerboom/

http://www.beerservice.pl/

http://www.jarexsc.pl/?szybkozlacza-i-zaciski,24

 

No ale ceny też nie są za super atrakcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki161Można kupić rozdzielacz do gazu, z dwoma zaworami i więcej. Posiadam taki u siebie w lodówce do piwa, kupiłem w Chinach.

Mi to się w ogóle nie przydaje bo nagazuję piwo i gaz podłączam tylko na chwilę jak już piwo nie leci z kega ;) Lepiej chyba wziąć reduktor na 2 zegary niż później dopłacać za taki rozdzielacz i dodawać kolejny element na którym mogą wystąpić nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maciek1221 napisał:

@luki161Można kupić rozdzielacz do gazu, z dwoma zaworami i więcej. Posiadam taki u siebie w lodówce do piwa, kupiłem w Chinach.

Mi to się w ogóle nie przydaje bo nagazuję piwo i gaz podłączam tylko na chwilę jak już piwo nie leci z kega ;) Lepiej chyba wziąć reduktor na 2 zegary niż później dopłacać za taki rozdzielacz i dodawać kolejny element na którym mogą wystąpić nieszczelności.

Ile 0,5l szklanek piwa mozna zapelnic po odpieciu przewodu z gazem?

Szczerze mowiac w ogole nie bralem tego pod uwage, ze mozna na odpietym gazie nalewac piwo :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2018 o 10:35, luki161 napisał:

Zrobie troche wykopek i odswieze temat. Czy mozna gdziekolwiek obecnie zaopatrzec sie w gotowy zestaw do kegowania Cornelius i wyszynku czy nadal zostaje kompletowanie samemu? 

Wszystko zależy od tego czy chcesz kegować na już czy Ci się nie śpieszy. Też aktualnie jestem na etapie zbierania gratów ale jakoś nie mam chęci przeszukiwania setek ogłoszeń i szukania tych paru groszy zwłaszcza, że zapas butelek powoli się wyczerpuje i rozlewać nie będzie w co. Na alledrogo kupiłem 2 kegi po 219pln które już jadą, butla przyszła dzisiaj 3,5kg 5l. nowa 220pln plus reszta tj. weżyki, złączki JG, reduktor, nalewak nowe od kolegi kegpepsi na allegro chyba ok 350pln. Napewno można sporo taniej to poskładać jeśli ktoś ma czas i chęć także jak kto woli;) 

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek1221 napisał:

A nie wiem, nigdy nie liczę, ale myślę, że spokojnie pół kega zleję. Później gaz podłączam na 10-20sekund, aż przestanie wyraźnie syczeć gaz.

A nie spada nagazowanie z każdym kolejnym piwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koval_blazej napisał:

A nie spada nagazowanie z każdym kolejnym piwem?

Nie, nagazowanie zalezy od ilosci rozpuszczonego wczesniej CO2 w piwie. 

Podczas wyszynku ustawiasz mniejsze cisnienie tylko po to zeby wypchnac piwo z kega. 

Ja gazuje dajac pare strzalow z butli po 3-4 Bar'y, a nalewam przy cisnieniu 0,5. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie (niemam z tym doświadczenia dlatego pytam) odnośnie reduktora co2.

Posiadam podwójny reduktor taki jak na foto który nie posiada zaworów zamykających takich jak na drugim foto. Do reduktora podłączony będzie jeden keg i teraz do sedna. Co zrobić? czy wykręcić jeden cały zawór i zostawić tylko jeden? Czy uda się gdzieś dokupić takie zawory? Chodzi o to żeby tym nie podłączonym nie uciekało co2. Wydaje mi się że tak jest tzn nie ulatnia się ale wolę dopytać

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

81f9d25c801925a2f609ac9f2797af74.jpg906bab8091c25ffc59e3ce0301680fb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.