Jump to content
Sign in to follow this  
Ray

Nowy konkurs dla piwowarów domowych?

Recommended Posts

Browar Książęcy w Tychach należący do Kompanii Piwowarskiej organizatorem I Tyskiego Konkursu Piw Domowych w ramach Tyskiej Jesieni Piwnej.

Jak dowiadujemy się na konferencji prasowej Kompanii Piwowarskiej S.A. Browary Tyskie rozpoczynają działania nowej strategii marketingowej w ramach której już w październiku tego roku odbędzie się pierwsza impreza pod nazwą Tyska Jesień Piwna podczas której oprócz koncertów największych polskich gwiazd odbyć ma się premiera nowego produktu Kompanii- piwa Książęce Marcowe. Nawiązywać ma ono do niemieckiej tradycji piwa spożywanego podczas Oktoberfest a warzonego już w marcu.

Nowością ma też być konkurs piw domowych, którego pierwsza edycja ma się odbyć w październiku 2014.

Według rzecznika prasowego Kompanii Piwowarskiej Pawła Kwiatkowskiego impreza nie jest odpowiedzią na organizowane przez Browar Żywiec imprezy piwowarskie- festiwal Birofilia czy „Bracką Jesień”. Jej charakter ma być całkowicie odmienny. Głównym celem ma być promocja wprowadzanego do asortymentu nowego gatunku piwa. Mają to być krótkie serie gatunków nie produkowanych jeszcze w browarach Kompanii. „Wybór wynika ze zmian upodobań konsumentów którzy coraz częściej sięgają po piwa tzw. niszowe których jakość nie jest weryfikowana z oryginałem gatunku. Receptury naszych piw opracowywane będą przez najlepszych specjalistów wybranych spośród technologów pracujących w trzech należących do grupy browarów. Stąd pewność, że jakość tych piw będzie najwyższa.”- wyjaśnia Klaudyna Polanowska-Skrzypek, specjalista ds. PR w Kompanii Piwowarskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...