Skocz do zawartości

Masło w minikegu


colkurtz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!

 

W celach testowych popełniłem ostatnio piwo z samego słodu wiedeńskiego (infuzja) i rozlałem do butelek i minikegów.

Przechowywane w tych samych warunkach (piwnica, ~16*, ok. 2 m-ce), różni się dość mocno. Mianowicie, to z minikegu strasznie daje masłem, a wręcz serwatką. Poza tym jest mniej goryczkowe, no i mniej nasycone (to akurat zrozumiałe). Z butelki smakuje całkiem przyzwoicie, to 'beczkowe' już trochę słabiej...

Czy macie jakiś pomysł? Coś zrobiłem źle? nie przewidziałem? urok? sraczka? :)

Poprzednio rozlałem tak 'pilsa' i wersje beczkowa i butelkowa były dość zbieżne.

 

Wesołych i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło to objaw diacetyl. Najczęściej są to zmęczone lub słabe drożdże (albo jest ich za mało). Dlaczego pojawił się w minikegach a nie w butelkach - tego nie wiem, napewno jest jakieś logiczne wytłumaczenie. Dlaczego piwo w minikegach jest mniej nasycone CO2? I jakich i ile drożdży użyleś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, że diacetyl to wiem ;)

Drożdże to gęstwa Saflagerów W34/70 po poprzednim 'pilsie' - ok 200 ml

A mniej nasycone, bo mniej cukru do refermentacji dałem (3g/l vs 7g/l w butlach), no i przy nalewaniu większość co2 idzie w powietrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, spróbuję następnym razem podnieść temp. pod koniec burzliwej.

Nie, zrób przerwę diacetylową teraz. Kilka dni - tydzień w temp. ale'owej - pokojowej załatwi ci sprawę.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zrób przerwę diacetylową teraz. Kilka dni - tydzień w temp. ale'owej - pokojowej załatwi ci sprawę.

 

O! Tak zrobię - dzięki!

 

 

Dziwna zbieżność z tym, chyba że to ten sam autor, miałem okazje pić to piwo i z butelki i z kega w Toruniu i faktycznie zonk :)

Widocznie drożdże mają gorzej w tych beczkach. ;)

 

 

Autor inny, przypadek podobny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zrób przerwę diacetylową teraz. Kilka dni - tydzień w temp. ale'owej - pokojowej załatwi ci sprawę.

 

O! Tak zrobię - dzięki!

 

 

Dziwna zbieżność z tym, chyba że to ten sam autor, miałem okazje pić to piwo i z butelki i z kega w Toruniu i faktycznie zonk :)

Widocznie drożdże mają gorzej w tych beczkach. ;)

 

 

Autor inny, przypadek podobny ;)

 

I też z Gdańska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.