Skocz do zawartości

Majowy Koźlok (III miejsce w VI KPD w Żywcu)


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis:

 

Składniki:

- pilzneński 5 kg;

- monachijski 0,5 kg;

- ekstrakt jasny 0,5 kg;

- chmiel Marynka szyszki 07' 40 g;

- chmiel Lubelski szyszki 07' 12 g;

- drożdze suche S-23

 

Zacieranie:

- 17l wody do 56°C i słód i 10' w 52°C

- podgrzanie na 63°C i 20'

- podgrzanie na 72°C i 25'

- podgrzanie do 76°C filtracja

 

Wysładzanie/Filtracja:

Po 30' przerwy.

 

Wysładzanie - po 3,5l.

 

Chmielenie:

- 0' - Marynka

- 40' - Lubelski

- 60' chłodzenie

 

Drożdze zadane w temp: 15°C

Fermentacja burzliwa: 18 dni

17°Blg /6°Blg

Fermentacja cicha: 19 dni

6°Blg /5,5°Blg

Butelkowanie: 1,2l rezerwy

 

Chętnym do warzenia życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

No super, właśnie wróciłem z Bierhalle Katowice.

 

Dostałem właśnie info, ale super informację,. Cieszę się i gratulacje dla Weny, co dużo gada o browarze Zamkowym w Cieszynie, co jest wielki + dla Weny i browaru. Piwo Weny to super. A Janusz może skosztuje.

 

A jak Janusz nie pije piwa, to niech kosztuje i oceny wystawia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś wszystko fajnie, tylko może napisałbyś mi na ile litrów jest ten przepis na Koźlaka ;)

Może na piszę, ale nie teraz. Muszę poszukać. Przypuszczam, że wyszło coś ok. 25l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
2 godziny temu, waldi1 napisał:

koźlakiem to piwo nie jest napewno.

Nie chcę kręcić gównoburzy, ale tym co mówisz wystawiasz sobie bardzo złe świadectwo.

Opis stylu z wiki: https://wiki.piwo.org/Maibock/Helles_Bock

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2021 o 06:56, waldi1 napisał:

Kożlak to kożlak

Nie do końca. Stylów jest sporo:

 

Cytat

 

Koźlak może być warzony w kilku stylach:

  • koźlak tradycyjny – piwo o barwie od jasnego mahoniu do ciemnej miedzi. Zawartość ekstraktu: 16-18% wag., alkoholu: 6-7,5% obj.
  • koźlak podwójny/dubeltowy. Nieco silniejszy i ciemniejszy od koźlaku tradycyjnego. Zawartość ekstraktu zwykle jest równa bądź większa niż 18% wag., zaś alkoholu nierzadko przekracza 10% obj.
  • koźlak jasny – piwo rozgrzewające, warzone na jesienne chłody. Barwa od złotej do jasnomiedzianej. Zawartość ekstraktu: 16-18% wag., alkoholu: 6-7,5% obj.
  • koźlak majowy (Maibock) – odmiana niewiele różniąca się od jasnego koźlaku warzona do picia w maju. Zawartość ekstraktu: 16-18% wag., alkoholu: 6-7,5% obj.
  • koźlak pszeniczny (Weizenbock) – piwo ciemnej barwy warzone z 30-60% udziałem słodu pszenicznego. Przez wiele browarów przygotowywane jako specjał świąteczny na Boże Narodzenie.
  • koźlak lodowy (Eisbock) – gotowe piwo bock zmrożone do pojawienia się kryształów lodu. Po usunięciu lodu wzrasta zawartość alkoholu i pozostałych składników. Zawartość ekstraktu: 16,5-25% wag., alkoholu: 10-15% obj.

 

Poczytaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Koźlak_(gatunek_piwa)

https://wiki.piwo.org/Kategoria:BJCP

 

Do powyższego można dodać koźlaka holenderskiego, który jest piwem górnej fermentacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldi1 napisał:

a ja proponuję abyś przeczytał dokładnie jakie wyszło z tego przepisu piwo, ile ma alko i porównał ze stylami na który się powołujesz. to że wsypiesz słody takie jak opisuje styl i w takiej proporcji to nie znaczy że masz piwo zgodne ze stylem.

Najwyraźniej było wystarczająco zgodne z założeniami dla ówczesnego jury konkursu. I ja się nie powoływałem na żadne style. Chodzi o Twój styl wypowiedzi i brak merytorycznego odniesienia do tego, co napisali przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Blg końcowe było o 0,9 wyższe a alkohol o 0,4 niższy niż przewidują widełki stylu nie przekreśla piwa na konkursie. Co więcej nie wszystkie browary komercyjne warząc koźlaka majowego trzymają się idealnie parametrów. Najważniejsze z opisu BJCP jest to jak piwo smakuje, pachnie i wygląda. Parametry ekstraktu, alkoholu itp to wypadowa kilku najbardziej znanych przedstawicieli stylu, a nie wszystkich piw warzonych komercyjnie w danym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym była dalsza część mojego wpisu. Lekko nie mieści się jedynie w widełkach dla alkoholu i ekstraktu końcowego, co jest najmniej istotne. Liczy się smak, aromat i wygląd. Piwo jest jak najbardziej w stylu. Co więcej pewnie nawet większe odchyły mógłbyś zauważyć w przypadku piw warzonych przez niemieckie browary specjalizujace się w warzeniu koźlaków majowych. Parametry to wypadowa kilku komercyjnych piw z tego stylu. Nie oznacza to, że wszystkie koźlaki się w nich mieszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.