Skocz do zawartości
Shooter

Logo "Nie pij piwa z butelki"

Rekomendowane odpowiedzi

Na etykietach kolegi korzen16 widnieje kufel z podpisem jak w temacie.

Kojarzy mi się z akcją nie jeżdżę po alkoholu i to mi się podoba. Chciałbym prosić kolegę o to logo w celu umieszczania na moich etykietach w celu propagowania kultury spożywania tego szlachetnego trunku. Sądzę, że warto zastosować ujednolicone logo. Myślę, że wielu piwowarów również chciało by w ten sposób przyłączyć się do tego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak w temacie podawania piwa w szkle - przyporządkowanie właściwego szkła do gatunku piwa:

http://ocen-piwo.pl/Jak_podawac_piwo.html

do tej pory niestety leję w jedno szkło 0,5 (0,22)litra, ale mam zamiar zaopatrzyć się we właściwy sprzęt;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tudzież moje:

Fajne i kolorowe, ale myślałem raczej o takiej uniwersalnej.

No to proszę. Ale "nie pij piwa z butelki" brzmi jakoś dziwnie. Jakby w ogóle je wylać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tudzież moje:

Fajne i kolorowe, ale myślałem raczej o takiej uniwersalnej.

No to proszę. Ale "nie pij piwa z butelki" brzmi jakoś dziwnie. Jakby w ogóle je wylać :)

Dlatego w logo jest kufel. :D To logo nie pij piwa bezpośrednio z butelki też mi się podoba. Teraz nie mogę się zdecydować. ;)

A jak inaczej można wypić amerykańskiego lagera?

Jeśli nadaje się do picia tylko z butelki, to lepiej go wylać. :( Temat jest o logo na piwa domowe, więc te na pewno lepiej pić z pokala, czy kufla. :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego w logo jest kufel. :D To logo nie pij piwa bezpośrednio z butelki też mi się podoba. Teraz nie mogę się zdecydować. ;)

Więc najlepiej dać 2- nie pić z butelki a pić schłodzone i ze szklanki/kufla.

Edytowane przez Ray

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zrobiłem coś takiego

https://m.facebook.c...6768_n.jpg?dl=1

Wysłane z mojego ST21i za pomocą Tapatalk 2

Nic mi nie wyświetla.

Coś się link spieprzył ;)

Takie coś zrobiłem:

nie_pij_z_butelki.jpg

Edytowane przez Usiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc najlepiej dać 2- nie pić z butelki a pić schłodzone i ze szklanki/kufla.

Ale do ilu schłodzone?

Zależne od rodzaju piwa? Czy może każde schładzamy do np 5 OC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc po moich znajomych, to do niektórych tylko pismo obrazkowe przemawia

że tak spytam: przed, po, czy w trakcie???? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o to, że tłumaczysz takiemu, że piwo wyjątkowe, refermentowane w butelce, niefiltrowane, zawierające naturalny osad drożdżowy, że powinno się pić ze szklanki itd, a on bierze i z gwinta daje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a on bierze i z gwinta daje

ma to dobre dla Ciebie strony - nie masz tyle drożdżaków do wypłykiwania, być może nawet butelki nie będą wymagały wogóle płukania, a jedynie dezynfekcji :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ładna rzecz ale dla mnie najwiekszą zaletą picia z kufla czy innego szkła nie jest to, że piwo pozostaje niezmącone ale to, że można docenić walory zapachowo-wizualne: bąbelki, piana, różniste zapachy......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bąbelki, piana, różniste zapachy

no i sam kształt kufla odpowiedni do stylu piwa; wiele się nauczyłem i dowiedziałem w ostatnich miesiącach - kiedyś półlitrowy glass i byłem zadowolony :P , teraz to już nie takie proste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wyjadacza to jeszcze przynajmniej z 60 warek mi brakuje :P, ale miło jest popatrzeć na własne, nazwijmy to "dzieło", wlane do fajnego szła a nie ciągnąć z butli (faktem jest że zawsze preferowałem piwo pite z kufla/pokala, ale zdarzało się i hejnały wygrywać); mi osobiście osad drożdżowy nie podchodzi, więc choćby z tego powodu do piw domowych będę stosował zasadę "Nie pij piwa z butelki"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi