Skocz do zawartości

Jakość słodu dostępnego w Polsce.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że zadzwonię do optimy i mi ładnie zapakują i wyślą worek 30 kg słodu..

Oczywiscie że nie zapakują i nie wyślą 1 niepełnego worka.

Dlatego potrzebni są pośrednicy od których piwowar może kupić kilka rodzajów słodów w różnych ilościach. Nikt z nas nie kupi 200 kg palonego jęczmienia. Dla browarów domowych o wybiciu 20 litrów 30 kg słodu to koło 6-7 warek co przy warzeniu raz na tydzień 2 daje 2-3 miesiące zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostawca powiada że słód ma z Optimy a sama firma nie stara się o dobre imię firmy nie ma co producent mieć pretensji na dostawcy. Z tego co piszesz słód z Optimy jest super tylko dostawca sypie kamień i kurzy mu się to w koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie przypadek' date=' że Optima nie jest głównym dostawcą (o ile w ogóle jest) słodu dla największych i najbardziej znaczących producentów piwa... :rolleyes:[/quote']

O to ciekawe , mógłbyś powiedzieć skąd masz takie informacje chętnie posłucham?... Jakich producentów masz na myśli??

Nie będę tego pisał na forum publicznym. Wiem, że słód z Optimy biorą browary produkujące kiepskie piwa dla niewybrednych konsumentów. Miałem też worek słodu ze słodowni, w której pracujesz. Kupiony był w jednym z browarów. Strasznie syfiasty, pełno kamieni, ziarna niewyrównane. Teraz mam Baltic Malt i jest o klasę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem... Kupowałem w BogutynMłyn i w dostawie z 2007 r. i teraz i jakichś tam większych uwag nie mam. Przywoziłem też dla paru osób (i z poprzedniej dostawy i teraz) i też nikt nie marudził.

 

A może ktoś jeszcze się skusi i przetestuje? Właśnie w BogutynMłyn jest promocja: 30kg za 62,40zl. Czyli 2,08 za kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi robakami to na poważnie? Jeden telefon do sanepidu i gość ma pozamiatane :O

Cena nie powiem atrakcyjna, ale robaka w piwie nie przełknę ;)

To poszukaj wyjaśnienia hasła "koszenina" robaka łykasz codziennie np. w jogurcie :D

 

Poza tym w piwie robak po zacieraniu się odfiltruje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jakości słodu, to warzyłem wczoraj na pilzneńskim z poznańskiego Souffletu i powiem tyle REWELACJA.

Pierwsze primo - śrutowanie, żadnych kamyków, źdźbeł, kurzu.

Po drugie zacieranie - przełom wzorcowy.

Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na próbę z BogutynMłynu i co mogę powiedzieć to, że jest o wiele bardziej zakurzony niż np słód który miałem z wesu.

Przesypując słód od Boguty to jedna wielka chmura kurzu, plus wystarczy zanurzyć dłoń w słodzie a cała jest obsypana kurzem i resztkami łusek itp. Lecz wg mnie to raczej takie małe minusy. Zobaczę jakie mi piwo z niego wyjdzie.

Btw. nie stwierdzono obecności robaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na próbę z BogutynMłynu i co mogę powiedzieć to, że jest o wiele bardziej zakurzony niż np słód który miałem z wesu.

Przesypując słód od Boguty to jedna wielka chmura kurzu, plus wystarczy zanurzyć dłoń w słodzie a cała jest obsypana kurzem i resztkami łusek itp. Lecz wg mnie to raczej takie małe minusy. Zobaczę jakie mi piwo z niego wyjdzie.

Btw. nie stwierdzono obecności robaka :D

To się pochwal bo ja też spróbowałem no ale w sumie jestem początkującym i nie znam się aż tak dobrze i chyba wychodzi z niego całkiem przyzwoite piwo. Zresztą chyba efekt końcowy najważniejszy a nie wielkość ziaren.

Dodatkowo zapytam z WES-a to jakiej produkcji jest słód bo piszą wyprodukowano w EU??????

Edytowane przez fabians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.