Skocz do zawartości

Drożdże z Brewkitu Coopers Lager - Dolna Fermentacja TEST


Rekomendowane odpowiedzi

Nurtowało mnie pytanie - czy drozdze w zestawach Coopers Lager, Coopers European Lager nie są przypadkiem dolnej fermentacji? W instrukcji do tych brewkitów wyrażnie zapisano "Drożdze zadawać gdy temp. brzeczki wynosi między 21-27 stopni C. Przy temperaturze poniżej 21 st fermentacja w ogóle moze sie nie rozpocząć. Przez cały czas jej trwania starajmy sie utrzymywać temp 21 stopni." Sugeruje to wyrażnie ze mamy doczynienia z drożdzami górnej fermentacji. No ale Lager to piwa dolnej fermentacji. Postanowiłem wiec sprawdzic jak bedzie przebiegać fermentacja w temp 10-11 stopni.

 

 

 

Drozdze uwodniłem jakieś 15 min przed zadaniem (tzn wsypałem do szklanki z wodą o temp 26 st.) Po tym czasie częśc drozdzytworzyła powłoke kremowa ale wierzchnia cześć była całkiem sucha. Jako że temperaturę brzeczki miałem około 25 st postanowiłem dłuzej nie czekac tylko wymieszac drozdze (około 4 minut) i wlac do fermentatora. Całość dokładnie wymieszałem, i wyniosłem do temp 17 st. Po 9 godzinach zaczeło sie bulgotanie w rurce, po 18 godzinach ( ze względu na pózną porę) od zadania drozdzy wyniosłem fermentator do temp 10-11st. W chwili obecnej czyli po 4 godzinach od zniesienia do tej temp fermentacja przebiega prawidowo.

 

Wniosek - drożdze w tych zestawach są dolnej fermentacji.

 

Dodam tylko że drożdze te miały przy dacie pradukcji dodana litere P. Jeżeli spotkacie takie drozdze w swoich brewkitach spokojnie można je stosowac do dolnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej czyli po 4 godzinach od zniesienia do tej temp fermentacja przebiega prawidowo

Pytanie jest czy temperatura w fermentorze także spadła poniżej 20°C. Podczas fermentacji burzliwej rośnie ona i potrafi być kilka stopni wyższa niż temperatura otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to jeśli na saszetce drożdży Coopers'a pojawia się litera P (nadruk) to drożdże są dolnej fermentacji (ja takie miałem przy tej puszce)

 

edit:

dodatkowo informacja o możliwej fermentacji w niższych temperaturach podana jest w rozkładanej instrukcji dołączonej do puszki (tak mi się coś kojarzy)

Edytowane przez erulogoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo informacja o możliwej fermentacji w niższych temperaturach podana jest w rozkładanej instrukcji dołączonej do puszki (tak mi się coś kojarzy)

 

W instrukcjach do Coppers Lagera i European Lagera (instrukcja identyczna podobnie jak drożdze) nie ma nic o mozliwości fermentowania w niższych temp. Podobno w Instrukcji do Coppers Pilsner taki zapis jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej temperaturze doskonale radzą sobie niektóre szczepy górnej fermentacji.

 

Jak takim razie wg Ciebie można potwierdzic teze ze sa drożdze dolnej fementacji?

 

Tak jak napisałem niektóre szczepy górnej fermentacji dają radę w ok 12C wobec tego mogą to być drożdże zarówno górnej jak i dolnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież nie odkryłeś nic nowego. W cooperskowskich puszkach są drożdże lagerowe. Z mojego doświadczenia saszetka dolniaków jest biała a nie złocista jak w górniakach.

Tu więcej:

http://www.piwo.org/...rac/#entry90267

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Coopers Lager i European Lager szszetka drozdzy była koloru zlotego. W IPA Coopersa miałem białą. Link który mi przesłałeś czytałem wczesniej, i nie rozwiewał on moich watpliwości.

Zresztą teraz to już bez znaczenia. Mam nadzieje ze dyskusja pomoże podjąć decyzje warzącym piwo z puchy coopersa z drozdzami z lierka P w jakiej temperaturze fermentowac.

Edytowane przez Anginsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzen16 - to moja ostatnia trzecia pucha dlatego pozwolilem sobie na eksperyment. Sprzet do zacieranie w 90% skompletowany, brakuje mi tylko chlodnicy zanurzeniowej. Mialem w swieta zacierac piersza warke ale nie surowce z Browaramatora nie dotarły. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi tylko chlodnicy zanurzeniowej

Nie przeszkadza to w najmniejszym stopniu. Miałem jakiś czas temu na "stanie magazynowym" kawał miękkiej miedzi fi8, ale wyszła w innym kierunku, i póki co schładzam w małej wannie w pralni - nie ma rewelacji, ale daję radę - 18 litrów trwa ok. 30-40 minut, ale faktem jest, że teraz u mnie zimna woda jest naprawdę zimna ma ok. 5-6°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W złotej torebce, obok daty produkcji drożdzy powinna byc litera P. Ja tak miałem w Lagerze i European Lagerze od coopersa.

U mnie nie było literki P, paczke mam do tej pory ;)

Stad pomysl ze daja na chybil trafil

 

Przy Coopers Wheta natomiast mialem literke W jakby ktos potrzebowal to wiedziec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis temp brzeczki 10 stopni - fermentacja przebiega poprawnie - (cały czas bulgotanie w rurce)

 

 

mamy 02.04.2013 - fermentacja trwa juz 5 dni, temperatura brzeczki 9 stopni, z rurki czuc jakby jajkiem - podobno to normalne przy dolnej fermentacji. Niemniej jednak otworzylem pokrywe i wszystko wydaje sie ok.

Edytowane przez Anginsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po dwóch tygodniach fermentacji burzliwej w 10-11 stopnich przelałem na cichą i tu małe zaskoczenie Blg 3,5. Poczatkowego blg nie sprawdzałem ale dałem puche European lager i 1 kg słodu sypkiego Mr. sladek oraz 21 litrów wody. Za kilka dni chce butelkowac. Czy jeżeli po cichej Blg nadal bedzie 3,5 to butelkowac czy przenieśc fermentator do temp pokojowej aby odfermentował jeszcze troche. No i czy na cichej takie kombinacje maja jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.