Skocz do zawartości
areks1111

[Giełda] KUPIĘ kociołek z lidla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chętnie kupię warnik typu "kociołek z lidla" używany lecz działajacy. Przyda mi się do podgrzania wody do wysładzania. Okolice Bielska-Białej lub Mysłowic email: arek.s.tg@gmail.com

pozdrawiam

A.S.

Sposób dostawy: Poczta Polska

Koszt dostawy: osobisty

Stan: używany

już nieaktualne - kociołek zakupiony i przetestowany - polecam firmę ABC z grzałką 2kW.

Edytowane przez areks1111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siup kotleta do mikrofali :lol:

Podrzucicie jakieś linki do kociołków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w temacie. Albo kto ma sprzedać, albo proszę o doradzenie, który z obecnych np. na allegro się nadawa. Zamierzam używać jako kadź zacierno - filtracyjną (czyli potrzebuję z kranikiem, żebym mógł domontować gwint na filtrator).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w temacie. Albo kto ma sprzedać, albo proszę o doradzenie, który z obecnych np. na allegro się nadawa. Zamierzam używać jako kadź zacierno - filtracyjną (czyli potrzebuję z kranikiem, żebym mógł domontować gwint na filtrator).

lepiej zaglądać tu http://www.piwo.org/topic/1069-ciekawe-aukcje-na-allegro/page__st__3100#entry203911

najlepiej jak ma 29l i 2kW i kosztuje 100zł, poza tym nie ma chyba wielkich różnic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem 1800W i nawet 12l nie doprowadzi do intensywnego wrzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego nie planuję tego urządzenia jako kadzi warzelnej, bo rzeczywiście sięga tylko 100 C, ale myślę, że nawet jak dam7kg zasypu to jakoś mash out zorganizuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doprowadzi, ale potrafi to trwać dość długo jeśli filtrat zdążył wystygnąć. Dlatego muszę grzać cały czas podczas wysładzania i dolewać na bieżąćo. Rolling boil jest, więc chyba wystarczająco intensywnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chcę wysładzać od razu w kadzi zaciernej, gotować mogę w zwykłym garze. zgrabniej się go myje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry, że post pod postem, ale zależy mi na opinii żeby forsy głupio nie wydać. Czy ktoś z Koleżeństwa działał w takich urządzeniach? Jak wrażenia? Czy używaliście tylko jako kadź zacierną czy też filtracyjną? jakie przeróbki były konieczne?

http://allegro.pl/elektryczny-garnek-emaliowany-clatronic-eka-3338-i3199092887.html

http://allegro.pl/garnek-elektryczny-silvercrest-27l-okazja-i3214510461.html

http://allegro.pl/garnek-elektryczny-29l-fragile-abc-i3165271989.html - ten chyba bez kranika za to z timerem...

Proszę o rady. Choć w sumie mój czarny gar dalej działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa z tego linku znam, pierwszego aktualnie używam (będzie na sprzedaż niebawem). Wpisz może w wyszukiwarkę kociołek lidl a znajdziesz dużo o tym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam kociołek Biffinet, to chyba to samo co Silvercrest, też Lidlowe.

Przeróbki:

• Wymiana plastikowego kranika na metalowy, czerpalny1/2". Przy czym trzeba pomierzyć średnicę otworu - u mnie oryginalnie było 3/8" więc było trochę zabawy z dobraniem redukcji
  • Odkręcenie dolnej pokrywy, odmontowanie czujnika temperatury i przyczepienie go luzem, bez tego wyłączało grzałkę po kilku minutach wrzenia
  • Owinięcie matą zagrzejnikową w celu zaizolowania - w czasie przerw może na chwileczkę trzeba włączyć grzałkę, a tak całkiem ładnie trzyma temperaturę

Pierwsza warka z użyciem kociołka jako kadź zacierno-filtracyjno-warzelna. Filtrat ostygł do około 40°C i doprowadzenie do wrzenia (bez użycia dodatkowych grzałek) zajęło ponad dwie godziny. Kolejne warki to kociołek jako kadź zacierno-warzelna i na bieżąco przelewam i grzeję filtrat (stopniowo podnosząc temperaturę), doprowadzenie do wrzenia zajmuje kwadrans, góra pół godziny. Rolling boil jest, więc intensywność chyba właściwa.

Z innych uwag - grzałki mają sporą bezwładność i podczas podgrzewania trzeba wyłączyć stopień, dwa przed osiągnięciem docelowej temperatury, dobrze mieszać i ewentualnie jeszcze na chwileczkę włączyć. 27l to trochę mało, przy wysładzaniu prawie po rant garnka po odparowaniu i stracie litra, dwóch w chmielinach zostaje góra 22l.

Dawniej na Allegro pojawiały się w okolicach 160 (nówki), z drobnymi obiciami nawet taniej, ale ostatnio nie kojarzę by jakiś pojawił się poniżej 190zł.

Zerknij może jeszcze do tych kilku tematów.

Edytowane przez KosciaK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa z tego linku znam, pierwszego aktualnie używam (będzie na sprzedaż niebawem). Wpisz może w wyszukiwarkę kociołek lidl a znajdziesz dużo o tym sprzęcie.

Elroy, jeżeli sprzedajesz bo ci zbywa a nie np. spadł z drugiego piętra niechcący to proszę napisz priva. Wiosną zamierzam warzyć gdzieś do końca maja najdalej, ale na sezon jesienny byłby jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawniej na Allegro pojawiały się w okolicach 160 (nówki), z drobnymi obiciami nawet taniej, ale ostatnio nie kojarzę by jakiś pojawił się poniżej 190zł.

jesienią kupiłem 2(1800w 27l oraz 1800w 29l), jeden za 100 plus koszt wysyłki, drugi 100zł z kosztami wysyłki, oba za pośrednictwem tego wątku http://www.piwo.org/topic/1069-ciekawe-aukcje-na-allegro/page__st__3100#entry204000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem jeden z pierwszego linku i dwa z trzeciego, z każdego byłem zadowolony.Kupowałem w cenie od 100 do 150 zł z przesyłką,warto uparcie czekać na okazję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi