Skocz do zawartości

Akcja - uwarzmy "Polskie Ale"


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

No to podejrzewam, że chyba gdzieś coś mi umknęło bo z początków rozmów o "stylu" Polskie Ale wydawało mi się, że miało cechować się odzwierciedleniem początków piwowarstwa domowego w Polsce - może mi się wydaje, ale czy czasem nie fermentowało się wtedy w warunkach kuchennych czyli dosyć wysokich temperaturach? Chyba jeszcze nie konstruowało się skrzyń fermentacyjnych ? Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli było inaczej, ale jeśli nie to to piwo nie może być słabo estrowe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie zastrzeliłeś ... :D Wezmę poprawkę na następne piwo :) Niższe temperatury, mniej goryczki, nawet troszkę więcej na aromat :)

Korzystając z okazji moje zasypy : #29: 4kg pszenicznego, ~180g łuski gryki do filtracji :) schemat zacierania wzorowany na recepturze do FAH: temp wody przed zasypem 40*, podgrzewanie do 62* - przerwa 10', podgrzewanie do 72* przerwa 45', do 76* przerwa 10' wygrzew i filtracja. Gotowanie 90*, Marynka 35g*9% 60', Lubelski 40g*3,6% 45', mech irlandzki 5g 15', Lubelski 20g*3,6% 5' i chmielenie na zimno 15g*3,6%. zadane starterem Wyeast 2565 Kólsch z 10,5 BLG zeszło do 3BLG

#30: zasyp to 4kg Pale Ale tak samo zacierane i chmielone i zadane gęstwą po #29 z 12BLG zeszło do 2BLG.

 

temperatura w kuchni to 21-22 °C więc fermentacji pewnie do 24°C podeszło.

 

edit: następnym razem do pszenicy muszę ! załatwić fałszywe dno ... filtracja to była udręka i wydajność wyszło słaba ...

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.