Skocz do zawartości

Akcja - uwarzmy "Polskie Ale"


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Jejski czekam na wyniki bo chcę usłyszeć/przeczytać jak to moje....

Właśnie siedzę nad arkuszem i strasznie się motam. Masz duży minus za brak etykiet lub czytelnego opisu choćby na kapslu, bo klejenie etykiet na ślinę nic nie dało i masz szczęście że zapamiętałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy może wysłać swojego PA na konkurs do Lublina?

Najprawdopodobniej tak, ale nie obiecuję jeszcze na 100%. W tej chwili pracuję nad programem imprezy, regulaminem konkursu i innymi takimi, niedługo pojawi się oficjalna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to opis jest dobry poza zbyt dużym naciskiem na nikłą estrowość, ale to tylko moja opinia. Moim zdaniem powinna być dopuszczona estrowość do średniej z zaleceniem niskiej.

 

czyli...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to opis jest dobry poza zbyt dużym naciskiem na nikłą estrowość, ale to tylko moja opinia. Moim zdaniem powinna być dopuszczona estrowość do średniej z zaleceniem niskiej.

 

czyli...?

 

Czyli powinno być "dopuszczalne estry na poziomie średnim, jednak nie powinny być dominujące nad chmielowym charakterem aromatu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat polskich chmieli powinien grać pierwsze skrzypce. Tak aby piwo kojarzyło się z Polską. Chyba chmiel jest jednym składnikiem, który może właśnie nadać taką charakterystyczną cechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat polskich chmieli powinien grać pierwsze skrzypce. Tak aby piwo kojarzyło się z Polską. Chyba chmiel jest jednym składnikiem, który może właśnie nadać taką charakterystyczną cechę.

 

Niby tak ale pamiętaj, że Lubelski jest kuzynem Żateckiego... Podejrzewam, że miałbyś problem z ich rozróżnieniem w dwóch piwach chmielonych jednym i drugim chmielem...

 

Jednak oczywiście zgadzam się, że na pierwszym planie chmiel. Dlatego ciekawi mnie jak smakowało innym moje pszeniczne polskie ale na polskich chmielach - czy Lubelski wystarczająco przykrył estry z dosyć wysokiej temp. fermentacji ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeszcze raz i to bardzo za opóźnienie w ogłoszeniu wyników. Najpierw po miesiącu L4 docisnęli mnie w pracy, a potem motałem się strasznie z arkuszem ocen po raz pierwszy w życiu i popełniłem błędy we wpisywaniu. Żeby to wszystko odkręcić poświęciłem o wiele więcej czasu niż się spodziewałem.

Butelki nie były kodowane, bo nie chodziło o konkurs tylko ocenę w zgodności z opisem, Tym niemniej jakiś ranking powstał:

 

1(4.22) Jejski

2(3.76) Zgoda

3(3.50) Shayboos #30

4(3.39) Parnik olo333

5(3.36) Shayboos #29

6(3.29) Poremba

7(3.13) Tu mój błąd bo nie zapisałem nr na kapslu, a piwo nie miało etykiety.

8(2.83) 49.B Pawulonek ?

9(2.75) Jejski2

10(2.59) Browar Mole Polisz Ale

To tyle z suchych ocen, bo to co najistotniejsze jest w opisach które zlecę do odczytu sąsiadce aptekarce :)

Ogólne wnioski to zalegająca/garbnikowa goryczka i przede wszystkim za dużo estrów!

 

Ehem... "lajkujemy" panowie i panie "likujemy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto odróżnić dwa gatunki: Polskie Ale i Polskie IPA. Tu się mogę z Jejskim zgodzić co do Polskiego Ale, mało estrów, małe blg, mało chmielu. W Polskiej IPA tu się zgadzam na dużo chmielu, więcej mocy i estrów dla równowagi.

Wg mnie warto zrobić podział na te dwa piwa, bo są znaczące różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik stachu68 dnia 26 czerwiec 2013 - 18:02 napisał

 

estrowych piw jest dość, polskie ale moim zdaniem powinno mieć czysty profil zapachowy, chmielowo-słodowy

 

No to wyklucza górna fermentację.

 

 

 

nie do końca o to mi chodziło

raczej o to żeby koniecznie fermentować te piwo w dolnych granicach zakresu pracy drożdży

 

z tego co tu niektórzy na forum piszą, że trzymają fermentującą brzeczkę w okolicach 20°C nie ma się co dziwić że wychodzą im mocno estrowe piwa

 

Zresztą co tu się będę produkować ;) , na wrześniowy pojedynek w Deguście stanę ze swoim PA i się okaże jaki mądrala jestem :lol:

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej pojawiające się komentarze we wadach to ściągająca goryczka i estrowość.

Moim zdaniem warto odróżnić dwa gatunki: Polskie Ale i Polskie IPA. Tu się mogę z Jejskim zgodzić co do Polskiego Ale, mało estrów, małe blg, mało chmielu.

Relatywnie mało chmielu, ale na goryczkę bo w smaku i aromacie nie żałować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.