Skocz do zawartości

Akcja - uwarzmy "Polskie Ale"


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcę zrobić z samego pilzneńskiego (z Optimy), ilość 5kg, część dać na dekokt dla poprawienia koloru. Chmiele Lubelskie mam , jak radzicie je spożytkować?

Piotrek uwarz wg mojego przepisu jaki kiedyś dostałeś PILSA GÓRNIAKA - to będzie idealne piwo do tej kategorii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W originale od Janka dostałem:

Chmielenie:

Marynka szyszki 49g 60 min

Lubelski szyszki 30g 15min

Mech irlandzki 5g 15 min

 

Ponieważ to ma być Polskie ALE, to z mchu irlandzkiego zrezygnuję, a że lubię piwa mocniej chmielone, to zastosują taka gramaturę w granulacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W originale od Janka dostałem:

Chmielenie:

Marynka szyszki 49g 60 min

Lubelski szyszki 30g 15min

Mech irlandzki 5g 15 min

 

Ponieważ to ma być Polskie ALE, to z mchu irlandzkiego zrezygnuję, a że lubię piwa mocniej chmielone, to zastosują taka gramaturę w granulacie.

Mech irlandzki nie jest dla smaku czy aromatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu tematu, zdecydowałem, że najbliższe polskie ale uwarzę z tego co było jako tako dostępne kilkanaście lat temu, a więc coś w tym rodzaju:

 

4 kg pilzneńskiego

0,25 kg płatków pszennych

0,2 kg łuski gryki (dla lepszej filtracji)

 

Chmiel marynka i lubelski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale wolę ją dodać, niż siedzieć potem do rana. Mój filtrator z oplotu chyba już by się nadawał do wymiany - czasami miewam problemy z filtracją brzeczki, choć zasyp by na to nie wskazywał.

A tym bardziej 0,2 kg.

Wydaje mi się, że to takie minimum, które może pomóc w filtracji.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale wolę ją dodać, niż siedzieć potem do rana. Mój filtrator z oplotu chyba już by się nadawał do wymiany - czasami miewam problemy z filtracją brzeczki, choć zasyp by na to nie wskazywał.

A tym bardziej 0,2 kg.

Wydaje mi się, że to takie minimum, które może pomóc w filtracji.

Proponuje miedziana rurke. Będziesz miał sprzęt na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To się zdziwiłem troszkę, bo właśnie zobaczyłem zestaw w TB i wygląda jakoś dziwnie znajomo :)

Ale pozostawiają wybór co do fermentacji - proponują takie drożdże, że może to być ale, a może być lager.

Proponują też bardzo podobnego pilsa, więc na jedno wychodzi. Tak się składa że otworzyłem oba w przeciągu ostatnich dwóch dni po dłuższej przerwie i jak poleżały to są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chętnie wezmę tylko logistycznie muszę to poukładać i wiedzieć w który dzień będzie panel... Niestety w tym roku nie moe być przez obydwa dni bo 15 czerwca mój b. dobry kumpel się żeni i wypadałoby pojawić się w kościele... a nie chciałbym opuścić takiego panelu...

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy zrobić listę uczestników zabawy. Kto będzie w Żywcu z piwem do panelu? Godzinę ustalimy jeszcze z uwzględnieniem programu imprezy. Muszę się przygotować logistycznie.

panel będzie dedykowany tylko polskiemu ale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy zrobić listę uczestników zabawy. Kto będzie w Żywcu z piwem do panelu? Godzinę ustalimy jeszcze z uwzględnieniem programu imprezy. Muszę się przygotować logistycznie.

panel będzie dedykowany tylko polskiemu ale?

 

Ten - tak. Inne - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie lista wygląda tak

1 Undeath

2 zgoda

3 ijon

4 lkulos

5 shayboos

6 olo333

7 Jejski

 

@ shayboos jeśli będziesz tylko w piątek (a szkoda) to możesz zostawić mi piwo do panelu.

Proszę wszystkich biorących udział o wydrukowanie szczegółowych receptur i przywiezienie na panel. Myślę że dwie butelki w zupełności wystarczą. Mam nadzieję że uda mi się zaprosić sędziów.

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.