Skocz do zawartości

Akcja - uwarzmy "Polskie Ale"


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że piwo na panel na sobotę (12.30?) czy wolisz je dostać wcześniej?
Słuszna uwaga. Piwo w miarę możliwości należy dostarczyć do mnie przynajmniej 2 godz. przed panelem w celu schłodzenia. Kierując się programem myślę że spotkamy się o 13.30 na ławeczce na wprost wyjścia z piwiarni, czyli tam gdzie będą obradować sędziowie konkursu. W razie deszczu itp. przenosimy spotkanie pod namiot. Ocena klarowności prawie w ogóle nie będzie brana pod uwagę, bo jak oceniać piwo prosto z transportu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musimy zaczekać na komentarz Andrzeja co do interpretacji wyników, ale panel w miarę udany :) Czy ja wiem czy to oszczędność chmielu? Bez przesady nie miała to być PIPA :P moje niby miało wg obliczeń 44 IBU a odczucie nasze na może 30 maksymalnie ;) Jak Jejski opublikuje interpretacje naszych wyników to jeszcze odpowiednio skomentujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędziliśmy tego Andrzejowi, no właśnie żadne piwo nie było mocno goryczkowe, była ona średnia nie przekraczająca 30 IBU wydaje mi się. Uchylę rąbka tajemnicy Jejskiego i Zgody najlepsze w sumie były dla mnie i najbardziej zbliżone do stylu. Bardzo fajne było też Polskie Ale z Iungą troszkę inne od pozostałych. Jedno piwo miało też infekcję, jak dla mnie to były dzikusy jakieś bo lekko wytrawne i kwaskowate podobne do belga, dla innych apteka bo czuli "vibovit". I jeszcze w jednym piwie wyczułem skarpetę- chyba stary chmiel, oraz jeszcze w jednym siano z lubuskiego, ale tak to ogólnie dobrze to wypadło widzę że wszyscy mniej więcej tak samo widzimy ten styl, tylko fakt więcej goryczki by się zdało. Wydaje mi się, że jeszcze musimy uściślić trochę widełki tego stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko dwie fotki.

skąd ja to znam? :D

 

spotkanie miłośników piwa a stół zastawiony butelkami, że się wszystko grzeje :/

walczę z tym w gdańskiej Degustatorni, już niektórzy koledzy zaczęli przynosić swoje "skarby" w torbach izotermicznych (pierwszy zacząłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod wątek (może się Jejski nie obrazi ;) ). Akcja "uwarzmy Polskie Ale" będzie miała swój ciąg dalszy na konkursie w Lublinie, gdzie PA będzie jedyną (chyba) kategorią. Konkurs odbędzie się w drugiej połowie września, więc czasu w sam raz, żeby uwarzyc poprawione wersje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Jejskiego za zorganizowanie tej akcji. Miałem przyjemność uczestniczyć i jak kolega wyżej zdecydowanie brakowało aromatów chmielowych. Co ciekawe większość piw na Danstarach Notthingam miała raczej profil estrowy co mocno niwelowało aromaty chmielowe. Z tego co pamietam najlepsze piwo (wiem że jeszcze nie ma wyników), było także fermentowane na tch drożdzach ale to już Jejski zna clue to tego żeby profil aromatyczny wyszedł na nich właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lekkie nuty owocowe są akceptowalne" - to z opisu stylu. Nie pisałem, że były nadmiernie estrowe. Tylko trzymając się opisu gdzie aromat chmielu ma znaczenie kluczowe, to jest to element który chyba będzie sprawiał największe problemy. Co do rozumienia słowa lekkie to w/g mnie w kilku piwach ten poziom był przekroczony.

 

Ogólne wrażenia z opisu:

"Rześkie, wyraźnie goryczkowe i chmielowe piwo. Czyste w smaku, mało estrowe i fermentowane w dolnym zakresie temperatur dla danego szczepu"

Edytowane przez goral89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą owocowością to w nie których piwach była przesadzona, bo były średnio estrowe ;) Moim zdaniem też delikatna owocowość jest dopuszczalna, ale chmiel ma być na pierwszym planie, a nie estry jak to miało w dwóch bodajże piwach. Dodać należy, że wszystkie piwa były pijalne i w miarę smaczne, choć muszę powiedzieć że ilość 10 to zdecydowanie za dużo na panel i następnym razem poleciłbym 5 i więcej butelek żeby dokładniej piwo ocenić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo wypluwać to herezja!

Jejski czekam na wyniki bo chcę usłyszeć/przeczytać jak to moje nr29 nie pasuje do stylu ze względu na pszenicę :D a nr30 to zwykły PaleAle na polskich chmielach !! :D Bo na razie to wiem, że więcej łuski gryki muszę użyć do filtracji następnym razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.