Skocz do zawartości

Charakterystyka szczepów drożdży - pytania, komentarze, sugestie.


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek wydzielony z http://www.piwo.org/forum/t1046-Zasady-dodawania-nowych-postow-.html - Makaron

 

Wtrynię się tutaj, bo nie ma sensu tworzyć dodatkowego tematu: jeśli ktoś jest zainteresowany tłumaczeniem jeszcze jakiegoś szczepu Wyeast, którego nie zamieściłam, to proszę o info -przetłumaczyłam głównie te, które sama używałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ma problemu już biore się za tłumaczenia.

 

Tego jest tyle, że będę tłumaczył na żądanie. Tak czy inaczej w Polsce nie ma dostępu do White Labs (bardzo krótki termin użytku), a i Wyeastów za wiele nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli mogę prosić Makarona o tłumaczenie Danstar Nottingham i Danstar Windsor, oraz krótką recenzję jako praktyka w tej dziedzinie. Pojawiły się ostatnio w HB i sezon się zaczął, więc trzeba spróbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Notthingam mocno odfermentowują i posiadają typowy profil charakterystyczny dla piw brytyjskich. Moim zdaniem zalecałbym je do bitterów, IPA, brown ale, Pale ale. Tam gdzie smaki chmielowe i słodów specjalnych mają wyłazić na wierzch :D Nie polecam do piw typu Mild, bo piwo może wydawać się wodniste pod głębszym odfermentowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam do piw typu Mild, bo piwo może wydawać się wodniste pod głębszym odfermentowaniu.

Dodam że do słabszych bitterów i brown ale też raczej nie.

A ogólnie z tego co słyszę te drożdże są chwalone, m.in. za smak i za mocne dofermentowywanie piwa - ważne dla piw mocnych - Barley Wine, IPA, mocniejsze stouty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Słuchajcie, na stronie Wyeasta pojawiła się masa nowych szczepów w seriach limitowanych - Private Collection. 2 z nich już przetłumaczyłem, ale jak się zorientowałem ile tego to naszły mnie wątpliwości, czy jest sens "zaśmiecać" forum charakterystykami trudno (lub wcale) dostępnych drożdży. Z drugiej strony dorwać je można, jak pokazuje przykład dyskusji na sąsiednim forum.

 

Jak sądzicie, tłumaczyć?

Edytowane przez TomX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

 

Wylać. US-05 do jakiegokolwiek belgijskiego piwa to coś nie tak.

napisałem pseudo Dubbel bo zasyp był dubblowy plus cukier karmelizowany

 

 

Zostaw w takiej temperaturze jaką masz :P Jeżeli chcesz bardziej estrowy to podnieś ją delikatnie po kilku dniach burzliwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A24 - jestem bardzo zadowolony z efektu. Fermentacja o dziwo trwała dość długo i piwo dofermentowało dopiero na cichej ale aromat faktycznie daje brzoskwinie, mango itp. Póki co mam na tych drożdżach gotowe IPA, w tej chwili fermentuje session IPA ale myślę, że spokojnie mogę polecić i na pewno sprawdzę inne ich drożdże.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.