Skocz do zawartości

Cykl PiwoWAR Battle w gdańskiej Degustatorni


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zbliża się finał :)

1425742_690084067682819_147787991_n.jpg

 

05.12.2013 „PiwoWAR battle”

W czwartek, piątego dnia dwunastego miesiąca 2013 w gdańskiej Degustatorni odbędzie się Wielki Finał bitew piwowarów domowych z cyklu „PiwoWAR battle”. W finale zmierzą się Łukasz Szynkiewicz i Łukasz Pawlak , którzy według swoich tajnych receptur uwarzyli piwo w stylu IIPA. Dwóch Łukaszów wraz z gdańską Degustatornią zapraszają wszystkich chętnych do darmowej degustacji ich produktów połączoną z ich oceną. To od Was będzie zależało kto zostanie zwycięzcą całego cyklu !

Wszystkich zainteresowanych udziałem w darmowej degustacji prosimy o wysłanie maila na adres pokey2@wp.pl W tytule wiadomości należy wpisać „ PiwoWAR Battle FINAŁ” a w treści swoje imię i nazwisko. W dniu eventu uczestnikom zostaną rozdane Zaproszenia , które posłużą również jako karty do głosowania. UWAGA – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

 

https://www.facebook.com/events/585526494849829/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajna impreza dla lokalu i dla gości. Ale co w tym jest dobrego dla domowych piwowarów, i to aż tak, że patronuje temu wydarzeniu PSPD? Wybaczcie, ale ja widzę głównie hasło "darmowa degustacja" powtarzane dwukrotnie w ogłoszeniu. Proszę nie traktować mojego posta jako czepialstwo - jeśli się mylę, nie dostrzegam jakichś wartości, to proszę o uświadomienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marusia, nie zawsze trzeba piwo traktować poważnie. Piwowar Battle to fajna okazja do integracji środowiska i do wspólnej zabawy. Zysk jest taki, że można wciągnąć postronnych ludzi w nasze hobby i pokazać, że piwowarstwo to nie tylko "cieżka praca" ,ale też dobra zabawa. Czyż tak nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że też sława i chałwa dla piwowara który zwycięży pojedynek gra pewną rolę. Element rywalizacji i satysfakcja ze zwycięstwa mogą być warte tej skrzynki piwa, tym bardziej jeśli warzysz dużo i nie masz pustej piwniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna impreza dla lokalu i dla gości. Ale co w tym jest dobrego dla domowych piwowarów, i to aż tak, że patronuje temu wydarzeniu PSPD? Wybaczcie, ale ja widzę głównie hasło "darmowa degustacja" powtarzane dwukrotnie w ogłoszeniu. Proszę nie traktować mojego posta jako czepialstwo - jeśli się mylę, nie dostrzegam jakichś wartości, to proszę o uświadomienie :)

 

Moze po prostu, dobry powod by sie spotkac i napic sie dobrego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnością jestem przewrażliwona na punkcie darmowej degustacji, bo wiem, że to zawsze przyciąga, ale mało kiedy zainteresowanych piwowarstwem, a jeno piciem :smilies: A jeśli jest to dwukrotnie powtórzone w ogłoszeniu, oznacza, że jest to traktowane jako wabik dla gości lokalu. Popracowałabym nad wydźwiękiem zewnętrznym, bo w takiej formie patronat PSPD dziwi - że nie wspomnę o wspaniałym babolu w słowie "urna w punkcie 1. regulaminu zamieszczonym właśnie na stronie PSPD :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnością jestem przewrażliwona na punkcie darmowej degustacji, bo wiem, że to zawsze przyciąga, ale mało kiedy zainteresowanych piwowarstwem, a jeno piciem

 

No i tu się mylisz, próbki były lane w objętości 80ml, to się poopijali wszyscy :D

 

Dla mnie, jako uczestnika, bitwy to przede wszystkim możliwość pokazania swoich umiejętności i konfrontacja odczuć na temat swojego piwa z innymi odbiorcami, jest parę osób od których bardzo lubię słuchać opinii na temat swoich piw. Poza tym jest to okazja do uwarzenia i spróbowania nowych jeszcze nie wypróbowanych stylów. I co chyba najważniejsze jest to krzewienie piwnej kultury, myślę, że parę osób po tegorocznej edycji zacznie warzyć swoje piwa.

 

A poza kwestią rywalizacji w samych bitwach, cała ta inicjatywa to jedna wielka zabawa, zawsze świetna atmosfera i wyjątkowi ludzie do których, aż chce się lgnąć. Po każdej bitwie czekam z niecierpliwością na następną :)

Edytowane przez Usiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, jako uczestnik zgadzam się z przedmówcą!

Poza tym, na 2014 było tylu chętnych piwowarów, że konieczne było losowanie.

Impreza przyciąga też zainteresowanych piwowarstwem, wielu ludzi pyta o warzenie, chmiele itp. Pojawiają się też gości z zagranicy (tak, tak), obok Degustatorni jest hostel.

Ideą imprezy była jej otwartość, stąd konieczne głosowanie publiki, aby Bitwa nie stała się towarzystwem wzajemnej adoracji. Bez głosowania (a poza tym degustacji w kosmicznej ilość dwa razy po 80 ml piwa) wszystko stałoby się zamknięte niczym PZPN lub inne ,,leśne" organizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.