Skocz do zawartości

Cykl PiwoWAR Battle w gdańskiej Degustatorni


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

Aż dziwne, że jeszcze tu na forum nie ma wzmianki o tym przedsięwzięciu (albo jestem ślepy i nie widzę ;)).

 

401298_575023415855552_433158990_n.jpg

 

http://malepiwko.wordpress.com/2013/03/25/rusza-cykl-piwowar-battle-w-degustatorni/

 

Od 4 kwietnia w gdańskiej Degustatorni rusza cykl pojedynków pomorskich piwowarów domowych. Formuła piwnej rywalizacji, jakiej jeszcze chyba nigdy nigdzie nie było. Jako, że sam jestem jednym z jej pomysłodawców, twórców, jak również i zawodnikiem biorącym udział w zabawie, przedstawię Wam pokrótce jak narodził się pomysł na event i o co w nim generalnie chodzi.

 

https://www.facebook.com/events/488417861224986/ - wydarzenie na fejsbuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dochodzę do siebie po ekstremalnych przeżyciach dnia (i pewnej części nocy) wczorajszego.

 

Dziękuję wszystkim za miło spędzony czas. Piwowarom dodatkowo dzięki za piwa - cóż, jedno z nich musiało wygrać, co wcale nie oznacza, że drugie przegrało ;). Kuguar pity przy obu AIPAch wcale jakoś się nie wybijał. Zwycięzcą jak pewnie wiecie okazał się Bartek, ale gdyby było cieplej i piwa by się szybciej nagrzewały, to wcale tak nie musiałoby wyglądać.

 

Mam nadzieję na podobną atmosferę przy bitwie BuDeX kontra moja skromna osoba, zdaje się, że już 09.05. Starcie amerykańskich jasnych ejli, szykujcie się na nie :)

 

 

Przy okazji melduję, że butelka chateau usilnie chciała się zagubić, najpierw w lokalu, potem w nocnym autobusie (dzięki Dreadsowi się nie zagubiła :)) i grzecznie czeka na właściciela w mojej lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj kolejna bitwa :)https://www.facebook.com/events/153347064840676/?ref=25

 

400730_588421197849107_1573584859_n.jpg

Już 09.05.2013 (głosowanie od 19:00 – 22:00) w gdańskiej Degustatorni odbędzie się druga bitwa piwowarów domowych z cyklu „PiwoWAR battle”. W drugiej edycji rękawicę rzucili sobie Piotr Brzeziński i Łukasz "BuDex" Pawlak , którzy według swoich tajnych receptur uwarzyli piwo w stylu APA. Piotrek i Łukasz wraz z gdańską Degustatornią zapraszają wszystkich chętnych do darmowej degustacji swoich wyrobów połączoną z ich oceną. To od Was będzie zależało kto zostanie zwycięzcą !

Wszystkich zainteresowanych udziałem w darmowej degustacji prosimy o wysłanie maila na adres pokey2@wp.pl W tytule wiadomości należy wpisać „ PiwoWAR battle II” a w treści swoje imię i nazwisko. W dniu eventu uczestnikom zostaną rozdane Zaproszenia , które posłużą również jako karty do głosowania. UWAGA – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzdrowiałem, więc jeszcze raz gratulacje. Zabawa była pyszna, szkoda, że konsekwencje były jak zwykle męczące ;)

 

No i tak się kończą eksperymenty (chyba z 10 uczciwych głosów na mnie), więc rada dla następnych potyczkujących się: nie eksperymentujcie, używajcie znanych składników i przede wszystkim nie używajcie Ahtanum ;)

 

I mam nadzieję na ciekawe przeżycia na kolejnej bitwie. Zdaje się, że pszenica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pszenica.

Tutaj rozkład na kolejne miesiące:

 

06.06 - Iza (Iza) vs Andrzej (Andre356)- Hefeweizen

04.07 - Jacek (korko_czong) vs Maciek (gacek) - Pils

01.08 - Łukasz (Usiu) vs Marek (Marek80) - American Stout

 

A co do ostatniej bitwy to bardzo pozytywnie, szkoda, że następnego dnia miałem na 6 do roboty, niezbyt komfortowo się czułem rano :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzdrowiałem, więc jeszcze raz gratulacje. Zabawa była pyszna, szkoda, że konsekwencje były jak zwykle męczące ;)

 

No i tak się kończą eksperymenty (chyba z 10 uczciwych głosów na mnie), więc rada dla następnych potyczkujących się: nie eksperymentujcie, używajcie znanych składników i przede wszystkim nie używajcie Ahtanum ;)

 

I mam nadzieję na ciekawe przeżycia na kolejnej bitwie. Zdaje się, że pszenica?

Zabawa była przednia. Było srogo :D

Jeszcze raz dzięki za znakomitą zabawę, rywalizację i fajnie spędzony czas :)

Wyzdrowiałeś już? ;) W czwartek spotkanie :D

Ja Centennial też użyłem po raz pierwszy :) Chyba zrobię wareczkę Ahtanum single hop i Ci sprezentuję :P

W sobotę po biegu, na dobranoc odpaliłem Twojego RIS-a. Myślę, że jakbyś dodał trochę Ahtanum na aromat byłby lepszy,ale był OK ;) A tak poważnie to smakował mi mocno, aż żal że tylko flaszeczka 0,33l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

575699_602288006462426_636609132_n.jpg

 

06.06.2013 „PiwoWAR battle”

 

W czwartek, szóstego czerwca 2013 w gdańskiej Degustatorni odbędzie się trzecia bitwa piwowarów domowych z cyklu „PiwoWAR battle”. W trzeciej edycji rękawicę rzucili sobie Izabela Urbala i Andrzej Danilewicz, którzy według swoich tajnych receptur uwarzyli piwo w stylu HEFEWEIZEN. Iza i Andrzej wraz z gdańską Degustatornią zapraszają wszystkich chętnych do darmowej degustacji swoich wyrobów połączoną z ich oceną. To od Was będzie zależało kto zostanie zwycięzcą !

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w darmowej degustacji prosimy o wysłanie maila na adres pokey2@wp.pl W tytule wiadomości należy wpisać „ PiwoWAR bat tle 3” a w treści swoje imię i nazwisko. W dniu eventu uczestnikom zostaną rozdane Zaproszenia , które posłużą również jako karty do głosowania. UWAGA – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

 

Link do wydarzenia na fejsbuku:

https://www.facebook.com/events/599024610116130/?ref=3

Edytowane przez Usiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

934912_614147461943147_799172275_n.jpg

 

 

04.07.2013 „PiwoWAR battle”

W czwartek, czwartego dnia siódmego miesiąca 2013 w gdańskiej Degustatorni odbędzie się czwarta bitwa piwowarów domowych z cyklu „PiwoWAR battle”. W pierwszej edycji rękawicę rzucili sobie Maciej Gackowski i Jacek Głuchowski , którzy według swoich tajnych receptur uwarzyli piwo w stylu PILS. Maciej i Jacek wraz z gdańską Degustatornią zapraszają wszystkich chętnyc

h do darmowej degustacji ich produktów połączoną z ich oceną. To od Was będzie zależało kto zostanie zwycięzcą !

Wszystkich zainteresowanych udziałem w darmowej degustacji prosimy o wysłanie maila na adres pokey2@wp.pl W tytule wiadomości należy wpisać „ PiwoWAR bat tle 4” a w treści swoje imię i nazwisko. W dniu eventu uczestnikom zostaną rozdane Zaproszenia , które posłużą również jako karty do głosowania. UWAGA – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

 

https://www.facebook.com/events/443405445758228/

Edytowane przez Usiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciesze sie, ze spotkania w Trojmiescie sie zaczely rozwijac.

Bede na koniec lata, moze uda mi sie zalapac na jakies spotkanie.

Powinno Ci się udać :) W pierwsze czwartki miesiąca jest PiwoWar Battle, a zazwyczaj (choć to nie reguła) w trzeci czwartek miesiąca są spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://browarnik.blogspot.com/2013/07/piwowar-battle-akt-iv-maciej-gackowski.html

Tak było :)

Frekwencja ponoć niższa niż poprzednim razem, ale dziękuje wszystkim za przybycie, mam nadzieję, że piwo smakowało. Do następnego razu :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1012846_10201515060335436_577268665_n.jpg

 

https://www.facebook.com/events/200008766825937/?ref=3

 

08.08.2013 „PiwoWAR battle”

W czwartek, ósmego dnia ósmego miesiąca 2013 w gdańskiej Degustatorni odbędzie się piąta bitwa piwowarów domowych z cyklu „PiwoWAR battle”. W piątej edycji rękawicę rzucili sobie Marek Urbala i Łukasz Szynkiewicz, którzy według swoich tajnych receptur uwarzyli piwo w stylu AMERICAN STOUT. Marek i Łukasz wraz

z gdańską Degustatornią zapraszają wszystkich chętnych do darmowej degustacji ich produktów połączoną z ich oceną. To od Was będzie zależało kto zostanie zwycięzcą !

Wszystkich zainteresowanych udziałem w darmowej degustacji prosimy o wysłanie maila na adres pokey2@wp.pl W tytule wiadomości należy wpisać „ PiwoWAR Battle 5” a w treści swoje imię i nazwisko. W dniu eventu uczestnikom zostaną rozdane Zaproszenia , które posłużą również jako karty do głosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.