Skocz do zawartości

Wspólny browar domowy.


Gość franc

Rekomendowane odpowiedzi

Cierpie na chroniczny brak miejsca w domu.

Nie mam możliwości rozstawienia garców itp.

Dlatego szukam kogoś z miejscówką i mam dla niego propozycję wspólnego wybudowania browarku i wspólne warzenie.

Oczywiście ktoś z Katowic.

Edytowane przez franc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cierpie na chroniczny brak miejsca w domu.

Nie mam możliwości rozstawienia garców itp.

Dlatego szukam kogoś z miejscówką i mam dla niego propozycję wspólnego wybudowania browarku i wspólne warzenie.

Oczywiście ktoś z Katowic.

 

na własnym przykładzie powiem, że da się i w kawalerce odstawić warzenie. Ot trochę przestrzeni na gary, fermentator i butelki po stołem, biurkiem i łóżkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale znam kolegów którzy się skrzykli wykonali razem hermsa i teraz warzą razem z obopólą korzyścią..

Edytowane przez franc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Temat stary, ale myślę, że wciąż aktualny. Widzę oczywiście minusy jak i plusy (jak w czasach LajboCKów), ale w Białej Podlaskiej chyba nie ma już aktywnych piwowarów poza ASadam a mam plan wrócić do warzenia po 5 latach przerwy. Nie mam za wiele miejsca, ale wspólny mógłbym ogarnąć. Myślę o grainfather lub coś w ten deseń, bo z garków to ja już dawno wyszedłem. Ktoś chętny z dobrą miejscówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję za wsparcie i chęć współpracy. Aktualanie nie jest to projekt komercyjny czy ze wsparciem komercyjnym, Zależy mi na tym, aby powrócić do sprawdzonej formuły warzenia wspólnego z czasów, gdy jeszcze warzyłem w Krakowie, a jednocześnie integrować lokalną grupę jak już to robiłem w Białej Podlaskiej, gdy tu zamieszkałem. Linków nie zamieszam, ale kto chce to znajdzie.

 

Na razie nie zdecydowałem się na konkretnny model, ale mam już jakiś priorytet. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, komentarze - pisać.

 

Po Świętach myślę, że ruszą pierwsze warzenia. Max. 3 osoby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.