Skocz do zawartości

Filtr do wody?


qni

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam strasznie kiepską wodę. W kuchni pod umywalką zainstlowałem takie urządzenie http://www.krainawod...oline-plus.html . Generalnie w ogóle się nie znam i nie wiem czy do piwka mam używać surową wodę czy wodę z takiego urządzenia? Nie będzie wyjałowiona?

 

Proszę o wyrozumiałość, jestem tu nowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakie masz stężenie poszczególnych związków (Ca, Mg, SO4, Na, Cl)? Taka woda prosto z filtra RO jest bardzo wyjałowiona, co może przeszkadzać drożdżom i źle wpływać na ich metabolizm. Zwykle stosuje się rozcieńczenie 50%RO + kranówa, ale to zależy właśnie jaką konkretnie masz wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem robione testy wody, muszę gdzieś poszukać wyników w papierach. Generalnie kwalifikuje się do instalacji centralnego zmiękczacza. Wyjałowiona mówisz? A jak bym jeszcze pod tą osmozę zainstalował mineralizator? Gdzieś tam na tej "Krainie Wody" to widziałem. Ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam filtrów excito clr. 4 osobne filtry pod umywalką. zmiękcza wodę, usuwa zanieczyszczenia do 4micronów, usuwa metale ciężkie i chlor. generalnie poliuteran+kokos+węgiel+kilka innych dodatków w tych filtrach jest. zestaw 60 zł i starczy na 6 metrów wody lub pół roku.

mimo że w Łodzi mamy na prawdę baaardzo dobrą wodę, to piwko na takiej przefiltrowanej jest okey. nie muszę przegotowywać bo chloru nie ma, leci prosto z kranu.

mały koszt a herbata 100x smaczniejsza - nie mówiąc o złotym trunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym jeszcze pod tą osmozę zainstalował mineralizator?

Do celów piwowarskich możesz po prostu do tej wody z filtra RO sam dodać odpowiednie sole, tworząc taką wodę, jaką do danego piwa potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.