Skocz do zawartości

Początkujący z Rzeszowa


Shmatan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dawna myślałem nad próbą uwarzenia czegoś swojego oglądając gotowe zestawy na allegro, a ostatnio zacząłem poważniej wdrażać się w temat. Poczytawszy forum, wiki i inne źródła stwierdzam że tamte zestawy są jak dla mnie zupełnie nie trafione, więc wstępnie planuje na pierwsze akcesoria z brew kitem przeznaczyć ok 300zł i - miejmy nadzieję - stworzyć coś co może nie do końca będzie twórcze (bo piwa z brew kita tak nazwać chyba nie można), ale być może chociaż smaczne i ciekawe ;]

 

Pozdrawiam

Jaqb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erulogoss - myślałem nad tym zestawem, dodałbym do niego Piwo Domowe Jasne WES 1.7kg i oczywiście drożdże, jakkolwiek na razie nie mam pojęcia jakie. Ew. zestaw z browamatora.

 

WiHuRa - do sklepu pod Rzeszowem jeszcze nie dotarłem, ale może akurat będzie to lepsze rozwiązanie ;]

Edytowane przez Shmatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mi polecił kolega WiHuRa. W tym sklepie widziałbym coś w rodzaju:

Fermentis Safale S-04

Piwo Domowe WES - ciemne

Glukoza krystaliczna 0,25kg

Mieszadło piwowarskie.

Rurka fermentacyjna - plastik

korek/uszczelka (Korek z otworkiem?: Tak)

Pojemnik fermentacyjny biały 30l (otwór pod kranik: tak, Otwór pod rurkę fermentacyjnš: nie)

Pojemnik fermentacyjny biały 30l (otwór pod kranik: nie, Otwór pod rurkę fermentacyjnš: tak)

Kapsle 50 szt.

Kran do fermentatora biały, 3/4cala

Kapslownica Greta

Wężyk do zlewania piwa.

Rurka do rozlewu z zaworkiem

Szczotka do mycia butelek

Pirosiarczyn sodu 250g

Aerometr-multimierz

 

Z czego o ile dobrze liczę, to zrobie te powiedzmy 10l piwa, drożdży i kapsli zostanie mi jeszcze "na raz", a piro i glukozę (do refermentacji) myślę że na więcej niż raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.