Skocz do zawartości

X Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie - zapisy na wykłądy


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam zapisy! W tym roku za pomocą formularza na stronie internetowej Warsztatów, żeby nie było zamieszania, że się jedni zapisali na piwoorgu, drudzy na browarbizie, a inni i tu i tubiggrin.gif

http://www.wrowar.pl....dla-piwowarow/

 

UWAAAGAA!!!

 

Potrzebni są 3 piwowarzy, najlepiej z dowolnym wykształceniem wyższym technicznym, do pomocy przy przygotowaniu eksperymentu do pierwszego wykładu. Ochotnicy będą musieli się pojawić pół godziny wcześniej. W nagrodę za poświęcenie otrzymają talon na posiłek i pewnie coś jeszcze w ramach niespodzianki. Zgłoszenia w temacie lub do mnie na PW.

 

Czy enzymy naprawdę istnieją? – prowadzący: dr Zbigniew Jarząbek

 

 

11 maja 2013, godz. 9.30-11.00

 

 

1. Przygotowanie eksperymentu-pokazu ilustrującego działanie enzymów (eksperyment przeprowadzany w tle w trakcie wykładu)

2. Podstawy biochemii (cukry, białka, tłuszcze, kwasy nukleinowe, wiązania chemiczne, stereochemia)

3. Podstawy enzymologii (trochę historii, co to jest enzym, budowa, działanie, regulacja aktywności)

4. Skąd się biorą enzymy w procesie zacierania (co zawiera ziarniak i jak przebiega słodowanie)

5. Praktyczna enzymologia na przykładzie procesu zacierania (działanie alfa i beta amylazy)

6. Dodatki enzymatyczne w browarnictwie (enzymy egzogenne)

7. Omówienie wyników eksperymentu-pokazu ilustrującego działanie enzymów

 

 

Sekrety udanej fermentacji - prowadzący: Marcin Chmielarz (Mason)

 

 

11 maja 2013, godz. 11.30-13.00

 

1. Podstawy fermentacji

2. Chemia procesu

3. Biologia drożdży piwowarskich

4. Czynniki abiotyczne wpływające na przebieg fermentacji

5. Przygotowanie drożdży

6. Warunki udanej fermentacji

7. Dynamika fermentacji

8. Fermentacja mocnych piw

9. Stres w czasie fermentacji

10. Flokulacja

11. Zakażenia

12. Wady wynikające z błędów

13. Refermentacja

 

 

Koszt 1 wykładu: 30,75 zł

Koszt 2 wykładów 49,20 zł

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się Cyneq na bratnim forum zgłosił, zatem zapisuję Banitę, Leszcza, Cynqa i Yarro jako rezerwowego:)

 

Uwaga - skucha: Właśnie dowiedziałam się od księgowej, że w naszym ukochanym kraju szkolenia obecnie też są obarczone podatkiem VAT 23%. W związku z tym niestety muszę podwyższyć cenę za szkolenia o VAT - wszystkim, którzy się zgłosili wyślę skorygowane wyliczenia:

 

Cena z VAT:

1 wykład: 30,75 zł

2 wykłady: 49,20 zł

 

Niniejszym edytuję pierwszy post i poprawiam.

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku było grubo ponad 50 osób zapisanych, wiadomo cześć nie przyszła, część nie zapłaciła, więc się możesz spróbować się zapisać w połowie kwietnia może będą jeszcze miejsca na któryś z wykładów ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zostało tylko kilka miejsc. PawelG, nie dostałam od Ciebie formularza zgłoszeniowego - patrz post #1

 

I teraz uwaga - haczyk ;-)

Proszę o dokonywanie wpłat na podane w mailu konto do 5 kwietnia 2013.

Po upłynięciu tej daty zwalniam miejsce dla osób z listy rezerwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była szybka piłka - mamy już komplet na oba wykłady.

Formularz zgłoszeniowy jest cały czas dostępny - zapraszamy na listę rezerwową, bo wiadomo, jak jest - póki kasa nie wpłynęła na konto - miejsce jest zajęte tak jakby, ekhm, jedną częścią dolnej części pleców;)

 

Po 5 kwietnia będę do "rezerwowiczów" wysyłać maile z informacją, czy mają krzesełko, czy nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wątpię w to że wysłałaś, jak do tej pory docierały do mnie wszystkie maile od Ciebie. ale coś się działo z moją pocztą i kilka osób sugerowało, że nie odpisuję na maile, a ja po prostu nic nie dostałem :(

 

[edit]

właśnie dostałem, dzięki :)

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zmienić skrzynkę albo program do otwierania maila ;) Jakby ktoś się jeszcze wykruszył z eksperymentu (w co wątpię) to też chętnie pomogę. A tak tym brakiem miejsc nastraszyłaś i datą przelewu, że zrobiłem na szybko dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zmienić skrzynkę albo program do otwierania maila ;)

poczta na aol.pl nigdy nie robiła problemów, chyba, że to wina thunderbird'a.

Jakby ktoś się jeszcze wykruszył z eksperymentu (w co wątpię) to też chętnie pomogę.

nie ma szans, ja nie odpuszczę :D żeby się załapać na wykłady musiałem znaleźć zastępstwo na zajęcia z zaoczniakami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przygotowanie eksperymentu, to proponuję wszystkim chętnym, żeby wymienili się numerami telefonów i ustalili docelową trójkę już w trakcie FDP - śmiem podejrzewać, że jak przyjdzie godzina W to na 9 rano ciężko będzie dotrzeć po piątkowych hulankach i swawolach i część będzie chciała te pół godzinki na sen przyoszczędzić :-D

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.