Skocz do zawartości

Mini toolkit na androida


amap

Rekomendowane odpowiedzi

spodobało mi sie pisania na androida (jeżeli nie ten dział to proszę przenieść do właściwego) ;) więc na prośbę leszcza007 stworzyłem nową aplikację na androida z 4 prostymi kalkulatorami - dostępna w plikowni - zachęcam do testowania i zgłaszania ew. poprawek i nowych potrzebnych właściwości.

 

jednocześnie zastanawiam się po własnych doświadczeniach oraz lekturze np. wątku o Beersmith Lite czy istnieje potrzeba stworzenia własnego programu tego typu... nie ukrywam, że moja wiedza na temat programowania na androidzie jest na poziomie gimnazjum :D i musiałbym poświęcić mnóstwo czasu na doprowadzenie do pełnej funkcjonalności co prawdę powiedziawszy nie będzie widziane we właściwym świetle przez resztę rodziny, chyba, że byłaby szansa na zwrot pewnych kosztów..... ile osób byłoby chętnych i ile z nich byłoby w stanie zapłacić? drążyć dalej czy porzucić ten wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz wielkie dzięki za spełnienie prośby :D ja byłbym zainteresowany takim programem, również odpłatnie. Otwarta pozostaje kwestia narzędzi jakie można wykorzystać w takim programie. Chwilowo to co jest mnie zadowala :D, chyba, że chcesz pójść w stronę receptur.

 

[edit]

testuję i mam jakieś rozbieżności pomiędzy obliczeniami w zwykłym toolkit'cie a wersją mini oraz BS2. Podają różnie wartości, o ile zwykły toolkit i BS2 się zgadzają, to w wersja mini zawyża zwykle o 0,5blg. Poza tym wartości dla niektórych wyliczeń wychodzą takie same, np: dla początkowego 19, 20, 21 i 22 brix oraz odfermetnowania 11 brix zawsze podaje korektę 5,1blg

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna apka! U mnie też już hula (SG2). Nie miał bym nic przeciwko, żeby zapłacić za jej używanie. Z dodatkowych opcji przydałaby się opcja wyliczania cukru/glukozy potrzebnej do refermentacji. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla początkowego 19, 20, 21 i 22 brix oraz odfermetnowania 11 brix zawsze podaje korektę 5,1blg

no, różnica wynika z zaokrąglania - przy 2 miejscach po przecinku jest 5.1 a przy 3 miejscach wyniki są prawidłowe... i bądź tu mądry czlowieku..... zmienię i zaktualizuję

Podają różnie wartości, o ile zwykły toolkit i BS2 się zgadzają, to w wersja mini zawyża zwykle o 0,5blg.

konkretnie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie co?

proszę bardzo, dla przytoczonego wcześniej przykładu, przy początkowym 21 i końcowym 11 mini podaje 5,1 a BS2/toolkit 4,2

dla 22 i końcowego 11 mini nadal podaje 5,1 a BS2/toolkit 3,5

dla 16 i końcowe 7,6 mini podaje 2,6 a BS2/toolkit 2,1

 

to jak to jest w końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa. myślałem, że to jakis inny błąd jest - napisałem w poście wyżej, że z nieznanych mi powodów przy wyswietlaniu wyników do 2 miejsc po przecinku tak przekłamuje..... zmieniłem na 3 miejsca i pokazuje prawidłowo (mam nadzieję :)). plik do pobrania w plikowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tylko mnie nie puść z torbami :P

Wydaj mi się, że już kiedyś toczyła się jakaś dyskusja o polskim programie dla piwowarów, ale nie śledziłem jej dokładnie. Była tam chyba "lista życzeń" dotyczących możliwości/funkcjonalności programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.