Skocz do zawartości

Kapslownica - którą wybrać? GRIFO vs. GRIFO HD


Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Tak u nich jest nie ma towaru to wyszukiwarka nie znajduje, dzięki za wszystkie informację zamówiłem w BT z 89zł trudno trzeba czekać ale cena przyzwoita ;)

Edytowane przez remos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak przyjdzie zwykłe grifo w przyszłym tygodniu butelkowanie pierwszej warki IPA z kita następna zacieranie w lodówce turystycznej dopiero będą emocje żona mnie z domu wypędzi, chociaż muszę pochwalić przy kicie mi pomagała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio pisać pod własnym postem, ale przyszła kapslownica zwykła Grifo jest solidnie zrobiona regulacja nie sprawia problemów, ale do zakapslowania trzeba użyć sporo siły i niestety za każdym razem zacina butelkę w gnieździe trzeba się z tym szarpać może się wyrobi sprawdzałem na dwóch rodzajach kapsli. :)

Edytowane przez remos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ga głowicę w mojej HD delikatnie przeszlifowałem na gładko drobnym papierem ściernym i przed kapslowaniem kolejnej wareczki wnętrze smaruję bardzo cienką warstwą smaru plastycznego lub wazeliną i działa świetnie. Owszem, butelki nie wychodzą jak po maśle po zakapslowaniu, ale też nie trzeba specjalnej siły używać by je wydostać, wychodzą dość lekko, bez większego oporu a do samego kapslowania też specjalnej siły nie trzeba - sama przyjemność ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głowica kapslująca jest taka sama jak w HD to lepiej ją potraktować papierem lekko ściernym żeby wygładzić jak piszą koledzy.

ps. W mojej HD ja zrobiłem jeszcze jeden patent odkręciłem magnesik który chwyta kapsel (trzeba odkręcić metalową głowicę kapslującą) i dorzuciłem chyba ze 4 podkładki pod sprężynę żeby mocniej wypychała butelkę po kapslowaniu, butelka lepiej teraz wychodzi wystarczy ją lekko ruszyć do siebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się go nie pozbyłem tylko wzmocniłem siłę sprężyny, co pomaga wypchać butelkę z głowicy kapslującej, wystarczy butelkę pociągnąć do siebie i ładnie wyskakuje nie trzeba się z nią siłować. (bo sprężyna z magnesikiem mocniej ją wypycha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlifowałem troszkę papierem + wazelina i jest znośnie jeszcze się wzmocni wypychanie z czasem pewnie się wyrobi. Kapslownica naprawdę pewnie dociska polecam dla niezdecydowanych. Dziękuje jeszcze raz Kolegom za praktyczne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę nie na temat, podczas Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu, miałem okazję wypróbować nowy typ kapslownicy z serii TB:

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/butelkowanie-piwa-domowego-kapsle-kapslownice/971-kapslownica-stolowa-tb1.html

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/butelkowanie-piwa-domowego-kapsle-kapslownice/972-kapslownica-stolowa-tb2.html

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/butelkowanie-piwa-domowego-kapsle-kapslownice/973-kapslownica-stolowa-tb3.html

Ogólnie jak ktoś twierdził, że Grifo HD jest nie do zdarcia to zapewniam że przy TB3 wygląda jak zabawka w piaskownicy :) Lecz cena mówi sama za siebie, monstrum waży 10 kg ale na prawdę kapsluje się szybko. Choć ja wiem zabawka bardziej dla małych browarów niż dla domowych, ale cacko jest niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz cena mówi sama za siebie, monstrum waży 10 kg ale na prawdę kapsluje się szybko.

napisali, że 7kg, 9kg lub 10kg, zależnie od modelu

bardzo podobna zasada działania do Grifo HD, w sumie chyba niewiele się różnią a cena znacznie wyższa

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przeżyłem koszmar.

Pierwsza warka 44 butelki Gretą i bez problemu.

Dziś druga warka i pierwsze 4 butelki z uciętymi szyjkami. W końcu butelki 0,33 dawały radę i cały proce jakoś zakończyłem ale nigdy więcej !!!

 

Chcę kupić Grifo HD ale Kopyr coś mówił że nie kapsluje butelek 0,33.

 

Prawda to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.