Skocz do zawartości

za dużo chmielu?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już przy tych sprawach jesteśmy, to w jaki sposób pierzecie woreczki muślinowe? Ja po użyciu namoczyłem w wodzie z OXI i dałem na kaloryfer. Zakładam, że pralka odpada, bo na siatce zostaną zapachy ze środków piorących. Jako młody tata mam sporo pieluszek tetrowych, czy widzicie jakieś przeciwskazania w ich używaniu? Oczywiście po uprzednim wymoczeniu w wodzie z OXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to OXI? Przecież jak gotujesz te worki z chmielem w brzeczce to i tak się wszystko sterylizuje. Druga sprawa, że te woreczki to tylko kłopot (kolejna rzecz do czyszczenia), mniejsza ekstrakcja chmielu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to OXI? Przecież jak gotujesz te worki z chmielem w brzeczce to i tak się wszystko sterylizuje. Druga sprawa, że te woreczki to tylko kłopot (kolejna rzecz do czyszczenia), mniejsza ekstrakcja chmielu itd.

Faktycznie, zadałem pytanie w sposób trochę nieprecyzyjny. Chmiel gotuję bez żadnych woreczków. Nie widzę w tym sensu, bo bardzo ładnie mi się wszystkie chmieliny odfiltrowują za pomocą sita z siatką, o czym pisałem powyżej. Zastanawiam się nad zapewnieniem sterylności siatki, której nie będę gotował, a jedynie przelewał przez nią gorącą brzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że rozpocząlem ten wątek to chciałbym trochę podsumować. Burzliwa się zakończyła i dziś zabutelkowałem. Oto moje spostrzeżenia:

1. Pierwsze wrażenie baaardzo pozytywne - smak i zapach znacznie lepsze niż z puchy (brewkita).

2. Jeśli chodzi o filtrowanie to po zastosowaniu granulatu i woreczków muślinowch wszystko opadło na dno i nawet nieco przywarło razem z warstwą drożdży. Nie miałem problemów przy butelkowaniu, nie musiałem tego odcedzać czy filtrować i nawet pojedynczy paproch nie dostał się do butelek.

3.

Jak na mój gust będzie całkiem porządnie nachmielone ;) Ja na Twoim miejscu na pierwszą próbę dałbym Marynki 20g na 60min , i po 10g Lubelskiego na 15 i 0 min - możesz spróbować tak z tym ciemnym ekstraktem - będziesz miał porównanie i wiedział na przyszłość co i jak Ci smakuje :) Ja całego chmielu z warki dla przykładu nie wyciągam w ogóle aż do końca burzliwej :D

Faktycznie jak na moje potrzeby goryczka jest wystarczająca, smak i zapach bardzo ładne, wcale nie męczące i nie przesadzone. Z niecierpliwością czekam, aż to się trochę w butelkach ułoży :) (Ciemny ekstrakt zrobię z taką ilością jak miałem ale zmodyfikuję czasy właśnie do 15 i 0min.)

4. Po samodzielnym chmieleniu rozumiem kolegów zalecających fermentację w pojemniku bez kranika - faktycznie trochę gorzej się to czyści.

5. Dla osób, które (tak jak ja) mają mało miejsca chmielenie gotowego ekstraktu uważam za bdb pomysł. Ja gotowałem w 20l garze niecałe 10l brzeczki i jak sobie zwizualizowalem gar 30 litrów wypełniony w 2/3, filtrator i chłodnicę to już wiem, że bym poległ i tego osprzętu nie pomieścił.

 

Podsumowując:

Dzięki za porady. A ja od siebie mogę powiedzieć kolegom / koleżankom, którzy walczą z puchami, że warto spróbować samodzielnego chmielenia - dzisiejsze otwarcie fermentatora bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło i wprowadziło w dobry nastrój :D:beer:

Edytowane przez spokojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.