Jump to content

[piwolog] Zmiana warty w PSPD


Recommended Posts

W miniony weekend odbyło się w Cieszynie coroczne walne zebranie członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Spotkanie o tyle szczególne, że w demokratycznych wyborach wybrano nowy zarząd. Tym samym pierwszy pionierski zarząd po 3-letniej kadencji zakończył swoją (jakże owocną) pracę.

Ustępujący zarząd PSPD

Ustępujący zarząd PSPD

W telegraficznym skrócie o co chodzi w Stowarzyszeniu, bo pewnie nie wszyscy kojarzą. PSPD zostało powołane celem szerzenia wiedzy o piwie i metodach jego wyrobu. By realizować swoje cele organizuje warsztaty, szkolenia i konkursy piw domowych. Oprócz tego wydaje najbardziej merytoryczne czasopismo o piwie w Polsce – kwartalnik “Piwowar”. Dzięki PSPD mamy Grand Championa i kadry dla inicjatyw rzemieślniczych, o których więcej rozgadał się Tomek Kopyra w swoich newsach.

Dawna słodownia w Browarze Zamkowym

Dawna słodownia w Browarze Zamkowym

W stowarzyszeniu jestem już 3 rok, więc niemal od samego początku. Staram się działać aktywnie, organizując cykliczne warsztaty piwowarskie w Szczecinie, a także, corocznie, Szczeciński Konkurs Piw Domowych. Lada dzień powinien zostać powołany Zachodniopomorski Oddział Terenowy PSPD, więc działania lokalnego środowiska będą jeszcze szersze i bardziej widoczne.

Browar Zamkowy w Cieszynie

Ze względu na odległość dzieląca Szczecin i Cieszyn w walnym zebraniu uczestniczyłem po raz pierwszy. W końcu się udało i bardzo się cieszę, że mogłem aktywnie uczestniczyć w dyskusji i głosowaniu uchwał oraz w wyborach.

Co do samych wyborów, to kandydatów na prezesa było dwóch – Krzysztof Lechowski (Skitoff) oraz Rafał Wasilewski (Wasyl). Zdecydowaną przewagą nowym prezesem wybrany został ten pierwszy. Wybór to dobry, bo Krzysztof jest znanym animatorem kultury piwnej, aktywny sędzią, blogerem (choć ogłosił przerwę w blogowaniu) i przede wszystkim niezmiernie aktywnym członekiem stowarzyszenia. Jestem pewien, że wniesie dużo świeżości i poprowadzi stowarzyszenie we właściwym kierunku.

Kandydaci na prezesa - Krzysztof Lechowski (po lewej) i Rafał Wasilewski (w środku)

Kandydaci na prezesa – Krzysztof Lechowski (po lewej) i Rafał Wasilewski (w środku)

Do zarządu, spośród 9 kandydatur, wybrano Gabrielę Bujok (wiceprezes), Jana Krysiaka (wiceprezes), Rafała Wasilewskiego (sekretarz), Piotra Piekarskiego (skarbnik) oraz Volkera Quante.

Szczególnie cieszy mnie wybór Volkera, który jest moim dobrym przyjacielem i z którym wspólnie organizuję Szczeciński Konkurs Piw Domowych. Sam zaproponowałem jego kandydaturę i podwójnie cieszy mnie, że zdobył zaufanie wśród innych głosujących. Jestem przekonany, że Volker będzie robił znakomitą robotę, zadba o porządek i przejrzystość prac zarządu.

To tyle tytułem wiadomości. Jak znajdę czas i ochotę, to napiszę kilka słów o samym Cieszynie i Browarze Zamkowym. Ten ostatni zrobił na mnie ogromne wrażenie, zarówno ze względu na swoją historię, jak i klimat, który w nim panuje. Chyba warto będzie się zmotywować i napisać kilka słów. Tym bardziej, że możliwość jego zwiedzenia pojawia się raczej rzadko. To jak? Życzylibyście sobie?

P.S. Na znakomicie zaopatrzonym stoisku Piwiarni Żywieckiej udało mi się zakupić kilka unikatowych pamiątek, także spodziewajcie się na blogu recenzji piw naprawdę ciekawych i wyjątkowych.

Stoisko Piwiarni Żywieckiej

Stoisko Piwiarni Żywieckiej


2151 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17

Wyświetl pełny artykuł
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.