Skocz do zawartości

Co za styl piwa?


qni

Rekomendowane odpowiedzi

Belgian Blond Ale – ten styl pasował mi najbardziej, chyba najbardziej zbliżony.

Jeżeli nie będzie belgijskich drożdży to z Belgian Blond nie będzie to miało wiele wspólnego.

 

Ja jestem za propozycją zgody - po prostu Pale Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cream ale jest pochodną lagera. Praktycznie te same surowcem, z tym, że fermentowane aleami.

Belgijskie ale nie ma kompletnie nic wspólnego z lagerem. Pale Ale też nie bo wymaga trochę brytyjskich słodów karmelowych i w praktyce 100% zasypu słodu i odpowiednich chmieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cream Ale bez ryżu albo kukurydzy? Młody jestem piwowar, ale nie wyobrażam sobie.

 

Pytanie jest o przepis na standard lager fermentowane drozdzami gornej fermentacji. Standard lager ma w zasypie ryz/kukurydze/cukier podobnie jak cream ale.

Ja sobie wyobrazam cream ale bez kukurydzy czy ryzu, chcoiaz jesli mialbym warzyc to na ryzu, ale cukier musi byc w zasypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys wyjasnic?

 

No pewnie, cytat w wiki:

"Podobnej mocy jak dubbel, podobne w charakterze jak Belgian Strong Golden Ale albo Tripel, aczkolwiek troszeczkę słodszy i nie tak goryczkowy. Często posiada prawie lagerowy charakter, czemu zawdzięcza czystemu profilowi w porównani z innymi stylami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys wyjasnic?

 

No pewnie, cytat w wiki:

"Podobnej mocy jak dubbel, podobne w charakterze jak Belgian Strong Golden Ale albo Tripel, aczkolwiek troszeczkę słodszy i nie tak goryczkowy. Często posiada prawie lagerowy charakter, czemu zawdzięcza czystemu profilowi w porównani z innymi stylami."

 

To tłumaczenie jest do bani ... jakiś amator musiał to tłumaczyć ;)

 

Generalnie to co zacytowałeś jest to zestawienie trzech belgijskich ale'i. W porównaniu z Belgian Strong Golden Ale i Tripel Belgian Blond Ale ma dużo łagodniejszy profil i czasami może być "lagerowy".

Ale moim zdaniem jest to przez to, że są piwa w tym stylu z giga molochów (piłem we francji marketowe Belgijskie Blond Ale), które są wyfiltrowane do granic możliwości, przez co tracą cały charakter.

 

Podtrzymuje moje zdanie, Belgian Blond Ale nie ma prkatycznie nic wspólnego ze standard lagerem. Poza może koloru, nazgazowania . Piwa w stylu Cream Ale czy Polskie Ale są już bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie użyłem samego słodu pizlneńskiego.

Przy projektowaniu etykiety pojawił się problem. Piwo będzie się nazywał latarnik. Gdy umieszczę słowo ale na etykiecie ludzie nie wtajemniczeni będą czytać ale latarnik co wydaje się bez sensu dla nich. Ponieważ nie chce mi się tego tłumaczyć chciałbym chciałbym umieścić fachową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy umieszczę słowo ale na etykiecie ludzie nie wtajemniczeni będą czytać ale latarnik co wydaje się bez sensu dla nich. Ponieważ nie chce mi się tego tłumaczyć

 

Ale właśnie o to chodzi by tłumaczyć i edukować co to Ale! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.