Skocz do zawartości

BrewLog - startujemy


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Pierwsze próby z oprogramowaniem BrewLog przebiegły pozytywnie

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, chciałbym wdrożyć jako dzienniki piwowarskie oraz bazę receptur. Tylko uporządkowana forma umożliwi nam zebranie w jednym miejscu naszej pracy

 

Niebawem pierwsze demo

 

A między czasie zerknijcie sobie na http://brewing.starvingwebmasters.com/ (przykładowy dziennik piwowarski)

Albo polski akcent http://kuboland.pl/brewery/#

 

Kto używa http://www.brewblogger.net/index.php (po prawej stronie)

 

Oprogramowanie działa w dwóch trybach. Personal oraz Club. Oczywiście nas interesuje druga opcja.

Brewlog będzie przystosowany do naszych warunków, oraz odchudzony o rzeczy zbędne. No i graficzne dostosowany do stylu piwo.org

Mam nadzieję, że rozwiązanie się sprawdzi, zwłaszcza, że projekt jest darmowy oraz ciągle rozwijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. gęstość w blg?

Na ich stronie piszą m.in.:

Imperial (U.S.) or metric units of measure

Więc akurat do tego i polonizacja (spolonizowanie?) nie jest konieczne.

Aczkolwiek na pewno byłoby wygodniej...

 

Edit: sorry, sam się poprawie: OG/blg raczej jest luźno związane z US/metric units. :)

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperial (U.S.) or metric units of measure

Więc akurat do tego i polonizacja (spolonizowanie?) nie jest konieczne.

Aczkolwiek na pewno byłoby wygodniej...

W qbrew też można wybrać metric, co nie zmienia faktu, że gęstość jest w OG, a nie w blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W qbrew też można wybrać metric, co nie zmienia faktu, że gęstość jest w OG, a nie w blg.

No tak, zorientowałem się chwilę po wysłaniu. :beer:

Bardzo ciekawa jest baza receptur na beertools.

Tam też można zmieniać jednostki, ale najbardziej mi się podoba opcja skalowania receptur.

A może coś takiego dałoby się wdrożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem OG jest po prostu inne kwestia przyzwyczajenia (i posiadania aerometru w takiej skali :beer: )

Oczywiście, ze tak, miliony anglosaskich piwowarów nie mogą się mylić. Ale ja jestem przyzwyczajony do balingów, i IMO są one bardziej intuicyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wena: Tak, będzie to spolonizowane (oczywiście będę prosił o pomocą naszą ekipę tłumaczy)

 

Kopyr: Jest w stopniach Plato czyli prawie to samo. Gdzieś widziałem jaka jest różnica, ale nie mogę znaleźć. W razie czego się to dopisze do kodu i zrobimy Blg

 

Stasiek: Polskie Beertools trzeba byłoby pisać od zera. Niestety na ten moment musiałbym wynająć zdolnego programistę. Brak budżetu :beer:

 

Wracają do tematu

BrewLog ma duże możliwości, więc myślę, że około miesiąca do dwóch zajmie wdrożenie. Oczywiście beta testerzy poszukiwani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz już beta wersje postawioną? Bo jeśli tak to bym z miłą chęcia popatrzał i pogrzebał jak to wygląda. Tak rozejrzeć się o co chodzi.

Wrzucę na dniach.. Tam jest pokręcone z polonizacją, bo autorzy nie przewidzieli plików językowych i wszystko jest do zmiany w kodzie. Ale nie ma tego jakoś strasznie dużo, więc damy radę.

 

Makaron, dopisuję Cię więc do listy testerów. :beer: (Mamy więc w sumie dwie osoby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Czy jest już znany ewentualny termin wystartowania BrewLoga?

Wczoraj wymyśliłem, żeby napisać coś takiego od zera. Naiwnie myślałem, że wymyśliłem cos wyjątkowego :rolleyes:

Nie - tłumaczenie tego jest istnie koszmarne, bo autorzy nie przewidzieli lokalizacji. Do tego na dłuższą metę jest to dość mało przyjemnie w edycji i korzystaniu. Raczej sobie podaruję, przynajmniej na tym etapie. Jeżeli coś takiego miałoby powstać, to zintegrowane z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.