Skocz do zawartości

American Wheat na S-04


pablokrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Przelewam dzisiaj na cichą Brown Ale i chciałbym wykorzystać gęstwę . Wpadł mi w ręce przepis na American Wheat :

2.7 kg pilzeński

1.8 kg pszeniczny

0.3 kg monachijski

0.3 kg Carapils

chmiel lubelski w 30g na 60 minut druga część chmielu lubelskiego 20g na ostatnie 5 minut .

Co sądzicie o tym przepisie ( coś zmienić , dodać ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przelewam dzisiaj na cichą Brown Ale i chciałbym wykorzystać gęstwę . Wpadł mi w ręce przepis na American Wheat :

2.7 kg pilzeński

1.8 kg pszeniczny

0.3 kg monachijski

0.3 kg Carapils

chmiel lubelski w 30g na 60 minut druga część chmielu lubelskiego 20g na ostatnie 5 minut .

Co sądzicie o tym przepisie ( coś zmienić , dodać ?)

Na ile to litrów? na 20 chyba za dużo słodów-napisz jakie parametry chcesz uzyskać i jak zacierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że wcześniej nie trafiłem na tą recepturę .Z innego źródła miałem ten przepis , ale trzeba przyznać że wręcz identyczny . Troszkę się nawysilałem nad amerykańskimi jednostkami miar . :) Chciałbym uzyskać 20 litrów . Zacieranie około 65-68 °C na 40 minut , potem 72°C na 20 minut .

Edytowane przez pablokrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witaj,

Mogę się dowiedzieć jakie Ci wyszło piwko z receptury, którą podałeś ?

 

Właśnie korzystam z Twojego przepisu, ale z małymi zmianami.

Zastosuję nie S-04 a 1010 american wheat.(wyeast)

Zacieranie - 30 minut 64-62C, 30 minut 68-67C, 10 minut 72-70C, podgrzeję do 78C i przefiltruję.

Na goryczkę dam 20g Cascade a na aromat 20g Amarillo

Fermentację burzliwą planuję w temp. 21-19C a potem cichą 17-15C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę przelewałem AW na S-04 i jest dość mdłe. W zeszłym roku robiłem na homeopatycznej ilości Mandariny Bavarii, w tym roku poszło minimum Polarisa plus Pacifica na smak i aromat i szło w temperaturze otoczenia 14-17 stopni. W niedzielę butelkowanie to będę wiedział więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.