Skocz do zawartości

Witojcie Piwodzieje :-)


Rekomendowane odpowiedzi

post-6032-0-70317900-1363299231_thumb.jpgMiło zawitać na forum :-) Czytałem wiele na temat domowego piwa i postanowiłem w końcu spróbować. Nie ukrywam, że głównym źródłem wiedzy dla mnie było i jest forum piwo.org i to dzięki Wam w drugim pokoju spokojnie fermentuje Belgijskie Pale Ale, pachnie przy tym wybornie i kusi przepotwornie, ale twardym trzeba być, żeby zostało coś, co można zabutelkować :-). W niedługim czasie wrzucę może kilka fotek z mojego dziewiczego warzenia a póki co pozdrawiam i czytam dalej, bo jak wiadomo:

 

 

Piwo jest dobre

Piwo pić trzeba

Kto pije piwo

Ten pójdzie do nieba :-)

 

Jakiś kawałek polskiego bluesa na tę okoliczność mi się przypomniał :-)

 

 

Miłego!

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegę z Wybrzeża. Masz rację - trza twardym być... Na początku wydawało mi się to niemożliwe, ale przyjąłem zasadę, że pierwsza degustacja warki nie wcześniej niż w miesiąc po zabutelkowaniu. Po pierwsze trening silnej woli, a poza tym jaka potem przyjeeemność :lol:

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - trza twardym być... Na początku wydawało mi się to niemożliwe, ale przyjąłem zasadę, że pierwsza degustacja warki nie wcześniej niż w miesiąc po zabutelkowaniu. Po pierwsze trening silnej woli, a poza tym jaka potem przyjeeemność :lol:

Powodzenia!

Po co aż taki rygor ? :) Niektóre piwa są dobre nawet tydzień-dwa po zabutelkowaniu. Oczywiście cierpliwość najczęściej popłaca, ale zasada "buteleczka co tydzień przez pierwszy miesiąc" też jest dobra :) Fajnie widać jak się zmienia smak, a i cierpliwości nie trzeba wystawiać na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obowiązkowo - zapisane przypomnienie, zresztą do Deustatorni mam parę kroków, może więcej trochę :-). A piwko dojrzewa sobie na cichej i smakuje świetnie, nawet mojej kobiecie zasmakowała próbka, że o psie nie wspomnę, który rzecz jasna musiał swój wielki język do szklanki włożyć. W każdym razie radość jest i o to chyba chodzi :-). Dziękuje za miłe przyjęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.