Skocz do zawartości

Tworzenie piwa brewkit + ekstrakt słodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wieki temu robiłem draught'a nie stwierdziłem, żeby to były dolne, ale może się zmieniło. Drożdże zadajesz normalnie, fermentacja rusza, wynosisz do piwniczki. Ekstrakt słodowy jasny zawsze jest dobry. Co do wody zależy jakie piwo planujesz. Do draught'a sprawdziły się safale S-04, a te co były z nim też odfermentowywały ładnie, oczywiście w wyższej temperaturze. Myślę, że spokojnie możesz zrobić tak jak planujesz. Z puszką tą dobrze też łączy się miód.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informację o drożdżach dolnej fermentacji zamieścił w jednym z wątków Coelian:

"Coopersy European Lager, Pilsener, Traditional Draught, Australian Bitter i Heritage Lager to piwa dolnej fermentacji i takie mają drożdże. Instrukcja ich przyrządzania (na stronie producenta) przewiduje zadanie drożdży w ok 23°C i obniżenie temp.fermentacji do ok 13°C (We recommend pitching Lager yeast at 22-24°C then allowing the brew to drop to as low as 13°C over the next day or so). Nie przypuszczam, że "na Polskę" zmianiają drożdże na zwykłe. Na forach zagranicznych ludzie piszą, że fermentowali na tych drożdżach w 11-13°C (The yeast is (as far as I can tell) a lager strain. The beer is currently fermenting at 11-13C/ 52-56F , drożdże (o ile to mogę stwierdzić) to szczep "lagerowy". Piwo w tej chwili fermentuje w 11-13°C )"

 

jeśli ktoś robił warkę z tej puszki i jest inaczej to proszę o informację, poniewaz musiałbym się zaopatrzyć w drożdże fermentujące w temperaturze poniżej 20 stopni.

 

Z puszką tą dobrze też łączy się miód.

 

 

 

kiedy dodać miód i w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód (słoik-dwa, 900g) dodaj w trakcie gotowania brzeczki, na ostatnie 30 minut.

 

Ja w draught'ach miałem górne ewidentnie. Kolega robił też Pilsenera czy EL'a i żadne nie przypominało swojej nazwy, w obu były drożdże identyczne jak pod real ale.

 

Poza tym draught to po prostu ale z beczki; draught-beczkowe, lane, z pipy. Podlegają temu teraz też niestety lager'y, ale historycznie to było "on draught beer" (albo nawet cydr czy wino).

 

1 denoting beer or cider served from a barrel or tank rather than from a bottle or can:draught ale

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Warze wlasnie lagera z puchy coopersa + 0,5 kg slodu suchego + 0,5 kg glukozy. Wszystko w 21-22 stopnaich. Po 7 dniach mam blg 2. Czy to koniec burzliwej?Mam wrażenie ze burzliwa skończyla sie juz 2-3 dni temu ale poziom blg sprawdzilem dopiero dzis. Czy przy takim blg moge lac do butelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszlo mi z kazdego jakies ok 49butelek 0,5 - piwa sa ok

 

Producent podaje informację o 23l piwa z jednej puszki - z doświadczenia wiem, że od tego trzeba odjąć jakieś 1,5l które zostaje w gęstwie więc sądzę, że to co Ci wyszło musiało być dość rozwodnione (49 butelek???). Z drugiej jednak strony robienie nastawu z 17 litrów również nie jest dobrym pomysłem. Uważam, że dla brewkitów odpowiednią ilością dodanej wody jest 21,5/22l. To optymalne rozwiązanie, które daje jakieś 40 0,5l butelek piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jeśli chodzi o pierwsze piwo należy trzymać się instrukcji, utrzymywać czystość i proporcje przy refermentacji. Drożdże dodane do brewkita też nie są wcale najgorsze. Piwo wychodzi przyzwoite, choć nie można mówić tu o wybuchu euforii zarówno wtedy, gdy doda się cukier, czy ekstrakt słodowy. Niemniej jednak jest to piwo, co więcej - jest przede wszystkim frajda! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.