Skocz do zawartości

Jarzyn warzy...


Rekomendowane odpowiedzi

Się zaglądało zbyt często...

 

Łukasz fermentory mam przezroczyste z AP, przecież wiesz.

 

A w smaku jakie jest ? Ja ostatnio miałem coś podobnego ale jako że piwo w smaku było całkiem niezłe przelałem w butelki i jakoś nie ma tragedii

 

Nie wiem, nie piłem i jakoś nie mam zamiaru reszta ekipy też sie nie garnie do organoleptycznych testów specjalnie.

Edytowane przez Jarzyn_waleczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na 13 litrów 100 g cukru! Oby było dofermnetowane. Kup kask i zestaw małego sapera.

Bez przesady :) To jest niecałe 4g/flaszkę. Dość długo dawałem cukier do butelek miarką 4g i owszem piwo czasami było przegazowane, ale po saperów dzwonić nie musiałem ;) Kwestia też jak szybko to piwo zostanie wypite ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 13 litrów 100 g cukru! Oby było dofermnetowane. Kup kask i zestaw małego sapera.

Bez przesady :) To jest niecałe 4g/flaszkę. Dość długo dawałem cukier do butelek miarką 4g i owszem piwo czasami było przegazowane, ale po saperów dzwonić nie musiałem ;) Kwestia też jak szybko to piwo zostanie wypite ;)

 

Znając ekipę tego browaru to są małe szanse na to by to piwo zdążyło się przegazować. :beer::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wakacje się kończą pora podsumować "dokonania".

W sumie udało się uwarzyć trzy warki z czego dwie w ostatnim tygodniu.

 

Warka #006/13 Full Aroma Hops nie ma sensu kopiować receptury.

 

Z pomocą przyjechał Shooter, z nowości śrutowanie słodów wiertarką, grzanie wody na kuchence w 10l garnku no i gwiazda warzenia refraktometr Shootera :D.(powiem tyle refraktometr mam już na liście zakupów)

Z samego warzenia nie pamiętam już za wiele ale wydajność była naprawdę dobra i mieliśmy świetny przełom.

 

Warka 007/13 Pieroński Dry Stout (link do receptury)

 

Masakra, porozsypywaliśmy słody korki trzaskały co chwile poplątałem przerwy o dogrzewaniu się grzałką zanurzeniową nie było mowy termostat kontuzjowany - kontrola temperatury samym regulatorem mocy mieszadło mechaniczne posztukowane w ostatniej chwili... 9h w kuchni istny dramat.

Podziękowania dla Leszcza za gęstwę 1084 Irish Ale :beer:

Wyszło 16L 12 BLG kiepawo trochę...

 

Warka 008/13 Koelsch (link do receptury)

Receptura i gęstwa 2565 od Shootera

Warka trochę "na spontanie" ale problemów praktycznie wcale jedyny minus że starter 2565 zrobiłem na brzeczce z Dry Stouta bo zgubiły się suche ekstrakty z BA

Jestem w szoku że samym regulatorem mocy można tak dobrze kontrolować temperaturę.

Czas pracy 6h

Wyszło 18L 12 BLG

 

A w poniedziałek inauguracja nowego gara i zwiększenie wybicia.

Edytowane przez Jarzyn_waleczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

FAH zaliczył kanał, ostatni raz wlałem cokolwiek do fermentora z kranikiem.

Koelcha wyszło 34x0,5 do refermentacji 107g glukozy w roztworze wodnym

 

W zeszłym tygodniu udało się zainaugurować nowy garnek i uwarzyć jednocześnie dwie warki małą (19l) i dużą (41l)

Podziękowania dla kolegi Wichury który podzielił się ze mną parametrami gara wg BS2

 

Warka mała (Witbier wg Dori.)

 

Masakra, masakra masakra

wyszło tak gęste że mieszadło mechaniczne się zatrzymywało, słód się zbrylił filtracja katorga.

Koniec końców wyszło X* litrów 16 BLG. Drożdże Brewferm Blanche

Piwo po tygodniu zeszło do 8 BLG i trzeba je przenieść w jakieś cieplejsze miejsce, młode piwo w smaku bardzo obiecujące.

 

Warka duża Polskie Ale ( Receptura z warki nr 2 przeskalowana w BS2)

 

Tu prawie bez problemów (stopił się kabel sondy termometru na szczęście jest zapasowy termostat) mieszane łychą drzewnianą co 10-15 min przyrost temp odpowiedni.

Generalnie było świetnie do czasu kiedy okazało się że mamy za małą kadź filtracyjną.

Wysładzanie na 2x po połowie młóta wyszło X* litrów 15,5 BLG, po tygodniu jest 5 BLG w fermentorze "A" i 5,5 w "B" oba na drożdżach s-33

Zdecydowaliśmy że piwa jeszcze postoją na burzliwej, przyczyniło się do tego też pęknięcie pokrywy fermentora...

Temperatura w fermentowni 15-16 stopni.

 

P.S. Nowy garnek ma na imię Henryk :P

Zdjęcie poniżej.

 

 

*Ilość litrów poprawie jak skonsultuje się z resztą załogi browaru.

post-4424-0-71591800-1381881043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.